Opublikowano Dodaj komentarz

Kleopatra i Pszczoła Wibrator

Kleopatra i pszczoła wibrator

Mamy zasadę: nie rozprzestrzeniamy niewiarygodnych plotek! Mam nadzieję, że nie będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że zdecydowanie nie wierzymy w niewiarygodne wiadomości o seksie i seksualności. Jest mnóstwo błędnych informacji (fake news) i zbyt wiele błędnych przekonań. Naszym zadaniem jest i zawsze będzie celebrowanie i wspieranie seksualnej pozytywności, wolności i przyjemności. Ale, prawie każda zasada ma wyjątek, a my znaleźliśmy wyjątek do naszego – wibrator pszczoły Kleopatry!

KIM BYŁA KLEOPATRA?

eroprezent.pl blog KIM BYLA KLEOPATRA

Dla każdego, kto może być myślenie „czekaj, co?!”, tutaj jest scoop. Kleopatra żyła w  I wieku p.n.e., pochodzila z egipskiej rodziny królewskiej i była ostatnim aktywnym monarchą  Imperium Ptolemeusza. Oprócz pełnienia władzy jako samodzielny władca jej królestwa, Kleopatra była dowódcą morskim, językoznawcą, autorem, filozofem, astronomem i dyplomatą. Była kimś bardzo ważnym, a jej bardzo ciekawe życie i imponujące osiągnięcia stały się inspiracją dla artystów, poetów, dramaturgów i filmowców.

Istnieje wiele gloryfikowanych relacji z życia Kleopatry – nikt inny jak Elizabeth Taylor sportretowała ją w filmowej superprodukcji hollywoodzkiej z 1963 roku. Ale jeśli chodzi o jej codzienne istnienie i prawdziwe fakty o tym, kim była, historycy musieli wiele poszukiwań. Większość istniejących zapisów o królowej Kleopatrze pochodzi z dokumentów imperium rzymskiego. Kleopatra nie była szczególnie popularna wśród Rzymian, nie tylko dlatego, że sprzymierzyła się politycznie z dwoma potężnymi rzymskimi przywódcami wojskowymi – Juliuszem Cezarem i Markiem Antoniuszem – ale dlatego, że była z nimi romantycznie związana. Rzym i Egipt były w miłości / nienawiści walki władzy nawet przed czasem Kleopatry, więc było dużo poważnych animozji między nimi. Rzym ostatecznie podbił Egipt – Kleopatra została ukąszona przez jadowitego węża lub popełniła samobójstwo. Można bezpiecznie powiedzieć, że niektóre zapisy zostały prawdopodobnie zniszczone lub zmienione podczas (lub po)  procesie przejęcia. Co to wszystko oznacza dla zmarłej królowej Kleopatry? Cóż, jest bardzo możliwe, że niektóre wiadomości, na których opiera się nasza wiedza o Kleopatrze, mogą być wynikiem rzymskiej propagandy. I to, przyjaciele, prowadzi nas z powrotem do tematu plotek!

Jednym z najczęściej powtarzanych „faktów” o Kleopatrze jest to, że była czymś w rodzaju kusicielki; pięknej, niebezpiecznej i żądnej seksualnych przygód. Stacy Schiff, autorka książki „Cleopatra: A Life” ma zupełnie inne zdanie na ten temat. „Mniej groźne jest przekonanie, że była fatalnie atrakcyjna niż fatalnie inteligentna”. Jest bardzo prawdopodobne, że Kleopatra była po prostu bardzo inteligentna, bardzo kompetentna kobieta, która z powodzeniem rządziła imperium przez wiele lat. Seksualne orgie, na przykład, przypisywane jej mogą  być po prostu odwiecznym mitem stworzonym, aby odciągnąć uwagę od sukcesu kobiety. Z drugiej strony, może Kleopatra była, w rzeczywistości, super sexy siłą natury! Być może była potężną, mądrą kobietą ORAZ bardzo seksowną. Chcielibyśmy tak myśleć.

STAROŻYTNE WIBRATORY DLA KOBIET…MOŻE

Na tej stronie, przejdźmy do plotki, która zainspirowała dzisiejszy post. Kleopatrze jest przypisywane wynalezienie pierwszego wibratora. Jak to możliwe?  Nie było baterii, energii elektrycznej lub USB i kabli ładowania w I wieku pne. Według tych plotek, ona (lub ktoś, kogo była w stanie namówić do tego) zebrała kilka garści pszczół i umieściła je w tykwie. Rozzłoszczone pszczoły brzęczały wokół swojego więzienia, wprawiając tykwę w drgania w trakcie tego procesu. Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz – nie ma żadnych wiarygodnych historycznych zapisów na temat pszczelego wibratora, ale jego domniemane istnienie jest wszędzie w Internecie. Google it! Poszperaliśmy trochę i znaleźliśmy możliwe źródło plotek – The Encyclopedia of Unusual Sexual Practices, publikacja z 1992 roku autorstwa Brendy Love. Jest tam, wraz z relacją o kilku całkiem interesujących fetyszach. Jeśli Kleopatra rzeczywiście wykorzystała,  dla przyjemności intymnej,  pszczoły w pudełku, może to być uznane za niezwykłą praktykę seksualną. Zgadzamy się z Brendą w tym punkcie.

