Opublikowano Dodaj komentarz

Wspólna masturbacja. Jak praktykować i dlaczego warto?

Zanim powiemy czym jest wspólna masturbacja, zacznijmy od tego, czym jest masturbacja, przez wiele lat narosło wokół masturbacji wiele mitów i szkodliwych stereotypów. Postaramy się dziś odkryć to, co dobre w masturbacji i pokazać wam, że masturbacja może być ciekawym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Masturbacja polega na samodzielnym zaspokajaniu swoich potrzeb, najczęściej przez stymulację stref erogennych. O tym, jakie korzyści niesie za sobą sama masturbacja obiecujemy napisać artykuł.

Do masturbacji możecie wykorzystywać różnego rodzaju gadżety erotyczne, jednak przy klasycznym podejściu do tematu wystarczą sprawne dłonie. My jednak nie chcemy przedstawiać klasycznego podejścia do masturbacji. Podchodzimy do sprawy z otwartą głową i ciekawością świata i wierzymy, że właśnie te same powódki doprowadziły was na stronę naszego sklepu.

Masturbacja w Polsce napiętnowana jest przez wierzenia i wychowanie. Nie zniechęca to jednak ludzi do brania erotyki we własne dłonie i pracowanie nad swoją przyjemnością. Szacuje się, że ponad połowa kobiet w ostatnim miesiącu „grzeszyła” w ten sposób. Mężczyźni idą jeszcze dalej, bo 85% panów masturbowało się w ostatnim miesiącu przynajmniej raz. Skoro tak chętnie podchodzimy do masturbacji solo to może czas odważyć się i zabawić się wspólnie z partnerem, partnerką.

Wspólna masturbacja — dlaczego warto?

Mając na uwadze lepsze poznanie partnera warto dowiedzieć się jakie rodzaje przyjemności są dla drugiej połówki najprzyjemniejsze.

Pojawia się oczywista blokada, bo przecież nie wejdziesz do sypialnia i nie zapytasz partnera „To, co? Masturbujemy się dziś razem?” Ręczne sprawianie sobie przyjemności jest owiane złą sławą, panowie powinni wystrzegać się takich czynności, bo przecież od tego wyrosną na dłoniach włosy, a głowa wyłysieje. Szczerze nie wiemy jakie mityczne przypadłości po masturbacji spotkają kobiety, pewnie gradobicie. No, więc jeżeli już wiemy, jak poznać osoby masturbujące się to dalej już z górki.

Do wspólnej masturbacji szukamy łysego z owłosionymi dłońmi i damy z prywatną gradową chmurką. Dalej będzie prościej, bo można prosto z mostu powiedzieć „Mam wolną chatę, poćwiczmy razem techniki masturbacyjne”, takie to sposoby na masturbację podpowiadamy pół żartem pół serio.

Gadżety erotyczne do wspólnej masturbacji

Techniki masturbacyjne są różne i można sprawdzić jaka masturbacja wzajemna przyniesie wam najlepsze doznania. Szanujcie się wzajemnie i szczerze mówcie o tym, jakie techniki masturbacyjne najlepiej was stymulują. Pojawia się naturalne pytanie, jak urozmaicić masturbację i najprostszą odpowiedzią będzie internet lub może i nawet Kamasutra. Pomysły na masturbację mogą być zaczerpnięte ze znanych źródeł lub być waszą własną inwencją.

Wspólna masturbacja daje wam szanse na uczenie się wzajemnej szczerości, otwartości. Odkrywanie w drugiej osobie człowieka z takimi samymi zainteresowaniami, jak ja, ale może delikatnie inaczej wyrażającego to, czego potrzebuje. Wzajemnie spędzony czas na zgłębianiu jakie techniki masturbacyjne są dla was idealne, będzie miłym wspomnieniem i wzajemną tajemnicą. Ważne, że będzie to wasza słodka wspólna tajemnica 🙂

Wspólna masturbacja zamiast seksu?

Jeżeli myślicie, że wspólna masturbacja będzie substytutem seksu, to nie macie się czego obawiać. Masturbacja będzie tylko uzupełnieniem przygód erotycznych. Dodatkowym bodźcem do działania a dość często będzie grą wstępną rozpoczynającą przyjemną wspólną zabawę.
Masturbacja nie jest zamiennikiem seksu, jest jego uzupełnieniem, masturbacja jest naturalna i pojawia się coraz więcej publikacji naukowych na temat pozytywnego wpływu masturbacji na zdrowie. To czy będzie ona uprawiana solo, czy z partnerem to już inna sprawa. My zachęcamy do spróbowania wspólnej masturbacji.

Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy to partnerka jedzie w delegację i będzie narażona na różne erotyczne przygody i to bez Ciebie. Dobrze będzie zadbać o to

Zadbajcie o dobrze naładowany telefon, bo najgorsze, jeżeli bateria padnie w połowie masturbacyjnej zabawy i partnerka zostanie sama rozochocona z dala od Ciebie 😉 Podobnie ma się sprawa nie tylko z telefonami, ale też z gadżetami, jakie mogą wam się przydać do masturbacji. Przed igraszkami dobrze jest podładować sex zabawki lub wymienić baterie na nowe. Unikniecie w ten sposób nieprzyjemnego rozczarowania.

