Opublikowano Dodaj komentarz

Legendy o lalce: Realistyczne lalki dla dorosłych

Realistyczne lalki dla dorosłych

Więc, jesteś na wieczorze kawalerskim najlepszego kumpla, a może już wesele pary, którą znasz na tyle dobrze, aby być zaproszony. Są gry, są napoje, i są szanse, że jest dmuchana lalka, która czai się gdzieś. Może jest to nagroda za jedną z tych zgadywanek towarzyskich „jak dobrze znasz pannę młodą i pana młodego? Może pełni rolę żartobliwego wystroju, a może to jest fantem na loterii. Nieważne w jakim celu. Chodzi o to, że tam jest. Być może przyszłości jej miejsce zajmą bardziej realistyczne lalki dla dorosłych.

Jeśli ta lalka jest standardowej odmiany, to jest to winyl lub PVC w kształcie kobiety, ma spiczaste piersi, może posiada jakieś sztuczne włosy i usta, które wyglądają trochę jakby krzyczała. No i , oczywiście, pozostałe naturalne otwory na właściwym miejscu. Chociaż są zdecydowanie bardziej luksusowe modele dostępne w kategorii „Zabawki dla mężczyzn’, to klasyczne sex doll  cieszą się stale dużym zainteresowanie.

POCZĄTKI SEKS LALKI

Co jeśli powiedzielibyśmy Ci, że seks lalki istnieją od co najmniej kilku wieków? Cóż, mówimy Ci, bo to prawda! Teraz już wiesz co nieco! Może wiedza o tej kategorii produktów dla dorosłych przyda Ci się kiedyś, choćby jako ciekawostka.

Mówiąc o ciekawostkach, oto kilka z nich: Kiedy powstała pierwsza seks-lalka?  W wieku XVII według Anthony’ego Fergusona, autora książki „The Sex Doll: A History”. Chociaż nie nadmuchiwano ich jeszcze, istnieją zapisy o żeglarzach, którzy nadawali tkaninie i bambusowi kobiecy kształt, a następnie używali go do rozładowania napięcia seksualnego podczas długich rejsów. Język francuski potrafi sprawić, że większość rzeczy brzmi z klasą, a te wczesne prototypy lalek  określano  mianem „Dames De Voyage”. Fantazyjne!

Jeśli chodzi o dzisiejsze nadmuchiwane lalki i zainspirowane nimi ultra realistyczne lalki erotyczne z silikonu i TPE, to pierwsze z nich pojawiły się dopiero pod koniec II Wojny Światowej. Między XVII a XX wiekiem istniały oczywiście dorosłe lalki dla mężczyzn (Ferguson omawia wiele z nich w swojej książce), ale w latach 30-tych masowa produkcja gumy i winylu oraz postęp przemysłowy sprawiły, że możliwe stało się formowanie lalek z funkcjonalnymi – lub przenikalnymi, jak kto woli – otworami . Nazywane przez niektórych lalkami „cudzołożnymi”, nie były one najlepszej jakości i prawdopodobnie nie przetrwały zbyt długo – to samo dotyczy wielu dzisiejszych nadmuchiwanych winylowych lalek erotycznych. W przeważającej części, są one dobre dla nieco zabawy, a także są one po prostu zabawne. Ale nie jesteśmy tutaj, aby rozmawiać tylko o lalkach dmuchanych.

EWOLUCJA SEKS-LALKI

Wszystko to, co właśnie omówiliśmy, prowadzi nas do tematu przewodniego tego artykułu – następnej generacji realistycznych lalek seksualnych w przystępnej cenie. Nazwij to prawdziwą lalką, lalką fantazji, sexbotem, nazwij to po prostu Bianką. Faktem jest, że nadeszła nowa era realistycznych lalek dla dorosłych i to już od co najmniej dekady. Ultra realistyczna lalka do seksu, miłości lub towarzystwa – wywołuje zarówno radość, jak i kontrowersje, od czasu narodzin oryginalnej RealDoll ponad dziesięć lat temu.

Jesteśmy już zaznajomieni z realistycznymi lalkami dla dorosłych, ponieważ poznaliśmy Biankę. Bianca istnieje już od 2018 roku; jest kolejną Ultimate Fantasy Doll od Pipedream, która zdumiewa nas swoim niesamowitym realizmem. Nie tylko my jesteśmy pod wrażeniem. Klienci byli szybcy, aby zdobyć ultra realistyczną lalkę seksualną.

