Opublikowano Dodaj komentarz

5 powodów, dla których ludzie lubią BDSM

blok w sex shop eroprezent.pl - 5 powodów, dla których ludzie lubią BDSM

Może Twój partner poruszył temat kajdanek lub pejcza. A może natknąłeś się na jakieś zakręcone porno z udziałem BDSM. Jakkolwiek to się stało, zastanawiałeś się: dlaczego ludzie lubią BDSM? O co w tym wszystkim chodzi? Nie zastanawiaj się dłużej! Z EROPREZENT przy Twoim boku, możesz poznać pięć najważniejszych powodów, dla których ludzie lubią zabawy BDSM, sprzęt BDSM i ogólny styl życia BDSM. Po drodze możesz zdecydować, czy jest to coś, co uważasz za przyjemne do zbadania, z lub bez partnera zaangażowanego.  

Więc, dlaczego niektórzy ludzie lubią BDSM? Dowiedzmy się!

1. DRESZCZYK EMOCJI ZWIĄZANY Z TYM WSZYSTKIM

blok w sex shop eroprezent.pl - 1. DRESZCZYK EMOCJI ZWIĄZANY Z TYM WSZYSTKIM

BDSM jest akronimem, który oznacza Bondage/Discipline Dominant/Submissive Sadism/Masochism. Możesz sprawdzić nasz artykuł, aby uzyskać więcej informacji na temat tych konkretnych terminów, ale zasadniczo BDSM obejmuje szeroki zakres działań, czy jest to erotyczna gra z seks-zabawką, lub przyjęcie dominującej roli podczas szorstkiego seksu. Sposób w jaki zdecydujesz się praktykować BDSM będzie ostatecznie zależeć od osobistych preferencji Twoich i Twojego partnera. Bondage play może obejmować wszystko, od okazjonalnego założenia przepaski na oczy, do pełnego skrępowania ciała.

Naprawdę, za każdym razem, gdy wypróbujesz nową zabawkę ze swoim partnerem lub tylko pozwolisz mu przytrzymać nadgarstki, gdy wchodzi w ciebie, jest to technicznie BDSM. BDSM nie musi być ekstremalne; może być tak oswojone, jak tłumienie dźwięków przyjemności podczas szczypania sutków, gdy masz trochę czasu dla siebie. Praktyka BDSM może wyglądać inaczej dla każdego w praktyce seksualnej. Od bachora BDSM do prymitywnego BDSM. Jest coś ekscytującego w dodawaniu nowych zwrotów akcji do seksu, prawda?

 Rola społeczeństwa

Ponieważ żyjemy w społeczeństwie, które wykorzystuje seks do celów marketingowych i reklamowych, zachęcając ludzi do uprawiania seksu i zawstydzając tych, którzy tego nie robią, jednocześnie czyniąc z seksu temat tabu, ludzie mają skomplikowane uczucia dotyczące aktu intymności.

W związku z tym, jest tendencja do  włączenia zewnętrznych obiektów, dynamiki władzy lub innych tematów tabu do ich życia seksualnego. Może dziać się poprzez odgrywanie ról, eksperymentowanie, brudne rozmowy, klapsy i flirtowanie z innymi nieznanymi dotąd rzeczami.

Idea posiadania partnera w pełnej kontroli jest kusząca. Szczególnie biorąc pod uwagę, że w prawdziwym życiu taka sytuacja z kimś, komu nie ufasz, byłoby przerażająca. Odgrywanie ról może nawet przybrać formę fantazji o gwałcie i innych pomysłów, które nigdy nie byłyby do przyjęcia poza sypialnią, gdzie Ty i Twój partner ustanowiliście silne więzy zaufania.

2. WŁADZA I KONTROLA

blok w sex shop eroprezent.pl - 2. WŁADZA I KONTROLA

Największym powodem, dla którego ludzie lubią BDSM jest dynamika władzy w nim zawarta. Jak D i S mówią w akronimie, dominacja i uległość to zabawne role do eksperymentowania w sypialni, zwłaszcza jeśli są one sprzeczne w ich normalnej dynamice życia. Osoby na co dzień mające decyzyjność i władzę nad ludźmi, mogą cieszyć się spędzając trochę czasu jako ulegli wobec kogoś innego i robiąc wszystko, co mogą, aby ich zadowolić. Niezależnie od tego, czy ktoś lubi być w roli dominującej czy uległej, ta dynamika władzy może odgrywać dużą rolę w spełnianiu fantazji seksualnych.  

