Lubrykanty i żele intymne

Lubrykanty silikonowe, smakowe czy analne znane także jako żele intymne czy nawilżające ułatwiają kontakty seksualne. Sprawiają, by tarcie nie było bolesne, a stosunek przyjemniejszy. „Suchy” seks grozi pękaniem i ścieraniem naczyń pochwy. Im więcej takich otarć, tym wyższe ryzyko infekcji. Suchość pochwy sprawia, że stosunkowi może towarzyszyć ból. W oczywisty sposób obniża to jakość współżycia. Posmarowanie się lubrykantem analnym, wodnym czy silikonowym może przemienić średnio przyjemy akt we wspaniałe przeżycie.

Każdy czasem potrzebuje wsparcia i pomocy. Dlatego też w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór żelów, lubrykantów oraz olejków intymnych. Każdy z nich ma nieco inną funkcję, ale wszystkie mają jeden cel. Mają sprawić by wspólne chwile, były jeszcze przyjemniejsze. Niektóre, jak lubrykanty Durex, są przeznaczone do współpracy z prezerwatywami. Posmarowanie dowolnej części ciała lubrykantem smakowym sprawi, że aż chce się ją zjeść.

Począwszy od żeli olejków nawilżających, przez balsamy stymulujące aż do lubrykantów analnych. Od żeli stymulujących do żeli znieczulających lub opóźniających. Każdy znajdzie tu coś pasującego do swojego stylu gry.

Wyświetlanie 1–12 z 733 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 733 wyników

CZYM JEST LUBRYKANT?

Lubrykanty i żele intymne

Suchość pochwy: skąd się bierze?

Suchość pochwy może mieć różne przyczyny. Doświadcza jej wiele kobiet, zwykle nie jest ona poważnym zaburzeniem, lecz tylko przejściowym stanem. Jeśli suchość pochwy utrzymuje się długo, warto pójść do lekarza, by wspólnie odnaleźć źródło problemu. Przyczyny suchości pochwy to między innymi:

 • stres,
 • zmęczenie,
 • brak ochoty na seks,
 • ciężki trening
 • doustne środki antykoncepcyjne,
 • niektóre antybiotyki i inne leki (np. antydepresanty),
 • karmienie piersią,
 • faza cyklu menstruacyjnego,
 • menopauza,
 • chemioterapia,
 • wysuszające kosmetyki (np. mydło nieodpowiednie do higieny intymnej),
 • wysuszający proszek do prania.

Co to jest lubrykant?

Lubrykant to nic innego jak nawilżający żel intymny, używany w celu zmniejszenia oporu i ułatwienia stosunku płciowego. Ma postać płynnej substancji (o nieco gęstszej konsystencji niż żel pod prysznic), która nakładana jest na okolice pochwy i odbytu lub członek mężczyzny. Ma pokonać uczucie suchości pochwy i nawilżyć miejsca intymne. Lubrykanty wykonane są na bazie wody lub silikonu, nie oleju, ponieważ tłuszcz uszkadza prezerwatywy i często uczula.

Lubrykanty i żele intymne Durex są przeznaczone do stosowania z prezerwatywami.

LUBRYKANTY NA BAZIE WODY LUB SILIKONU

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lubrykantów. Producenci prześcigają się w rozmaitych zapewnieniach, kształtach butelek, wreszcie kolorach i zapachach samej substancji. Którą wybrać? Najbezpieczniejsza opcja to lubrykant na bazie wody, bezwonny i bezbarwny, kupiony w aptece. Lubrykant wodny łatwo się zmywa, nie uczula, nie wydziela irytującego zapachu i nie uszkadza prezerwatywy. Szczególnie wrażliwe osoby mogą skorzystać z lubrykantów hipoalergicznych. Nie mają koloru, smaku i zapachu. Niekiedy mają właściwości przeciwzapalne. Lubrykant silikonowy może uszkadzać prezerwatywy, więc wielu producentów prezerwatyw ma w swojej ofercie bezpieczne żele nawilżające intymne na bazie wody. Do takich należą na przykład lubrykanty Durex.

ŻELE INTYMNE DLA LEPSZEGO STOSUNKU

Żele intymne nawilżające

Do czego służą żele intymne?

Niektóre pary wykorzystują żele intymne nie do nawilżania, lecz dla urozmaicenia łóżkowych igraszek. Możemy wybierać z szerokiej oferty żelów intymnych, które są przeznaczone do masażu, rozgrzewają czy pobudzają.