Lalka realistyczna

Mia i Bianca są wykonane z połączenia TPE (termoplastyczny elastomer) i silikonu, podobnie jak większość realistycznych lalek dla dorosłych, choć niektóre są w pełni silikonowe. Niezależnie od proporcji silikonu do TPE, materiały te wyglądają i są bardzo zbliżone w dotyku do prawdziwej skóry. Tekstura jest elastyczna, bardziej miękka na wierzchu i twardsza pod spodem – lalki nawet się nagrzewają, gdy mają kontakt z ciepłem ciała/ tarciem.

Mia i Bianca z Pipedream, podobnie jak większość lalek erotycznych dla dorosłych, mogą być ustawione w każdej pozycji dzięki elastycznemu systemowi szkieletowemu. Oczy są niesamowicie szczegółowe (choć przyznajemy, że trochę puste), a ten sam poziom szczegółowości dotyczy palców u rąk i nóg, rysów twarzy i genitaliów. Niektóre inne ultra realistyczne lalki, takie jak RealDoll, mogą być dostosowane do dokładnych specyfikacji, w tym typu ciała, rysów twarzy, a nawet piegów i piprzyków. Lalki żeńskie wygrywają jak dotąd konkurs popularności, ale dostępne są również lalki męskie, jak również modele transgenderowe.

JAKI JEST PROBLEM Z REALISTYCZNYMI LALKAMI DLA DOROSŁYCH?

Są, zawsze byli i będą ludzie, którzy nie zgadzają się z koncepcją seks-lalki, która wygląda jak prawdziwa osoba. Z drugiej strony (i zawsze jest druga strona), są też ludzie, którzy cieszą się z uwagi mediów i rosnącej dostępności realistycznych lalek seksualnych w przystępnych cenach.

Zacznijmy od kogoś, kto jest blisko domu. Sunny Rogers, Sexual Health & Wellness Educator i Brand Manager w Pipedream Products dała nam pozytywne spojrzenie na sprawę lalek. Kiedy zapytaliśmy ją, jaki typ osoby lub osób może być zainteresowany posiadaniem seks-lalki, powiedziała nam, że niektórzy mogą szukać seksualnego towarzysza po stracie współmałżonka. Inni mogą chcieć spróbować czegoś seksualnie przygodowego bez narażenia się na osąd. Pary mogą szukać bezpiecznego sposobu na wypróbowanie trójkąta, bez możliwości wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową i narażenia emocjonalnej relacji między nimi. W każdym z tych przypadków lalki są doskonałym rozwiązaniem.

 Seks jest podstawową i naturalną potrzebą człowieka. Wiemy o tym bardzo dobrze. W końcu zajmujemy się zaspokajaniem seksualnych pragnień poprzez zabawki i narzędzia dla dorosłych. Czy jest różnica między lalką, a realistycznym strokerem, rękawem masturbacyjnym lub realistycznym wibrującym dildo? Cena, oczywiście, ale jeśli ktoś chce zapłacić ponad 4000 dolarów za coś, co można określić jako bardzo drogi masturbator, to czemu nie!

Jeśli chodzi o samotność, to jest ona powszechna w dzisiejszym społeczeństwie, to po prostu niefortunny fakt. Obwiniaj media społecznościowe, obwiniaj nasze poleganie na słowach przelatujących przez ekran zamiast rzeczywistej rozmowy twarzą w twarz, obwiniaj nasze zajęte życie. Chodzi o to, że samotność jest do bani! Realistyczna lalka dla dorosłych może być narzędziem do radzenia sobie z problemami. Może tymczasowo pocieszyć pogrążonego w żałobie małżonka. Powrót do pustego domu byłby trochę łatwiejszy, gdyby coś na Ciebie czekało, prawda? Oczywiście poza kontekstem seksualnym, dlatego właśnie mamy zwierzęta!

