Opublikowano Dodaj komentarz

Seks podczas okresu? Tak, to możliwe!

Wiele osób żyje w przekonaniu, że zbliżenie w trakcie kobiecej menstruacji to niedostępna przyjemność. Tymczasem sex podczas okresu wcale nie musi schodzić na dalszy plan. Wiele par z powodzeniem uprawia seks podczas miesiączki i czerpie z tego jeszcze większą satysfakcję niż zazwyczaj. Co powinniście wiedzieć o współżyciu podczas okresu? Jak się kochać w „te” dni, aby było czysto i bezpiecznie?

Seks w trakcie okresu? Tylko za zgodą obojga partnerów

Dla wielu par seks w czasie okresu jest tematem tabu. Niektórzy nie wyobrażają sobie zbliżenia w tych szczególnych dniach, inni natomiast wręcz na nie wyczekują ze względu na wyjątkową ochotę oraz możliwość osiągnięcia silnych doznań seksualnych. Bywa również tak, że obie strony w związku powstrzymują się od seksu podczas miesiączki pomimo swoich chęci i wewnętrznej akceptacji. Dzieje się tak z obawy o reakcję partnera. Potrzeby i pragnienia są wówczas tłumione, a przyczyną zaistniałej sytuacji jest brak szczerej wymiany myśli między kochankami. Rozmowa to podstawa.

Warto zdobyć się na ten krok, aby przekonać się czy ukochana osoba podziela nasz pogląd na seks podczas okresu. Szczera wymiana myśli może być bowiem początkiem wspaniałych doznań oraz wyjątkowej bliskości i akceptacji. Jednak słowo przestrogi: sex w czasie okresu to niezwykle delikatny temat, a każdy z partnerów może mieć odmienne zapatrywania. Sytuacją niedopuszczalną jest przymuszanie drugiej strony do odbycia stosunku płciowego. Kluczowym czynnikiem jest zatem obopólna chęć na zbliżenie oraz brak jakichkolwiek nacisków kierowanych w stronę partnera. W przeciwnym razie mogą pojawić się zgrzyty, zniechęcenie oraz dystans emocjonalny, na skutek traumy po odbyciu niechcianego aktu seksualnego.

Zadbaj o higienę

Aby współżycie podczas okresu kojarzyło się wyłącznie dobrze oraz stanowiło zachętę do kolejnych tego typu zbliżeń, należy zadbać o odpowiednie warunki. Dobrze zapamiętany pierwszy raz z pewnością zachęci obojga partnerów do częstszego seksu w trakcie okresu. Jak wobec tego zatroszczyć się o właściwą higienę w czasie stosunku? Warto przemyśleć cztery podstawowe kwestie: pozycję, miejsce, zabezpieczenie oraz zapas środków higienicznych.

Seks a okres

Czy pozycja ma znaczenie?

Rzecz jasna nie istnieją żadne konkretne przeciwwskazania do współżycia w określonych pozycjach podczas okresu. Jeżeli jednak partnerom wyjątkowo zależy na zachowaniu jak największej higieny, wówczas najbardziej polecany jest seks w pozycji klasycznej. Ułożenie ciała kobiety znacznie ogranicza wówczas krwawienie i umożliwia zachowanie względnej czystości. Zupełnie inaczej będzie wyglądał stosunek w pozycji na jeźdźca, kiedy to krew menstruacyjna ma dogodne warunki do swobodnego spływania po ciele. Jeśli jednak widok krwi oraz wizja zabrudzeń nie jest Wam straszna, śmiało możecie się kochać w swojej ulubionej pozycji i czerpać pełną satysfakcję ze zbliżenia.

Wybierz komfortowe miejsce

Dla osób wyjątkowo wrażliwych, dla których widok krwi nie jest tym ulubionym, warto wypróbować igraszki w łazience. Do dyspozycji mamy tu kilka ciekawych opcji, takich jak chociażby płytki podłogowe, z których błyskawicznie da się usunąć wszelkie ślady po dzikim szaleństwie kochanków. Inną alternatywną na sex podczas okresu jest wanna bądź prysznic. Delikatny strumień wody z łatwością zadba o czyste otoczenie, a widok jakiekolwiek krwi zniknie tak szybko, jak się pojawił.

Dodatkowym urozmaiceniem będzie delikatny masaż ciała ciepłym strumieniem wody. Miejscem wartym wypróbowania jest także blat kuchenny czy stół, bowiem z tych powierzchni równie łatwo usunąć wszelkie ewentualne ślady pozostałe po zbliżeniu. Partnerzy liczący na wygodę mogą przenieść zabawę do łóżka. Pamiętając o tym, że ślady krwi niezwykle trudno usunąć z pościeli czy materaca, warto sięgnąć po sprane ręczniki bądź nieużywany, stary koc. Tak przygotowane posłanie pozwoli cieszyć się chwilą bez stresu o zabrudzenia.

Użyj prezerwatywy

Seks w czasie okresu to moment, w którym wyjątkowo wskazane jest użycie prezerwatywy. Zapewni ona bezpieczeństwo oraz pomoże zadbać o higienę mężczyzny. Oblepiony krwią penis nie jest marzeniem większości mężczyzn, dlatego też pomysł wykorzystania zabezpieczenia w formie prezerwatywy z pewnością nie będzie im przeszkadzał.