Gadżety erotyczne do wspólnej masturbacji

Kiedy pojawia się pytanie, jak urozmaicić masturbację? Techniki masturbacyjne dopuszczają korzystanie z pomocy zabawek erotycznych, dlatego wizyta w sklepie erotycznym będzie po czasie dość naturalna. Pomocne do wzajemnej masturbacji będzie kilka zabawek. Zależnie od tego, jakie pomysły na masturbację przyjdą wam do głowy, tak też dobierzecie swój własny zestaw pomocniczy. My na początek podpowiadamy, że mogą być wam pomocne takie gadżety erotyczne:

To na początek, bo wraz z tym, jak wasze pomysły na masturbację będą bardziej kreatywne tak i gadżety do wspólnej zabawy będą musiały doganiać wasze oczekiwania. Śmiało sięgajcie po nowe zabawki dla dorosłych i podkręcajcie techniki masturbacyjne do granic możliwości. Twórzcie własne scenariusze i udoskonalajcie to, co znajdziecie w sieci, chociażby w naszym sklepie. Jeżeli wiecie, jakie sex gadżety się przydadzą to w następnej części podpowiemy jakie mogą być te scenariusze wspólnej masturbacji.

Wspólna masturbacja zamiast seksu

Wzajemna masturbacja — scenariusze

Dość oczywiste jest to, że scenariuszy na wspólną masturbację będzie tyle, ile pomysłów wam się zrodzi. Nie trzymajcie się sztywno tego, co jest napisane i reagujcie dynamicznie na to, co się dzieje w sypialni. Obserwujcie i działajcie tak jak wam podpowiada intuicja a czasem tak jak podpowiada partner.

Zaczynamy zabawę i wybieramy jeden z trzech scenariuszy 🙂

Masażer łechtaczki w dłoń, czyli Pan robi dobrze Pani.

Weźmiesz olejek do kąpieli i poczniesz wcierać go w ciało lubej Pani swojej, aż usłyszysz rozkoszne dźwięki, jakie owa wydawać pocznie. Będzie to znak, iż dobrze czynisz i winieneś nie przestawać a działania swoje intensywniejszymi uczynić. Tako mówi Kamasutra do czytelnika swojego. Jednako nie przestawaj na masażu, olejek do kąpieli jest dobry na początek wzajemnej zabawy.

Wyjmij masażer łechtaczki i zacznij nim operować to, że jest to masażer łechtaczki, nie oznacza, że nadaje się tylko do tego. Można nim pieścić dowolną część ciała i będzie intensywnie pobudzał zarówno sutki, brzuszek, jak i łechtaczkę. Obserwuj, które z wymienionych działań będzie dawało wyraźne efekty. Masażer łechtaczki potrafi doprowadzić kobietę do orgazmu wielokrotnie, więc nie poprzestań na pierwszym uniesieniu i pracuj dalej z zapałem.

Opaska na oczy, ach jak Pani robi dobrze Panu.

Kto zgasił światło? Spokojnie to tylko opaska na oczy, pozwoli Ci się zrelaksować i puścić w ruch tryby wyobraźni. Partnerka, korzystając z okazji, będzie mogła nałożyć żel do masturbacji i zacząć pracę ręczną. Pani może paznokciami muskać skórę i obserwować co się dzieje z partnerem. Zmiana intensywności masturbacji jest bardzo mile widziana i Pani może kontrolować partnera i jego moment dojścia.

Przez cały czas nie ściągajcie z oczu opaski, niech opaska na oczy będzie barierą pozwalającą przełamać wstyd.

Świeca do masażu Państwo robią sobie dobrze wzajemnie.

Masaż jest przyjemny dla obojga partnerów. Daje możliwość lepszego poznania partnerów i urozmaica grę wstępną. Dziś nie będzie wstępem do seksu klasycznego, będzie zachętą do wspólnej masturbacji. Świeca do masażu to fajny sex gadżet, płonący knot buduje nastrój, a roztopiony olejek doskonale nadaje sie do masowania. Pobudzone są zmysły i o przyjemne doznania staje się znacznie łatwiej. Masaż zaczynacie od góry i schodzicie stopniowo w dół. Olejek ze świecy cały czas niech rozgrzewa wasze fantazje i pobudza do działania.

Czy warto wprowadzić wspólną masturbację do Waszego życia erotycznego?

Na pytanie „czy warto się masturbować?”, trzeba odpowiedzieć sobie samemu, naszym zdaniem, aby móc to zrobić trzeba, chociaż kilka razy spróbować. Każdy z nas jest indywidualną jednostką i każdy z nas ma swoje indywidualne odczucia. Dobrze jest móc dzielić swoje doznania wspólnie z partnerem i robić to w taki sposób, aby obie strony czerpały z tego przyjemność.

Jesteśmy ciekawi waszych opinii i odpowiedzi na pytanie „czy warto się masturbować?”. Może skusicie się i zostawicie komentarz pod wpisem? Dzieląc się swoimi doznaniami z innymi, pozwalacie czytającym otworzyć ich wewnętrzne drzwi do przyjemności.

Dodaj komentarz