Opublikowano Dodaj komentarz

Przewodnik po zabawkach seksualnych

blog eroprezent.pl przewodnik po zabawkach erotycznych

Nie chcemy się chwalić, ale jesteśmy całkiem dobrzy w seks zabawkach. Czekaj, pozwól nam wyjaśnić! Kiedy mówimy, że jesteśmy dobrzy w seks zabawkach, nie mamy na myśli, że jesteśmy dobrzy w ich używaniu (nie mówimy, że nie jesteśmyl!) ale że wiemy całkiem sporo o wszystkich zabawkach dla dorosłych. Nasze codzienne, od świtu do zmierzchu życie w internetowym sklepie z akcesoriami erotycznymi – koncentruje się wokół zabawek erotycznych. Co możemy powiedzieć – kochamy je! Uwielbiamy szeroki wybór gadżetów, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym spragnionym przyjemności klientom, uwielbiamy patrzeć na ekscytujące, zaawansowane technologicznie zabawki erotyczne krążące i wibrujące, i jesteśmy częścią zmieniających się (zawsze na lepsze!) postaw wobec ekspresji seksualnej i pozytywności seksualnej.

Postanowiliśmy poświęcić trochę czasu na blogu na dobre ol’ klasyki, te ukochane podstawy, najlepsze seks zabawki, które nigdy nie wyjdą z mody i zawsze najlepiej sprzedające się. Dedykowane dla naszych początkujących zabawek, ciekawych przyjaciół i ekspertów, którzy chcą się wyszczotkować na swoich seks-zabawkach, oto nasz przewodnik po najlepszych zabawkach.

Wibratory – poczuj dobre wibracje

blog eroprezent.pl Przewodnik po zabawkach seksualnych Wibratory - poczuj dobre wibracje

Co to jest wibrator? Jeżeli jeszcze trzeba komuś to tłumaczyć 😉

Nie uwierzysz, ale… to wibruje! Używane do wszelkiego rodzaju celów stymulacji, wibrator (znany również jako po prostu „wibracja”) jest prawdopodobnie top sex zabawką najbardziej znaną ludziom. Istnieją setki różnych kształtów, rozmiarów i materiałów dostępnych, ale wibrator wiąże je wszystkie razem. Elektryczny, zasilany bateriami lub akumulatorami silnik wytwarza mechaniczną stymulację, która może być skierowana tam, gdzie jest najbardziej pożądana.

Co robi wibrator? Wibruje, jak cholera!

W kategoriach prostej fizyki, silnik wibratora powoduje błyskawiczne oscylacje różnych elementów wewnętrznych.

Oscylacje te odbijają się od powierzchni wibratora i voila! Jeśli chodzi o to, co wibrator robi dla Ciebie fizycznie – innymi słowy, dlaczego czuje się tak dobrze – musimy myśleć biologicznie. Pod powierzchnią naszej skóry znajdują się miliony naczyń krwionośnych, zarówno dużych jak i małych. Wibracje stymulują te naczynia, co powoduje ich rozszerzenie, a w efekcie zwiększenie przepływu krwi do zakończeń nerwowych. W odpowiedzi na to mózg uwalnia endorfiny. Być może słyszałeś o endorfinach nazywanych substancjami przyjemności, i w tym przypadku jest to zdecydowanie prawda. Tak się składa, że zakończenia nerwowe i receptory przyjemności w miednicy są wyjątkowo wrażliwe na efekt wibracji. Kiedy są one stymulowane, wysyłają sygnały podniecenia przez kręgosłup do mózgu i to właśnie tam zaczyna się prawdziwa magia dobrego samopoczucia! Oczywiście można się całkiem nieźle podniecić bez wibracji – ulubiony króliczek, pocisk lub wibracja łechtaczki po prostu przyspieszają ten proces.

Historia małego wibratora dla wielkiego zaspokojenia

Istnieje kilka teorii krążących (brzęczących?) wokół oryginalnego wibratora i jego wynalazcy. Najbardziej interesujące musiałaby być opowieść o Kleopatrze i jej pszczołach. W  I wieku p.n.e. , podobno miała ona tykwę pełną wściekłych pszczół. Trzymała tykwę przy sobie, aby poczuć brzęczenie pszczół i zderzanie się ich z powierzchnią tykwy. Przyjrzeliśmy się teorii Kleopatry bardziej szczegółowo, ale nadal nie jesteśmy pewni, czy jest to zgodne z prawdą (mamy nadzieję, że tak). Najbardziej prawdopodobnym prototypem wibratora był wynalazek doktora J. Mortimera Granville’a, lekarza z lat 1800. Dr. G opatentował ogromne elektryczne urządzenie wibrujące jako pomoc medyczną i terapeutyczną. Niektórzy koledzy (on sam twierdzi, że nigdy nie używał swojego wynalazku w tym celu) zaczęli używać go do „leczenia” dawno obalonej choroby „kobiecej histerii” poprzez kierowanie wibracji na miednice kobiet.  Uwaga – znana na całym świecie Magiczna Różdżka rozpoczęła swoją znakomitą karierę jako urządzenie 'terapeutyczne’ (masażer ciała)!