Kwestia bezpieczeństwa jest łatwa do zrozumienia. Choroby przenoszone drogą płciową są zmartwieniem dla wielu z nas, aktywnych seksualnie, i nawet przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, trudno jest czuć się w 100% bezpiecznie. W przypadku lalki, nie ma szans, że ona niechcący przekaże coś tobie, albo ty jej – oczywiście pod warunkiem, że nie dzielisz się nią z innymi. Weźmy na przykład trójkąt Sunny. Zaangażowana para może chcieć uprawiać seks z inną osobą, ale potencjalne choroby przenoszone drogą płciową, niezamierzona ciąża lub emocjonalne przywiązanie mogą ich powstrzymać. Lalki, ponownie, są rozwiązaniem.

Realistyczna lalka dla dorosłych

Perspektywa Sunny dotycząca seksualnej przygody, choć absolutnie słuszna, prowadzi nas do jednego z punktów, które podnieśli ludzie po niezbyt przychylnej stronie problemu seks-lalek. Sunny mówi: „…klienci chcą spróbować czegoś seksualnie odważnego i seks-lalka oferuje idealną sytuację.” Nikt nie lubi być osądzany za swoje dziwactwa i zawirowania, a wszyscy je mamy. Udawajmy, na przykład, że naprawdę lubisz lizać ucho swojego partnera podczas seksu. Może nie udało ci się spełnić tej fantazji z prawdziwym towarzyszem zabaw. Bianca nie będzie tego osądzać i nikomu o tym nie powie. Bianca nie powie Ci również, że nie lubi lizania swojego ucha, ani nie poprosi Cię, abyś tego nie robił. Problem, dla niektórych przeciwników lalek, leży właśnie w tym. Lizanie uszu (i każdy inny akt) to coś, na co trzeba wyrazić zgodę. Zgadzamy się z tym w 100%. Przeciwnicy lelek obawiają się, że potencjalni miłośnicy lizania uszu przyzwyczają się do tego, że mogą je lizać bez ograniczeń i nie będą się zastanawiać, czy prawdziwy partner się na to zgadza. Oczywiście lizanie jest tylko przykładem, dotyczy to wszelkich zachowań seksualnych. Idea zgody jest obecnie w centrum uwagi i tak powinno być. W końcu jednak, będziemy musieli zaufać, że większość miłośników lalek będzie świadoma tego, że Bianka jest lalką, a prawdziwy partner nie jest lalką, lecz realną osobą. Prawdziwi partnerzy mają uczucia, upodobania, niechęci i opinie. Ultra realistyczna seks-lalka ich nie ma, podobnie jak rękaw masturbatora, czy twoja ręka!

Innym argumentem przeciwko lalkom (jak w przypadku każdego tematu seksualnego, jest ich wiele, więc ten będzie ostatni) jest potencjalna dehumanizacja seksu i intymności. Pójdziemy dalej i postawimy hipotezę, że nic nigdy nie zajmie miejsca seksu między dwojgiem ludzi, którym na sobie zależy, lub nawet dwojgiem ludzi uprawiających z szacunkiem przygodny seks. Powrócimy do tych XVII-wiecznych „Dames de Voyage”. Próbowaliśmy odtworzyć seks z partnerem przez dosłownie stulecia i oto jesteśmy bez zmiany, wciąż uprawiając seks z ludźmi!

SPOJRZENIE W PRZYSZŁOŚĆ REALISTYCZNYCH LALEK SEKSUALNYCH W PRZYSTĘPNEJ CENIE

Kiedy przychodzi do tego, można się zgodzić lub nie zgodzić z koncepcją prawdziwej lalki seks, i można się zgodzić lub nie zgodzić, że lalki mogą być ważnym środkiem przyjemności, komfortu i satysfakcji dla niektórych ludzi. Wniosek: niedrogi przemysł realistycznych lalek seksualnych kwitnie. Sztuczna inteligencja i robotyka są nawet dodawane do tej hiperrealistycznej mieszanki. W końcu, gdyby nie było popytu, nie byłoby też produktu, a ta mądrość odnosi się do wszystkiego. Mówiąc o mądrości, odeślemy was kolejnym cytatem z Pipedream’s Sunny:

„Seks-lalki stają się coraz bardziej przystępne cenowo, tak jak w przypadku Ultimate Fantasy Dolls, co sprawiło, że posiadanie seks-lalki stało się rzeczywistością dla wielu konsumentów. Ta przystępność cenowa napędza trend posiadania przez konsumentów osobistych lalek seksualnych … i nie przewiduję, aby ten trend zwolnił!”

Dodaj komentarz