eroprezent.pl blog wpis kleopatra i pszczola wibrator

Tylko dla zabawy, wyobraźmy sobie, że wibrator Kleopatry z pszczół był prawdziwy. Czy pszczoły w ogóle wibrują? Jak ona je tam wsadziła? Czy starożytni Egipcjanie mieli dostęp do pszczół? Tak wiele pytań! Na szczęście mamy eksperta na zawołanie. Jeden z naszych dobrych przyjaciół (i byłych pracowników) jest wieloletnim pszczelarzem. Odbyliśmy z nim wspaniałą, choć przyznajemy, że bardzo dziwną rozmowę na temat wibracji pszczół i oto, czego się dowiedzieliśmy. Po pierwsze, pszczoły rzeczywiście wibrują – tak jakby. W rzeczywistości biją skrzydłami bardzo, bardzo szybko – do 230 razy na sekundę. Jeśli wystarczająco dużo pszczół skupi się na małym obszarze, na pewno poczujesz wibracje. Częstotliwość drgań nie będzie jednak zbliżona do częstotliwości wibracji Twojego ulubionego królika, czy nawet klasycznego pocisku. Po drugie, pszczoły można dostać prawie wszędzie, jeśli się wie, co się robi. Starożytni Egipcjanie, jak się dowiedzieliśmy, wiedzieli co robią. Być może nie byli pierwszą cywilizacją, która praktykowała pszczelarstwo, ale na pewno byli jednymi z pierwszych.  Naukowcy odkryli hieroglify i malowidła świątynne przedstawiające pszczelarzy wdmuchujących dym do uli – technika ta jest stosowana do dziś. Egipcjanie, a wśród nich Kleopatra, na pewno mieli dostęp do pszczół.

NIEUMYŚLNE OSOBISTE ODKRYCIE PRZYJEMNOŚCI PRZEZ WIKTORIAŃSKIEGO LEKARZA

Więc, czego się dowiedzieliśmy? Wiemy, że teoretycznie Kleopatra mogła rzeczywiście być w stanie wykorzystać swoje pszczoły. Wiemy również, że częstotliwość wibracji pszczół prawdopodobnie nie będzie zadowalająca dla dzisiejszych poszukiwaczy przyjemności. Więc przeskoczmy do przodu kilka (ok, wiele) dekad do końca 1800 roku, kiedy osobisty wibrator jak wiemy, się narodził. W tym szczególnym okresie w historii Europy Zachodniej, niektóre kobiety nie czuły się zbyt dobrze. Zgłaszały one zmęczenie, drażliwość, wzdęcia i niepokój. Należy pamiętać, że koniec XIX wieku zbiegł się w czasie z epoką intensywnej represji seksualnej. Przypadek? Prawdopodobnie nie. Lekarze odkryli, że byli w stanie złagodzić tajemnicze objawy swoich pacjentek za pomocą czegoś, co nie jest aż tak zaskakujące – masażu miednicy. Podczas tego masażu pacjentki doświadczały czegoś, co określano mianem „paroksyzmu histerycznego”, czyli, mówiąc wprost, orgazmu. Po orgazmie czuły się znacznie lepiej. Oczywiście!

Możliwe, że wibrator osobisty został wynaleziony, ponieważ wiktoriańscy lekarze mieli dość ręcznego masowania miednic, ale ta teoria może być jedną z tych plotek, których nie lubimy rozpowszechniać. Tak więc, przeskoczymy jeszcze kilka lat i dotrzemy do czasów dr J. Mortimera Granville’a, wynalazcy pierwszego opatentowanego wibratora elektrycznego. Ogromny, nieco przerażająco wyglądający i dość drogi, pierwszy wibrator nie był ładny i według dr Granville’a nie był przeznaczony do użytku jako masażer miednicy. Granville reklamował swój wynalazek jako urządzenie terapeutyczne przeznaczone do stymulacji nerwów, rozluźniania mięśni i różnych nieorgazmicznych dolegliwości cielesnych. W tekście dr Granville’a z 1883 r. „Nerve-Vibration and Excitation as Agents in the Treatment of Functional Disorder and Organic Disease” (świetny tytuł, dr G), napisał on: „Nigdy jeszcze nie podałem pacjentce perkusji …. Uniknąłem i nadal będę unikać leczenia kobiet przez to urządzenie, po prostu dlatego, że nie chcę być oszukany, i pomóc wprowadzić w błąd innych, przez kaprysy histerycznego stanu …”. Niezależnie od tego, inni lekarze używali wynalazku Granville’a jako wibratorów dla kobiet w celu wywołania „paroksyzmu” z dużym powodzeniem.