Różne rodzaje wibratorów

Mówiąc o Magic Wand, jest to jeden z najbardziej znanych i najbardziej lubianych wibratorów wszech czasów. Istnieją ogromne ilości masażerów tak samo potężnych chociaż, lecz ten jest najwyżej w hierarchii! Następny na liście musiałby być wibrator królik. Nasz top dwa są zarówno fantastyczne w ich własnych unikalnych i bardzo różne sposoby. Masażer z wibracją, jak również pociski, wibratory łechtaczki i paluszki wibrujące są przeznaczone do użytku zewnętrznego. Są one najlepsze do stymulacji zewnętrznych obszarów – łechtaczki, sutków, główki penisa, zewnętrznych okolic odbytu itp. Królik, z drugiej strony, stymuluje zewnętrzne słodkie miejsca oraz penetruje wgłąb. To podwójna przyjemność! Pomiędzy nimi jest wiele innych opcji, z których większość jest skierowana na konkretne obszary ciała i strefy erogenne. G-spot vibe szuka (szokująco!) g-spot lub prostaty, realistyczne wibratory pomogą zaspokoić pragnienia penisa, wibratory analne brzęczące w lub wokół anusa –  tradycyjne wibratory mogą pracować dla dowolnej liczby celów przyjemności. Musimy również wspomnieć, że niektóre z naszych najbardziej ekscytujących wibratorów w tej chwili (wbrew nazwie)nie wibrują w ogóle! Nowa generacja stymulatorów działa za pomocą fali ciśnienia. Gorąco polecamy sprawdzenie jednego z nich!

Dla kogo przeznaczony jest wibrator?

Samotna lub wspólna masturbacja, g-spot lub prostata poszukiwanie, stymulacja łechtaczki wzmocnienie seksu oralnego.

Wskazówki od eroprezent.pl

Nie daj się przytłoczyć! Tak, istnieje mnóstwo opcji, ale jeśli skupisz się na tym, co chciałabyś, aby Twój wibrator zrobił dla Ciebie, wybór idealnego wibratora będzie łatwy. Spójrz na to, jak będziesz go używać (wewnętrzna lub zewnętrzna stymulacja, sama lub z partnerem itp.), jaki rodzaj funkcji ma (multi-speed, konfigurowalne rytmy) i rozmiar. Zapewniamy wiele informacji na temat funkcji każdego wibratora, wymiary, materiały, wodoodporny (lub nie) projekt i rodzaj zasilania (baterie, akumulatorki elektryczne).  Naszą strona jest tak skonfigurowana, aby umożliwić wyszukiwanie według bestsellerów, wyróżnione, najnowsze modele i ceny, jak również typy wibratora. Zamieszczamy również szczere opinie o naszych zabawkach, wszystkie napisane przez prawdziwych klientów – są one doskonałym sposobem, aby dowiedzieć się, co może pracować dla Ciebie. Sam też zostaw opinię o kupionym wibratorze.

eroprezent.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o wibratorach? Przeczytaj artykuł „Wibratory króliczki a stymulatory łechtaczki: jak rozpoznać, który z nich da ci lepszy orgazm„.

Pierścienie na penisa / Cock ring

blog eroprezent.pl Przewodnik po zabawkach seksualnych Pierścienie na penisa Cock ring

Co to jest pierścień na penisa?

Czasami nazywany pierścieniem erekcyjnym, pierścieniem wzmacniającym, pierścieniem miłości lub pierścieniem na penisa, Jest okrągłym paskiem lub opaską zaprojektowaną tak, aby pasowała wokół podstawy penisa, nad podstawą i kulami lub czasami nad samymi kulami. Cock pierścienie mają szeroki wibracji. Wibrujące pierścienie koguta są bardzo popularne wśród par!

Co robi pierścień na penisa?

Zwężenie pierścienia wokół penisa pomaga uwięzić krew w penisie. Innymi słowy, utrzymuje Twoje „ostrze” twardym! Kiedy właściciel penisa jest podniecony, dodatkowy przepływ krwi zostaje przekierowany do miednicy. Oto magia erekcji! Pierścień zapobiega zbyt szybkiemu opuszczeniu penisa przez całą tę krew. Oprócz korzyści dla erekcji, wiele pierścieni posiada funkcję wibracji, która jest wspaniałym uczuciem zarówno dla użytkownika, jak i jego partnerki. Nie można się pomylić!