I odwrotnie, ktoś, kto niekoniecznie ma dużo władzy w życiu zawodowym, może wziąć górę i przejąć kontrolę nad sytuacją w sypialni. Dominujący partner jest odpowiedzialny za wszystkie potrzeby swojej uległej i musi się o nią troszczyć. To niesamowite uczucie, gdy ktoś inny jest całkowicie w Twojej mocy. Tylko upewnij się, że nie pozwolisz aby władza poszła do głowy bez wyraźnej zgody Twojego partnera!

Nie zawsze chodzi o seks

Czy wiesz, że BDSM nie musi wiązać się z seksem? Często tak jest i większość rozmów na ten temat obraca się wokół ról w seksie, ale BDSM nie musi być cały czas seksualnie erotyczne. Siła i kontrola wynikająca z mówienia komuś, co ma robić, może w rzeczywistości przejawiać się na różne nie seksualne sposoby.

Na przykład osoby, które lubią zabawy w zwierzęta, przyjmują rolę zwierzęcia i czołgają się na czworakach. Mogą czerpać przyjemność z bycia kąpanym, głaskanym, szczotkowanym lub w inny sposób pielęgnowanym przez swojego „pana”. Chociaż może to prowadzić do całkiem parnych sytuacji, nie zawsze musi tak być. Są też osoby aseksualne, które lubią być częścią sceny BDSM.

3. WOLNOŚĆ PŁYNĄCA Z ULEGŁOŚCI

blok w sex shop eroprezent.pl - 3. WOLNOŚĆ PŁYNĄCA Z ULEGŁOŚCI

Rola uległego jest skomplikowana do zbadania. Jeśli zastanawiasz się, jak być uległym w BDSM, wiedz, że bycie uległym nie równa się byciu na dole. Ty i Twój partner zgodziliście się, Dom że będzie kontrolować Twoje działania i Twoje ciało tak daleko, jak chcesz wziąć uległość na siebie.

Niektórzy ludzie noszą obroże i odgrywają role jako niewolnicy swoich panów, niektórzy po prostu pozwalają swojemu partnerowi związać ich na godzinę seksownej zabawy, a inni biorą swoją rolę poza sypialnią. Cokolwiek Ty i Twój partner uzgodnicie jest do przyjęcia!

Podprzestrzeń

Podczas uległości, jest poczucie wolności w poddaniu się komuś innemu całkowitej kontroli. Nie musisz podejmować żadnych decyzji ani martwić się o to, czy robisz coś źle; ta presja jest zdjęta. Twój partner decyduje o wszystkim i da ci znać, jeśli powinieneś robić coś inaczej.

Wiedząc dokładnie gdzie stoisz (lub leżysz) i jakie jest Twoje miejsce w świecie, masz to wspaniałe uczucie, które wiele uległych naprawdę lubi. Mogą oni wyłączyć swoje mózgi i po prostu rozkoszować się doznaniami. W scenie BDSM, jest to znane jako opadanie w podprzestrzeń, kiedy uległość powraca do monosylabicznych odpowiedzi i całkowicie oddaje kontrolę.

 Alternatywnie, jeśli nie czujesz się komfortowo wyłączając swój mózg całkowicie, możesz poświęcić tę siłę mózgową, abyście oboje czuli się dobrze. Oddaj się tym hedonistycznym pragnieniom, aby zadowolić swojego dominanta, a obiecujemy, że oboje będziecie „latać wysoko”.

4. AUTOEKSPRESJA

blok w sex shop eroprezent.pl - 4. AUTOEKSPRESJA

Jedną z najlepszych części  BDSM jest możliwość wyrażania siebie, jakkolwiek uważasz za stosowne. Nie potrzebujesz drogiego lub wymyślnego sprzętu! Po prostu wiedząc, co chcesz i czego nie chcesz jest wielkim budowniczym zaufania, a nie ma nic bardziej seksownego niż pewny siebie człowiek. Mogą nie wiedzieć dlaczego, ale każdy na pewno zauważy, że jesteś pewny siebie i tego co robisz.

Nawet jeśli zdecydujesz się utrzymać to w tajemnicy lub nie angażować się w działania BDSM z innymi ludźmi, wiedza o swojej psychice i swoim ciele daje Ci ogromną siłę. Czerpanie przyjemności z rzeczy jest całkowicie normalne, bez względu na to, co ktoś mówi. Kiedy wiesz dokładnie, co lubisz, to wiesz, jak zabrać się do spraw „łóżkowych”, a każdy partner może docenić tę cechę!

Rozbudzanie poczucia wspólnoty

Czasami nie chodzi tylko o samoekspresję. Społeczność BDSM jest generalnie bardzo wspierająca i otwarta na ciekawskich nowicjuszy. Spędzanie czasu z ludźmi, którzy są tak doświadczeni może wydawać się nieco onieśmielające, ale większość członków BDSM to zupełnie normalni, mili ludzie, którym zdarza się mieć jakieś ciekawe hobby.