Wypróbuj chłonne tampony

Mowa w tym miejscu o tamponach wykonanych z miękkiej gąbeczki, która idealnie dopasowuje się do ciała kobiety. Tampony te mają swoje główne zastosowanie jako środki higieniczne w trakcie menstruacji, świetnie się jednak sprawdzają także w trakcie współżycia w „tych” dniach.  Obecność takiego tamponu będzie niewyczuwalna, zapewni natomiast wyjątkową higienę.

Przygotuj zestaw ratunkowy

Kiedy para uprawia seks podczas miesiączki w innym miejscu niż prysznic czy wanna, koniecznie należy zadbać o higieniczny zestaw ratunkowy. Ręczniki papierowe czy nawilżane chusteczki pod ręką z pewnością zapewnią komfort obojgu partnerom i pomogą w każdej chwili pozbyć się niekomfortowych zabrudzeń.

Korzyści z uprawiania seksu w czasie okresu

Korzyści z uprawiania seksu podczas okresu

Czy istnieją korzyści wynikające ze współżycia w „tych” szczególnych dniach? Jak najbardziej! Wiele kobiet zaobserwowało, że sex w czasie okresu:

  • rozładowuje napięcie nerwowe towarzyszące miesiączce,
  • zmniejsza bóle menstruacyjne – w czasie orgazmu wydzielane są hormony, które posiadają właściwości przeciwbólowe,
  • zapewnia większe doznania – w czasie okresu kobiece narządy płciowe są wyjątkowo wrażliwe na bodźce a orgazm silniejszy,
  • jest odbierany jako pełna akceptacja ze strony partnera,
  • gwarantuje obecność naturalnego lubrykantu w postaci krwi menstruacyjnej.

Menstruacja oznacza jednak podwyższoną wrażliwość pochwy, co sprawia, że dla niektórych pań krew menstruacyjna nie zapewnia wystarczającej lubrykacji i muszą się one wspomagać nawilżeniem z zewnątrz. Kobietom tym zaleca się dodatkowe zastosowanie lubrykantów silikonowych bądź tych stworzonych na bazie wody.

Seks a okres – czy to bezpieczne?

Wiele osób zadaje pytanie, czy seks podczas okresu niesie ze sobą jakieś niebezpieczeństwa. Otóż warto wiedzieć, iż w pierwszych dniach krwawienia ulega obniżeniu ogólna odporność organizmu kobiety. W związku z tym w trakcie menstruacji znacznie wzrasta ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak rzeżączka, kiła, chlamydia, wirusowe zapalenie wątroby typu B, HIV, wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) czy opryszczka genitalna. Zarazić mogą się zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Większość chorób wenerycznych jest przenoszona wraz z wydzieliną z pochwy lub penisa bądź też z krwią menstruacyjną. Narządy rozrodcze pań w trakcie okresu są także bardziej podatne na wszelkie infekcje bakteryjne oraz zapalenie pochwy. Aby sex w czasie okresu był bezpieczny i wolny od ryzyka zarażenia, należy koniecznie zaopatrzyć się w prezerwatywę. Jej obecność w trakcie zbliżenia pozwoli cieszyć się chwilą i rozkoszować wyjątkową bliskością i doznaniami bez zbędnych obaw i stresu. Po zakończonym stosunku warto jak najszybciej udać się pod prysznic i dokładnie oczyścić miejsca intymne z pozostałości krwi menstruacyjnej.

Seks w czasie okresu – czy można zajść w ciążę?

Wiele par oddaje się błogiej rozkoszy bez zabezpieczenia w trakcie kobiecej miesiączki, po czym doznaje szoku obserwując pozytywny wynik na teście ciążowym. Zastanawiają się: „Jak to możliwe? Przecież sex podczas okresu to stuprocentowa ochrona przed ciążą!”. Nic bardziej mylnego! Przekonanie, iż w trakcie miesiączki kobieta nie może zostać zapłodniona, to jeden z największych mitów. Faktem jest, że ryzyko zajścia w ciążę jest wówczas dużo mniejsze, jednak nadal występuje. Co ciekawe, plemniki mogą oczekiwać w ciele kobiety nawet do 7 dni.

To wystarczający czas na to, by komórka jajowa została zapłodniona. Co więcej, krótkie cykle menstruacyjne charakteryzują się tym, iż dni płodne wypadają tuż po krwawieniu bądź nawet w jego trakcie. Wniosek? Aby uniknąć zajścia w ciążę w czasie miesiączki, należy zawsze stosować antykoncepcję. Inną metodą na bezpieczną rozkosz są erotyczne zabawy podczas okresu. To metoda równie przyjemna a do tego całkowicie wolna od ryzyka zajścia w ciążę. Pomocny może się okazać masażer łechtaczki czy inne zabawki erotyczne ułatwiające dojście do orgazmu bez penetracji. Należy jednak mieć na uwadze, iż lubrykanty silikonowe mogą uszkadzać zabawki wykonane z silikonu. W tym zestawieniu dużo lepiej sprawdzą się żele wykonane na bazie wody.

Dodaj komentarz