Historia jednego pierścienia … na penisa

Szukaliśmy (dużo!) i znaleźliśmy to, co może być punktem wyjścia dla tego, co teraz znamy jako pierścień na penisa. Podczas panowania dynastii Jing w Chinach, mężczyźni byli zachęcani do uprawiania dużej ilości seksu z zamiarem wyprodukowania jak największej ilości dziedziców (męskich dzieci). Często mieli oni wiele żon i kilka konkubin. Aby utrzymać się w gotowości do niekończącej się prokreacji, zawiązywali kozią kiszkę wokół podstawy penisa, aby zmaksymalizować erekcję. To dość paskudne, ale najwyraźniej działało to jak urok! Ostatecznie i na szczęście dla kóz, kość słoniowa, jadeit, skóra i metale szlachetne zastąpiły kozie kiszki. A po rewolucji przemysłowej, tak  Chińczycy, jak i my mamy gumę, silikon, plastik i inne .

Rodzaje pierścieni erekcyjnych

Istnieje wiele rodzajów cock ringów, ale część „ringowa” wiąże je wszystkie razem. Klasyczne cock ringi zazwyczaj składają się z prostego paska, pętli lub opaski z miękkiego materiału, takiego jak silikon, ale są też twardsze wersje. Wibrujące pierścienie kogucie posiadają mini-stymulatory powyżej lub poniżej części pierścienia. Czasami wibrator(y) mogą być usunięte – fajna opcja, ponieważ mogą być one wykorzystane następnie, by cieszyć się gdzie indziej. Ale czasami są one wbudowane na stałe. Wiele wibrujących cock rings teraz posiada pilota zdalnego sterowania, co czyni je jeszcze bardziej przydatne dla par, aby cieszyć się razem. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy ich wielkimi fanami!

Pierścienie na penisa są najlepsze dla

Właściciele penisów, dla par jeżeli wibruje to nawet bardziej 😉

Wskazówki odnośnie pierścieni erekcyjnych

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pierścieniem erekcyjnym, wybierz miękki materiał i większy rozmiar. Miększe pierścienie będą się łatwo rozciągać, a większy rozmiar nie będzie cię zbyt mocno ściskał. Zaawansowani użytkownicy cock ringów mogą wybrać twardszy materiał i mniejszy rozmiar, lub nawet spróbować czegoś trochę (lub dużo) bardziej intensywnego, jak klatka cnoty lub urządzenie cock and ball. Jak w przypadku wszystkich naszych zabawek i narzędzi, podajemy wymiary, materiały i instrukcje dotyczące pielęgnacji, a także prawdziwe recenzje.

eroprezent.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o pierścieniach na penisa? Przeczytaj artykuł „Pierścienie erekcyjne TOP 5. Zabawka erotyczna dla par„.

Masturbator

blog eroprezent.pl Przewodnik po zabawkach seksualnych Masturbator

Co to jest masturbator?

Czasami nazywany stroker lub rękaw, masturbator jest seks zabawka przeznaczona do … masturbacji (przez człowieka, zazwyczaj). Niektóre masturbatory są wystarczająco małe, aby trzymać w ręku (samemu lub przez partnera), podczas gdy inne są duże, a nawet naturalnej wielkości. Wchodzimy głęboko w temat masturbatoów tutaj, jeśli jesteś zainteresowany.

Co robi masturbator?

Poza tym, że daje odpocząć pracowitej ręce i dodaje trochę dodatkowej tekstury, ssania lub innych funkcji, które nie są zwykle spotykane w naturze (wibracje szczególnie), masturbator lub stroker naśladuje uczucie seksu z ust, pochwy, analu, i więcej. Nie tylko do solowego głaskania, masturbator może być świetnym pomocnikiem dla ręcznych pieszczot z partnerem.

Historia masturbatorów

Jeden z pierwszych masturbatoró mógł być tak prosty, jak kawałek wydrążonego czerstwego chleba nasączonego oliwą z oliwek dla śliskości. To była specjalność starożytnych Greków. Francuscy żeglarze w XVIII w. z tkaniny i drewna tworzono damskie kształty i używali ich do rozładowania napięcia seksualnego w długich podróżach – można przypuszczać, że te „dames de voyage” były prawdopodobnie pierwowzorem dla współczesnej sex- lalki! Bądźmy jednak realistami, każdy obiekt z potencjałem do penetracji,  prawdopodobnie już kiedyś był!

Typy masturbatorów

Najbardziej popularny typ masturbator jest z ręcznej odmiany. Odwzorowujące kształt waginy, czasem „tylnego wejścia” strokery są proste, przenośne, a czasem bardzo dyskretne. Widzimy też  duże zainteresowanie naturalnej wielkości lalkami seksualnymi, zwłaszcza jak stają się one coraz bardziej realistyczne i przystępne. Wibracje to częsty dodatek do masturbatorów; to samo dotyczy unikalnych funkcji głaskania lub ssania.

Masturbatory są najlepsze dla

Właściciele penisów i ich partnerzy szczególnie kiedy boli głowa a trzeba pomóc w obsłudze interesu.