Istnieją konwencje, klasy, kluby i warsztaty dla każdego poziomu otwartości i doświadczenia. Można nawet nauczyć się techniki liny od mistrzów BDSM rigger! Nie musisz być gotowy do uprawiania seksu z wieloma partnerami! To nie jest orgia (chyba że jest reklamowana jako taka). Nikt nie będzie się nad Tobą znęcał ani wyśmiewał, że nie wiesz co robisz, bo każdy musi od czegoś zacząć.

5. PROSTA CHEMIA

blok w sex shop eroprezent.pl - 5. PROSTA CHEMIA

Zapytaj jakiegokolwiek lekarza, a powie Ci, że wiele ludzkich zachowań i preferencji można łatwo wyjaśnić za pomocą substancji chemicznych w naszych mózgach. Kiedy ciało odczuwa ból przez pewien okres czasu, Twój mózg naturalnie uwalnia substancje chemiczne zwane endorfinami. Endorfiny te zapewniają poczucie euforii i pomagają nieco stępić ból.

Nasze ciało robi to po to, abyśmy w sytuacji zagrożenia i zranienia mogli uciec, schować się lub walczyć z problemem. Gdybyśmy za bardzo pogrążyli się w bólu, nie przeżylibyśmy kolejnego dnia! Jednak podczas seksu nasze ciała nie wiedzą, że nie jesteśmy w prawdziwym niebezpieczeństwie, więc nadal możesz czuć się na haju dzięki endorfinom z klapsa.

Słodkie doznania

Innym powodem, dla którego ludzie lubią ból, krępowanie i grę temperaturą jest to, że zwiększa się zdolność skóry do odczuwania. Kiedy krew napływa do powierzchni skóry, receptory nerwowe stają się bardziej wrażliwe i wszystko jest bardziej intensywne.

Doskonałym przykładem tego, jak to działa, są właśnie twoje niegrzeczne kawałki. Niezależnie od płci, kiedy jesteś podniecony, krew pompuje się i kieruje na południe do tego, co masz w spodniach, przez co pewne obszary puchną i stają się dużo bardziej wrażliwe. Uderzenia, klapsy, zaciski i wszystko pomiędzy mogą naśladować te doznania w innych częściach ciała.

Niezależnie od tego, czy lubisz rzeczy, które ledwie ocierają się o ból, czy też coś, co pozostawi słodki ból w twoim ciele przez kilka dni, ten ból może pomóc ci okiełznać przyjemność i pozwolić jej wznieść się na jeszcze wyższy poziom. To nie jest nic, z czego można by szydzić!

Odwrócenie scenariusza

Dla niektórych ludzi, BDSM jest formą terapii. W zależności od tego, jakie problemy starasz się rozwiązać, niektóre rodzaje seksu mogą być bardzo terapeutyczne. Powodem tego jest to, że seks jest przestrzenią odizolowaną od rzeczywistości; możesz robić tam wszystko i nie będzie to miało żadnego wpływu na Twoje normalne życie codzienne.

Kojarzenie bólu z przyjemnością w tego typu scenariuszach, kiedy jesteś w bezpiecznej przestrzeni z kimś, komu ufasz, że uszanuje Twoje bezpieczne słowo i zakończy scenę, kiedy tylko będziesz tego potrzebować, nie jest złą rzeczą. W rzeczywistości wiele osób używa seksu, żeby zgłębiać fantazje, których nie rozumieją, albo żeby zastąpić złe wspomnienia bólu dobrymi.

Pamiętaj tylko, że bycie w BDSM nie oznacza, że jest z kimś coś nie tak pod względem psychicznym. Nie bądź zbyt szybki w osądzaniu, jeśli Twój partner poruszy ten temat lub jeśli zaczniesz oglądać niektóre ze swoich najgłębszych fantazji ożywionych na ekranie komputera. Nie oznacza to, że musisz zacząć chodzić do terapeuty; oznacza to po prostu, że jesteś osobą z tego kręgu. I to jest całkowicie w porządku! Po prostu obejmij to i ciesz się tym!

WYPRÓBUJCIE TO SAMI!

Pamiętaj, że nikt Cię nie wini jeśli jesteś gotowy, aby poznać coś nowego i mieć trochę zabawy. Jeśli jesteś zainteresowany testowaniem BDSM i szukasz zabawek lub sprzętu, które pomogą Ci zacząć, sprawdź naszą kolekcję bondage i fetysz. Mamy wszystko, czego potrzebujesz, czy jesteś początkujący lub ekspert, w naszym sklepie erotycznym. Na pewno znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.

eroprezent.pl
Dodaj komentarz