W ostatnich czasach tryumfy święcą żele zapachowe i smakowe, najczęściej owocowe. Nie są tak bezpieczne, jak zwyczajne lubrykanty, ponieważ mają składniki, które podwyższają ryzyko infekcji. Co więcej, mogą zawierać cukier, który jest przyjacielem grzybów i bakterii. Jeśli jesteśmy zdecydowani na zapachowy żel, najlepiej wybrać taki, który ma w składzie sztuczne słodziki.

Dlatego najlepiej wybieraj lubrykanty wodne lub silikonowe. Silikonowe żele intymne, jak na przykład Durex RealFeel, nie wysychają tak szybko i zapewniają dłuższe działanie. Natomiast nawilżające żele wodne nie kleją się i są łatwe do zmycia. Można je stosować ze wszystkimi prezerwatywami Durex.

Żele intymne smakowe oraz lubrykanty smakowe dodatkowo uprzyjemnią zabawy oralne. Lubrykant do seksu analnego z kolei gwarantuje bezpieczne doświadczenia analne.

Niektóre lubrykanty Durex mogą być używane w dowolnym miejscu na ciele. Posłużą więc świetnie także podczas masażu erotycznego.

Zatem do czego służą żele intymne? Do czego chcesz. Ogranicza was tylko wyobraźnia. Żele intymne smakowe i lubrykant smakowe dodadzą smaczku każdej zabawie ustami. Żele nawilżające intymne pomogą zwalczyć suchość. Żele intymne dla mężczyzn wspomogą masturbację. Lubrykant do seksu analnego… tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

ŻELE INTYMNE I LUBRYKANTY – OFERTA EROPREZENT.PL

Nasz sklep erotyczny oferuje żele intymne dla mężczyzn, żele intymne smakowe, lubrykanty Durex i lubrykanty silikonowe. Możesz tu kupić żel intymny na bazie wody, lubrykant smakowy, lubrykant silikonowy czy lubrykant analny. Do popularnych produktów należą:

JAKI ŻEL INTYMNY WYBRAĆ?

Żele intymne smakowe

Przed zadaniem sobie pytania o to, jaki lubrykant wybrać, warto najpierw zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jest jednak kilka uniwersalnych zasad. Najkorzystniej nie kupować wielkiej tuby żelu od razu; otwarty i niezużyty po 3 miesiącach lubrykant trzeba wyrzucić (może zacząć brzydko pachnieć i nabrać dziwnej konsystencji). Jeśli więc nie planujesz gigantycznych ekscesów seksualnych, wystarczy mały pojemnik.

Kolejny etap wyboru to oczywiście przeznaczenie, lubrykant analny będzie oczywistym wyborem, gdy w głowie nam zabawy analne. Lubrykanty Durex idealnie uzupełnią prezerwatywy tego producenta. Żel intymny na bazie wody, jako najbezpieczniejszy, jest idealny dla wszystkich z ryzykiem reakcji alergicznej. Żele intymne dla mężczyzn ułatwią zabawę solo.

Najwygodniejszy w użyciu jest lubrykant smakowy, lubrykant silikonowy czy analny, który można wycisnąć za pomocą pompki. Pompka pozwoli na zachowanie niezbędnej higieny, jest także zdecydowanie wygodniejsza od klasycznego otwarcia butelki. Jeśli na opakowaniu lubrykanta znajdziemy napis „unikać kontaktu z oczami”, trzymajmy się od niego z daleka. Oczy są wrażliwe, ale genitalia też, prawda? Nie warto zatem traktować ich czymś, co może je podrażnić.

ŻELE INTYMNE I LUBRYKANTY – JAK STOSOWAĆ?

Teraz gdy już wiesz, co to jest lubrykant lub lubrykant do seksu analnego, do czego służą żele intymne, oraz jak stosować żel intymny, nie pozostaje nic innego niż ruszyć do sklepu erotycznego. Lubrykantami Durex nasmaruj prezerwatywę. Lubrykantem smakowym posmaruj to, co ma trafić do ust. Lubrykantem suchym nawilż to,co jest zbyt suche. Lubrykantu wodnego użyj, gdy jest ryzyko alergii. Lubrykantem analnym posmaruj, sam wiesz co. Nie pytaj już jak stosować żel intymny, zacznij swoje eksperymenty.