Wskazówki jak walić kapucyna, trzepać gruchę, bić Niemca po kasku

Preferencje są kluczowe, podobnie jak w przypadku wielu zabawek erotycznych. Będziesz chciał dowiedzieć się, z jakimi sztucznymi częściami ciała chciałbyś się bawić, jeśli w ogóle (dostępnych jest wiele masturbatorów nie imitujących niczego), jaki rodzaj tekstury lubisz i czy chcesz prostego „głaskacza” czy coś automatycznego lub wibrującego. Niezależnie od przypadku, zdecydowanie zalecamy zaopatrzenie się wcześniej w ulubiony lubrykant na bazie wody!

eroprezent.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o masturbatorach? Przeczytaj artykuł „Masturbatory, czyli męskie zabawki erotyczne. TOP 5 propozycji dla niego”.

Anal / Pegging / „Ta zabawka jest do dupy”

blog eroprezent.pl Przewodnik po zabawkach seksualnych Anal Pegging Ta zabawka jest do dupy

Co to jest zabawka analna?

Każda zabawka seksualna, która może być bezpiecznie używana wokół lub wniknąć w tyłek Twój lub Twojego partnera, liczy się jako zabawka analna. Wszyscy prawdopodobnie widzieliśmy korek analny, ale istnieje wiele wibratorów, sond i masażerów zaprojektowanych specjalnie do gry analnej.

Do czego służą zabawki analne?

Nie jesteśmy w 100% pewni, dlaczego obszar odbytu zawiera tak wiele zakończeń nerwowych i miejsc przyjemności, ale faktem jest, że tak jest! Stymulacja tego rejonu, wewnątrz i na zewnątrz, jest naprawdę przyjemna dla większości ludzi. Gruczoł krokowy jest bezpośrednio dostępny przez kanał odbytu, a punkt g biegnie równolegle do niego, więc odpowiedni korek, dildo analne, koraliki lub masażer będą się świetnie do użytku dla każdego, kto jest otwarty (że tak powiem) na grę analną.

Historia dostarczania przyjemności od zaplecza

Po pierwsze, musimy podać rękę zabawkom analnym jako całości. Podczas gdy większość zabawek seksualnych ma za sobą historię nieporozumień i dezinformacji, zabawki analne mają najdłuższą, zdecydowanie. Przestarzałe idee o zabawie w tyłek jako grzesznej i dewiacyjnej (nie jest to żadna z tych rzeczy, oczywiście!) podążały za zabawką analną daleko w rewolucji seksualnej i poza nią. Teraz jesteśmy w punkcie, w którym większość z tych bzdur jest już za nami, a zabawki analne są kupowane szybciej niż jakikolwiek inny typ. Ludzie po prostu lubią wkładać rzeczy do swoich anusów, proste i oczywiste!

Jeśli chodzi o pierwszą rzeczywistą zabawkę do seksu analnego, wyśledziliśmy wczesną wtyczkę do tyłka pod koniec XIX wieku w Ameryce. Dr Young opatentował zestaw stożkowych przedmiotów o nazwie Idealny Rozszerzacz Odbytniczy. Podobnie jak wibrator, Dilator był sprzedawany jako urządzenie medyczne, a nie zabawka seksualna. Doc Young twierdził, że dylatacja odbytu może leczyć problemy żołądkowe, problemy z jasnością umysłu, nerwowość, trądzik, anemię, hemoroidy i wiele innych. Nic dziwnego, że takich efektów nie było, ale zgadujemy, że przynajmniej jeden lub dwóch użytkowników Ideału przekonało się, jak dobrze czuje się po „dylatacji odbytnicy”. W latach 40-tych XX wieku FDA zarekwirowała przesyłkę produktów Dr. Younga za błędne oznakowanie i wprowadzające w błąd twierdzenia. Możliwe, że rząd zorientował się, że jest używany jako urządzenie mniej niż medyczne i postanowił położyć temu kres, ale nigdy nie będziemy tego pewni. Gdy nadeszły rewolucje przemysłowa i seksualna, zaczęto produkować, sprzedawać i wreszcie celebrować korek do anusa i inne narzędzia do zabawy analnej. Dzięki, rewolucje!

Rodzaje zabawek analnych

Buttplug jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną z zabawek analnych. Zazwyczaj zwęża się ku końcowi, rozciąga otwór analny w różnym stopniu i stymuluje całą wrażliwą skórę odbytu. Większość ludzi uwielbia uczucie pełności, kiedy korek jest już na swoim miejscu. Od maleńkich do ogromnych, korki analne są wykonane z wielu materiałów, mogą być w dowolnym kolorze tęczy i mają najróżniejsze tekstury.

Kulki analne to kolejny znany typ zabawki do odbytnicy. Również przeznaczone do rozciągania i stymulacji, koraliki analne są wkładane jeden po drugim i wyjmowane jeden po drugim, czasami podczas orgazmu. Podobnie jak buttplug, koraliki analne są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach i mogą z nich korzystać zarówno nowicjusze jak i eksperci gry analnej. Każde dildo z dużą podstawą może wejść w Twoje tylne drzwi. Podobnie jest z wibratorami.