Pod koniec 1900 roku zaczęto produkować ręczne, domowe wibratory dla kobiet. Oczywiście, były one nadal sprzedawane jako urządzenia medyczne i terapeutyczne w tym momencie. Odkryliśmy kilka bardzo starych reklam chwaląc sukces wibratora jako leczenie bólu głowy, wzdęcia, nerwowość, zwichnięcia i więcej. Jesteśmy prawie pewni, że niejedna kobieta odkryła, że jej „terapeutyczne” urządzenie jest dobre na coś innego – pragnienie orgazmu. Co zabawne, jeden z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się wibratorów – Magic Wand – zaczynał w podobny sposób!

DŁUGA DROGA OD WIBRATORÓW PSZCZÓŁ

eroprezent.pl blog wpis DLUGA DROGA OD WIBRATOROW PSZCZOL

Z biegiem lat, ręczny wibrator rosła popularność, stając się urządzeniem gospodarstwa domowego tak powszechne, jak elektryczne szczoteczki do zębów – które były również podobno używane jako wibrator w latach 50-tych. Mimo to, wibrator nie był sprzedawany jako narzędzie do osiągania przyjemności seksualnych. Dopiero pod koniec rewolucji seksualnej, kiedy obalono dziesiątki przestarzałych koncepcji seksualności, wibratory dla kobiet naprawdę wyszły z szafy z urządzeniami. Dziś mamy szczęście, że mamy setki wibrujących opcji. Istnieją wibratory dla kobiet do łechtaczki, g-spot lub obu jednocześnie. Istnieją wibratory, które mieszczą się na palec, a inne, które ledwo zmieszczą się pod łóżkiem. Możesz dzielić wibracje z partnerem podczas seksu, lub do zabawy dla siebie. Oczywiście, zawsze można iść klasyczną drogą i odebrać pieszczoty inspirowane elektrycznym oryginałem od realnego masażysty. Poza Magiczną Różdżką, która prawdopodobnie będzie brzęczeć do końca czasów, pamiętaj o różnych innych fantastycznych masażerach.

MYŚLI KOŃCOWE O WIBRATORACH PSZCZELICH I WIBRATORACH OSOBISTYCH

eroprezent.pl blog wpis MYSLI KONCOWE O WIBRATORACH PSZCZELICH I WIBRATORACH OSOBISTYCH

Mówiąc o brzęczeniu, możemy zamknąć ten blog z innym faktem zabawy z naszego eksperta pszczół. Europejskie pszczoły miodne mają specyficzną (i nie bardzo zaskakującą) metodę ataku, gdy drapieżnik wchodzi do ula – one żądlą go na śmierć. Pewien gatunek japońskiej pszczoły miodnej, apis cerana japonica, stosuje inne podejście. Gdy osa lub szerszeń znajdzie się zbyt blisko ula, pszczoły zbierają się do roju. Setki skrzydlatych wojowników formują kulę wokół wroga i, współpracując ze sobą, gwałtownie wibrują mięśniami lotnymi. Cały ten ruch podnosi temperaturę rdzenia (w którym siedzi otoczona pechowa osa) dokładnie do 115 stopni Fahrenheita. Pszczoły mogą tolerować do 122 stopni, ale osa zacznie się smażyć przy 115. Żegnaj oso!

Zastanawialiśmy się, czy to ciepło może mieć znaczenie, hipotetycznie oczywiście, w legendarnym pszczelim wibratorze Kleopatry. Niektóre wibratory dla kobiet (i mężczyzn!) zawierają funkcję ogrzewania. Technicznie rzecz biorąc, jeśli Kleopatra mogła zastosować w tej niewoli jakoś odmianę kolonii japońskich pszczół miodnych, a następnie wpuścić tam osę, ona prawdopodobnie poczuła trochę ciepła! Teraz, mam nadzieję, że to rozumie się samo przez się, ale powiemy to tak czy inaczej – próba udowodnienia teorii hot-bee, wraz z rozprzestrzenianiem się plotek nie zmienia faktu, że w 100% takich doświadczeń z pszczołami nie polecam! Jako znacznie bezpieczniejszą alternatywę, przez którą na pewno nie dostaniesz użądlony, doradzam zapoznanie się z rodziną wibratorów dla kobiet i innych zabawek dla niej. Bez pszczół, gwarantowane!

eroprezent.pl

Dodaj komentarz