Teraz nie moglibyśmy pominąć zabawek do peggingu! Akt pegging – kiedy kobieta, korzystając z dildo penetruje analnie swojego męskiego partnera – odnotował gwałtowny wzrost zainteresowania i popularności w ostatnim czasie, a my nie moglibyśmy być szczęśliwsi! Początkujący peggerzy powinni zacząć od czegoś małego i niezagrażającego, podczas gdy zaawansowane pary mogą przejść od razu do każdego dobrego strap-on.

Masaż prostaty to jeszcze jeden rodzaj zabawy analnej, o którym zdecydowanie musimy wspomnieć. Czasami znany jako męski g-spot lub P-spot, gruczoł prostaty można wyczuć kilka centymetrów w głąb,  na górnej ścianie odbytu. Prostata jest niezwykle wrażliwy na stymulację dla większości mężczyzn, i może przynieść na niektórych poważnie intensywne orgazmy, gdy masowane lub głaskane. Istnieje wiele przyrządów, które mogą pomóc do p-spot. Dildo, wtyczki i sondy  – wszystkoj może tam pracować. Ale są też niektóre (szalenie popularne) masażery specjalnie zaprojektowany do stymulowania prostaty.

Zabawki analne są najlepsze dla

Każdego, kto ma tyłek! Więc…każdy! No może tyłek i ochotę aby się nim pobawić.

Wskazówki jak bawić się zabawkami analnymi

Złotą zasadą analu jest: używaj lubrykantu. Tak, dużo lubrykantu! Plwocina czy woda nie wystarczą w tym przypadku – kanał analny nie smaruje się sam, a smarowanie, przyjaciele, jest niezbędne. Gęsty lubrykant analny, który nie zniknie pod wpływem tarcia, jest najlepszy do zabaw analnych, ale każda ulubiona woda lub preparat na bazie silikonu (proszę jednak nie używać silikonowego lubrykantu z silikonową zabawką!) również spełni swoje zadanie.

Zawsze upewnij się, że jakakolwiek zabawka wchodząca w twój tyłek ma szeroką podstawę, uchwyt lub wyraźny punkt uchwytu. Obszar analny nie ma „końca”, więc będziesz potrzebować ochrony przed zbyt głęboką penetracją. Zaufaj nam, nic tak nie psuje nastroju jak wycieczka na pogotowie!

Jeśli jesteś początkujący w zabawach analnych, poszukaj czegoś małego i zgrabnego. Uwielbiamy dobry zestaw do treningu analnego lub korek startowy. Nie spiesz się, zrelaksuj i ciesz się. Zawsze możesz przejść do czegoś większego, kiedy i jeśli będziesz na to gotowy/a.

eroprezent.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o analu? Przeczytaj artykuł 7 ekscytujących korzyści płynących z seksu analnego„.

Pierwsze wśród zabawek erotycznych dildo / dong

blog eroprezent.pl Przewodnik po zabawkach seksualnych Pierwsze wśród zabawek erotycznych dildo dong

Co to jest dildo?

Dildo (czasami nazywany dong) jest to seks zabawka w kształcie odpowiednim do penetracji pochwy lub odbytu, choć można oczywiście umieścić go w ustach, jeśli chcesz. Zazwyczaj falliczny (w kształcie penisa z lub bez szczegółów), dildo zazwyczaj nie wibruje. Będziesz musiała poruszać nim sama, lub twój partner może czynić honory. Większość dildo ma wbudowaną podstawę, kulki lub jedno i drugie.

Co dildo robi dobrego?

W przeważającej części dildo służy do naśladowania doznań płynących z seksu, czy to waginalnego, analnego czy oralnego. Główną funkcją dilda jest wkładanie, czyli penetracja ciała Twojego lub Twojego towarzysza zabawy. Niektóre dilda są zaprojektowane tak, aby pomóc w stymulacji punktu g lub prostaty.

Historia dildosów

Wykopaliśmy trochę naleciałości na dildo i odkryliśmy, że kilka lat temu badacze odkryli to, co było bardzo wyraźnie artefaktem w kształcie penisa wśród niektórych szczątków z epoki kamiennej (okres paleolitu). Ten 20-centymetrowy penis z kamienia mułowego mógł być rzeźbiony i używany jako symbol płodności, podziwiany jako wczesna sztuka, a nawet czczony. Jest również możliwe, co przyznają niektórzy historycy, że kutas-kamień (nasze słowa, nie ich!) mógł być używany dla przyjemności seksualnej. 

Rodzaje dildo

Istnieje wiele stylów dildo – to samo dotyczy koloru, materiału, tekstury i kształtu. Zakrzywiony lub kątowe dildo będzie zrobić sztuczkę dla g-spot i  stymulacji prostaty. Natomiast ładne cienkie, gładkie, z szeroką podstawą dildo będzie idealny do peggingu. Jeśli jesteś po ostatecznym rozpatrzeniu się w asortymencie, jeden z nich powinien uczynić cię szczęśliwym. Ale uważaj, wiemy, że pochopny wybór, może być wyborem nietrafnym!

Dildo jest najlepsze do

  • Pegging,
  • seks solo,
  • zabawa w strap-on i uprzęży,
  • penetracji analnej,
  • i do tego co wam przyjdzie do głowy (Marian skończ ubijać ziemniaki!)

Wskazówki dla posiadaczy dildo

To jeden z niewielu razów, kiedy możesz nas o tym przekonać, że rozmiar ma znaczenie! Upewniamy Cię, że podajemy wszystkie wymiary (długość całkowitą, długość do włożenia, obwód i najgrubszą szerokość), więc będziesz wiedziała, w co wchodzisz i co wchodzi w ciebie. Jeśli Twoje nowe dildo jest zbyt duże lub zbyt małe, skończy zbierając kurz w szufladzie, więc proszę poświęć czas na przeczytanie naszych pomiarów dildo. Jeśli masz już jakieś dildo i podoba Ci się jego rozmiar, użyj go jako podstawy do porównania. Później nam podziękujesz.

Oczywiście warto też pomyśleć o tym, jak będziesz korzystać z dildo. Jeśli będziesz go używać w strap-on lub uprzęży, zmierz O-ring uprzęży lub punkt połączenia, by mieć pewność, że będzie pasować. Podstawa dilda to także coś, o czym należy pamiętać. Jeśli dildo będzie wchodzić w twój tyłek, MUSI mieć podstawę lub szerokie kulki, by zapobiec zbyt głębokim wślizgom. Podstawa i/lub kulki mogą również działać jako punkt uchwytu lub uchwyt dla łatwiejszej kontroli. Ostatnio widzimy wiele dildo z przyssawkami u podstawy. Przyssawki umożliwiają przymocowanie dildo do ścian, okien i drzwi prysznica, co pozwala na zabawę bez użycia rąk. Będziesz mógł przeszukać nasz wybór dildo według bestsellerów, najnowszych, cen lub cech. Oczywiście zawsze możesz też wpisać 'dildo’ w naszym pasku wyszukiwania i zobaczyć co wyskoczy!  

eroprezent.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o dildo? Przeczytaj artykuł 9 Najlepszych dildo i uprzęży na każdą seksualną przygodę.

Bondage / wiązanie i BDSM

blog eroprezent.pl Przewodnik po zabawkach seksualnych Bondage wiązanie i BDSM

Co to jest Bondage?

Słowo „bondage” w terminologii zabawek erotycznych obejmuje wszelkie zabawki, narzędzia, sprzęt lub akcesoria, które mogą być używane do zabaw bondage lub BDSM (akronim od bondage i dyscypliny, dominacji i uległości, sadyzmu i masochizmu). Bondage play opisuje każdą seksowną (zawsze za obopólną zgodą!) sytuację, w której jeden partner jest dominujący, a drugi uległy. Istnieje zbyt wiele stopni intensywności bondage play, specyficznych fantazji i poziomów doświadczenia, aby się w to zagłębiać. Zostawimy to dogłębne badanie Tobie, jeśli jesteś zainteresowany. Nasze zabawki do bondage i fetyszu są przeznaczone bardziej dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy bondage, ale mamy też kilka unikalnych kawałków idealnych dla zaawansowanych.

Jak Bondage przysłuży Ci się w sypialni?

Zabawki i narzędzia bondage mogą pomóc parom bezpiecznie odkrywać swoje fantazje, drażnić i testować nawzajem swoje granice i odkrywać nowe sposoby zabawy.

Historia bondage

Bondage dla przyjemności istnieje od bardzo dawna, choć terminy „bondage” i „BDSM” nie były powszechnie używane do opisywania sytuacji seksualnych za obopólną zgodą aż do rewolucji seksualnej lat 60-tych (mniej więcej). Kama Sutra wyszczególnia wiele pełnych szacunku sposobów, na jakie pary mogą zadawać sobie ból dla przyjemności, a historyk Anne O’Nomis teoretyzuje, że BDSM jako praktyka seksualna mogła powstać około 4000-3100 lat p.n.e. w Mezopotamii. Bogini Inanna biczowała swoich wyznawców do ekstazy, inspirując ich do tańca dla niej. Pełni pożądania, kończyli orgię. Inanna zamierzała, by pasja i przyjemność kontynuowały istnienie i potęgę Mezopotamii. Starożytni Grecy praktykowali rytualną chłostę, podobnie jak Rzymianie. W latach 50-tych (tak, przeskoczyliśmy o kilka pokoleń!), królowa pin-up i alternatywna modelka Bettie Page pozowała do super seksownych zdjęć inspirowanych bondage.

Zdjęcia te być może pomogły wypchnąć bondage do głównego nurtu, ponieważ reżyserzy filmowi i artyści zaczęli eksplorować ten gatunek. Zaledwie kilka lat temu trylogia „Fifty Shades of Grey” zyskała ogromną popularność. Kochaj lub nie, zabawne scenariusze bondage Christiana Greya i Anastasii Steele zdecydowanie spowodowały wzrost zainteresowania i kontynuację normalizacji bondage i fetyszowych zabaw. Za to im dziękujemy!

Rodzaje zabawek do bondage

Liny, kajdanki, pejcze, bicze, są stosunkowo dobrze znane w bondage. Innymi słowy, wszystko, co może być użyte do drażnienia, wiązania, owijania lub w inny sposób krępowania partnera. Obroże i smycze (zazwyczaj obie) pasują bardzo dobrze do fantazji bondage, podobnie jak kneble i przepaski na oczy. Bardziej zaawansowane pary myślące o bondage mogą ustawić scenę z huśtawką seksualną lub podwieszanym partnera. Zaciski na sutki mogą być niezwykle ekscytujące dla jednego lub obu uczestników zabawy – są one dostępne w różnych stopniach intensywności szczypania, aby dopasować się do każdego poziomu doświadczenia. Jedną z naprawdę miłych cech większości zabawek do bondage jest kompatybilność. Większość z nich może być mieszana, dopasowywana lub łączona w inny sposób, co ułatwia Tobie i Twojemu (powtórzymy to jeszcze raz… ZA ZGODĄ OBOJGA!, nie wchodzimy natomiast w to, jak kto postrzega zgodę …) partnerowi stworzenie idealnej sceny.

Bondage jest najlepsze dla

Pary, partnerzy BDSM, niewolnicy i krępujący się poszukiwacze przyjemności.

Wskazówki odnośnie bondage

Zawsze zalecamy, aby nowi gracze bondage zaczynali powoli, szczególnie jeśli chodzi o krępowanie. Na przykład, ktoś kto nie był wcześniej skuty może nie być w stanie przewidzieć intensywności doznań. Może to pokochać lub całkowicie znienawidzić. Bardzo dobra komunikacja i szacunek jest kluczowym czynnikiem w każdym rodzaju zabawy, ale staje się podwójnie ważna w scenariuszu bondage / BDSM. Istnieje zbyt wiele stopni intensywności zabaw bondage, specyficznych fantazji i poziomów doświadczenia, aby omówić je tutaj.Więc zostawimy głębokie badania do Ciebie, jeśli jesteś zainteresowany.

Jak już mówiliśmy, nasza kolekcja bondage jest pełna zabawnych, bardziej przyjaznych dla początkujących bondage, które musisz mieć. Można znaleźć gotowe, świetne zestawy startowe z elementów gotowych dla początkujących, ale nie krępuj się i skompletuj swój własny, spersonalizowany zestaw. Na przykład klasyczne kajdanki, knebel kulkowy dla początkujących, łaskotki i delikatna opaska na oczy – to wszystko sprawi, że Twoje fantazje zaczną się rozwijać tak jak należy! Zdecydowanie zapoznaj się z tym bardzo wszechstronnym zestawem do łóżkowej niewoli. Bawcie się bezpiecznie, ludzie!

eroprezent.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o BDSM? Przeczytaj artykuł 5 powodów, dla których ludzie lubią BDSM.

Jak czyścić i dbać o zabawki erotyczne?

blog eroprezent.pl Przewodnik po zabawkach seksualnych Jak czyścić i dbać o zabawki erotyczne

Każdy przedmiot – zabawka lub inny – będzie przyciągał brud, kurz i bakterie, bez względu na to, jak starannie jest przechowywany. Przed zabawą, a na pewno po niej, będziesz musiał zrobić małe porządki. Poniższe wskazówki sprawdzą się w przypadku większości zabawek dla dorosłych, ale zalecamy zapoznanie się z wszelkimi instrukcjami dotyczącymi czyszczenia i pielęgnacji, które mogą być dostarczone przez producenta.

Wiele masturbatorów, dildos, pierścieni, wtyczek i innych można odkazić przy użyciu dobrego płynu lub pianki do pielęgnacji zabawek, ale ciepła woda z mydłem też działa dobrze. Niezależnie od metody czyszczenia jakiej używasz, upewnij się, że dostaniesz się do każdej tekstury, zakrzywienia  i szczeliny. Jeśli wybierzesz piankę lub spray do pielęgnacji zabawek pozostaw je na kilka minut, aby umożliwić działanie środków czyszczących. Po czyszczeniu i przed przechowywaniem upewnij się, że zabawka jest sucha. Jest to ważne dla każdej zabawki seksualnej, ale szczególnie dla każdego materiału przypominającego naturę,  tym ULTRASKYN, FantaFlesh, Cyberskin i TPR. Są to materiały porowate i zabawki z nich wykonane mogą potrzebować trochę więcej czasu na wyschnięcie. Umieść swoją zabawkę w bezpiecznym i przewiewnym miejscu na co najmniej kilka godzin po czyszczeniu.

Jeśli chodzi o przechowywanie zabawek seksualnych, mamy dla Ciebie kilka sugestii, a także futerały, pudełka z zamkiem i antybakteryjne torebki zaprojektowane specjalnie po to, aby zabawki były bezpieczne i gotowe do zabawy. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na etui na zabawki, czy szufladę w stoliku nocnym (klasyka!), musisz pamiętać o zasadach wspólnego przechowywania niektórych materiałów. Trzymaj miękkie zabawki z dala od dotykania innych miękkich zabawek podczas przechowywania, dotyczy to również silikonu. Miękkie i silikonowe materiały zabawek erotycznych mają tendencję do „topienia się” lub przylegania do siebie, jeśli są w kontakcie przez zbyt długi czas, więc unikajmy tego, dobrze? Plastikowe, szklane i stalowe zabawki seksualne nie są tak wybredne w stosunku do swoich sąsiadów, ale powinny być owinięte w coś miękkiego, aby zapobiec zadrapaniom lub zadraśnięciom.

Krótka uwaga na temat baterii – jeśli Twoja zabawka wymaga baterii (zawsze masz informacje, jakiego rodzaju i ile), użyj świeżych, nowych, przynajmniej na pierwsze uruchomienie. Ludzie czasami myślą, że ich nowa zabawka jest uszkodzona, ale okazuje się, że baterie, które do niej włożyli były rozładowane lub martwe. Akumulatorki są świetnym ekologicznym wyborem, ale mogą być nieco większe niż standardowe baterie. Jeśli próbujesz włożyć akumulatorki i czujesz, że są ciasne, nie zmuszaj ich na siłę.

Z czego są zrobione sex zabawki

Pamiętasz jak mama zawsze mówiła „liczy się to, co jest w środku!”. Prawdopodobnie nie mówiła o zabawkach erotycznych, ale my jesteśmy! Materiał(y) tworzące zabawkę mogą, z kolei, zrobić wielką różnicę, jeśli chodzi o doznania, przyjemność i opiekę po zabawie. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej miękka zabawka będzie wykonana z silikonu lub specjalnej gumy (termoplastycznej lub elastomeru), podczas gdy twardsze zabawki są wykonane ze stali, aluminium i plastiku. Wybierz twardszą zabawkę, jeśli zależy Ci na bardziej precyzyjnym masażu lub specyficznym wskazywaniu słodkich punktów, a bardziej miękką – na elastyczności i ruchu. Pamiętaj również o alergiach. W dzisiejszych czasach nie ma zbyt wielu zabawek wykonanych z lateksu (powszechnego alergenu), ale jeśli tak, zawsze o tym wspominamy. Materiały takie jak twardy plastik, silikon, szkło i stal są generalnie bezpieczne dla każdego rodzaju skóry.

LUBRYKANTY I ZABAWKI

Wybór lubrykantów jest mniej więcej tak duży,  jak spektrum opcji zabawek erotycznych. Ale zamierzamy ułatwić ci zadanie! Wybierz lubrykant na bazie wody. Lubrykant na bazie wody, będzie bezpieczny dla każdego materiału zabawki, od lateksu po szkło.

Można oczywiście wybrać silikon lub hybrydowy (woda + silikon) lubrykant do użycia z gumą, szkłem, stalą i plastikiem, ale proszę nie używać silikonowego lubrykantu z silikonową zabawką erotyczną. Pamiętasz o problemie „topnienia” , gdy zabawki silikonowe są przechowywane razem? To odnosi się też do silikonowego środka smarnego z silikonową zabawką. Nie zalecamy używania lubrykantu na bazie oleju z zabawką seksualną; lubrykanty na bazie oleju powinny być stosowane tylko do masturbacji (ręką!) lub masażu ciała.

Więc masz już nasz przewodnik po zabawkach erotycznych! Orientujecie się w  najważniejszych podstawach wiedzy o seks zabawkach. Oto sedno sprawy: celem końcowym każdej zabawki seksualnej jest przyjemność, czysta i prosta, a podczas gdy małe poprawki i dodatki są zawsze dobre i bardzo mile widziane, ważne jest, aby pamiętać, co działa, co zawsze działało i co będzie nadal działać. Tak jak nasi nauczyciele historii w szkole średniej wykładali: jeśli nie potrafisz zrozumieć tego, co było przedtem, nie zrozumiesz tego, co będzie potem. Ta stara sentencja nabiera nieco  żartobliwy ton w kontekście seks-zabawek, to prawda, ale pozostajemy przy swoim zdaniu!

eroprezent.pl
Dodaj komentarz