Opublikowano Dodaj komentarz

Gdzie znajduje się Twoja łechtaczka?

Gdzie znajduje się twoja łechtaczka

Wiesz o łechtaczce! To nie jest tajemnica. Ta maleńka wiązka zakończeń nerwowych jest kluczem do przyjemności (tj. orgazmów!) dla wielu kobiet. Więc wiesz, że wszechmocna łechtaczka istnieje i że jest tam gdzieś na dole i tylko czeka na Ciebie lub twój wibrator łechtaczkowy. Świetnie! Jednak ta wiedza nie przekłada się automatycznie na wiedzę, gdzie łechtaczka jest lub dokładnie jak znaleźć Twój czuły punkt. To jest w porządku! Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się: gdzie jest Twoja łechtaczka, lub zastanawiałeś się, jak zlokalizować łechtaczkę swojej partnerki, mamy dla Ciebie odpowiedzi.

Kiedy mówimy o ciałach, a w szczególności o narządach płciowych, łatwiej jest uciec się do metafor i slangowych określeń. Jeśli chodzi o seksualność, naprawdę wierzymy, że ważne jest, aby być jasnym, konkretnym i anatomicznie poprawnym. Możemy od czasu do czasu zastąpić nazwę „łechtaczka”, słowem „clitoris”. Oznacza to samo, ale brzmi lepiej, prawda? Będziesz wiedzieć o czym mówimy! Tak więc, bez dalszego zwlekania, odpowiedzmy na pytanie dnia: gdzie znajduje się clitoris?

ANATOMIA KOBIETY

sklep erotyczny eroprezent.pl blog JAK ZNALEŹĆ SWOJĄ ŁECHTACZKĘ

Zanim przejdziemy do samej łechtaczki, omówmy obszar pochwy jako całość. Często mówimy o pochwie jako o pojedynczej jednostce biologicznej, ale tak nie jest. Biologiczny termin „pochwa” w rzeczywistości odnosi się tylko do mięśniowej rurki wewnątrz ciała. Prawdziwa historia. Chociaż kilka kluczowych elementów anatomii żeńskich narządów płciowych często potocznie nazywa się pochwą, zdecydowanie zasługują na własne wyjaśnienie.

Srom

Chociaż termin 'srom’ może nie pojawiać się w rozmowach zbyt często, powinien! „Srom” jest często tym, co ludzie mają na myśli, gdy używają słowa „pochwa”. Cały zewnętrzny  obszar genitalny kobiety jest określany jako srom. Termin ten odnosi się do wewnętrznych i zewnętrznych warg sromowych, łechtaczki, otworu cewki moczowej (ujścia moczowego), otworu pochwy, niektórych gruczołów zewnętrznych i obszarów tkanki erekcyjnej po obu stronach otworu pochwy. Sam srom jest podzielony na poszczególne części składowe, które omówimy poniżej.

Wargi sromowe

Otwór pochwy otaczają dwa zestawy warg sromowych: wargi sromowe większe i wargi sromowe mniejsze. Wargi sromowe główne to zewnętrzne fałdy skóry, które zwykle widać wyraźnie i na których rosną włosy łonowe. Wargi sromowe mniejsze znajdują się wewnątrz tych zewnętrznych warg. Są one często, choć nie zawsze, mniejsze i mają inne zabarwienie niż wargi sromowe większe.

Zabawny fakt: wargi sromowe mniejsze, czyli wargi wewnętrzne, zawierają wiele wrażliwych zakończeń nerwowych. Choć zwykle nie są one tak wrażliwe jak łechtaczka, nadal bardzo dobrze reagują na stymulację. Nasz punkt widzenia? Nie ignoruj tych wewnętrznych warg! Poświęć im trochę uwagi, bawiąc się solo, z zabawką lub z partnerem.

Otwór cewki moczowej

Ten malutki otwór jest niezwykle trudny do zauważenia na sobie, więc nie martw się, jeśli nie możesz go znaleźć. Znajduje się on powyżej otworu pochwy i pod łechtaczką. Otwór cewki moczowej łączy się z twoją cewką moczową i pęcherzem moczowym wewnątrz i jest miejscem, gdzie wydalany jest mocz.

Niektóre kobiety są w stanie wytryskiwać lub tryskać podczas seksu lub orgazmu. Ten płyn jest również wydalany z otworu cewki moczowej.

Perineum, czyli krocze

Jest to obszar znajdujący się pomiędzy pochwą a otworem odbytu. Dla większości mężczyzn krocze jest łatwe do zobaczenia i dotknięcia, ale u wielu kobiet jest ono znacznie mniejsze. Krocze może być bardzo wrażliwe dla osób każdej płci. 

ZEWNĘTRZNE CZĘŚCI ŁECHTACZKI

sklep erotyczny eroprezent.pl blog ZEWNĘTRZNE CZĘŚCI ŁECHTACZKI

Po pierwsze, ciało każdego człowieka, w tym narządy płciowe, jest wyjątkowe. Niektóre kobiety  mają łechtaczkę, która jest łatwo widoczna, podczas gdy inne łechtaczki są nieco bardziej, powiedzmy, schowane. To jest w 100% normalne!

Łechtaczka ma zazwyczaj wielkość i kształt małego groszku, ale wielkość i kształt mogą się też różnić. Również w tym przypadku jest to całkowicie normalne. Łechtaczka, zwykle o takiej samej konsystencji i kolorze jak wargi sromowe mniejsze, otoczona jest wargami wewnętrznymi i niewielkim trójkątem skóry zwanym kapturkiem łechtaczki.

Obszar łechtaczki znajdujący się bezpośrednio pod kapturkiem łechtaczki (czasami nieco wystaje) nazywany jest żołędzią łechtaczki – jest to najbardziej wrażliwy na dotyk obszar łechtaczki i to na niego powinnaś zwracać największą uwagę.

Żołądź łechtaczki zawiera ponad 8000 zakończeń nerwów czuciowych, co czyni ją bardzo wrażliwą. W rzeczywistości niektóre kobiety nie lubią bezpośredniej stymulacji łechtaczki z powodu tego, jak bardzo może być ona wrażliwa. Kapturek łechtaczki działa jak ładna, mała bariera przed nadmierną stymulacją, a wiele posiadaczek łechtaczki uważa, że stymulacja obszaru wokół kapturka jest więcej niż wystarczająca pod względem intensywności.

WEWNĘTRZNE CZĘŚCI ŁECHTACZKI

sklep erotyczny eroprezent.pl blog WEWNĘTRZNE CZĘŚCI ŁECHTACZKI

Podczas gdy większość ludzi myśli o łechtaczce jako o tym super wrażliwym, zewnętrznym guzku tkanki, tak naprawdę jest ona czymś znacznie więcej. Wewnętrznie, łechtaczka rozciąga się w górę miednicy, biegnąc równolegle do kanału pochwy i cewki moczowej.

Pomyśl o strukturze łechtaczki jako o „wahaczu” (nie pytajcie) lub kształcie odwróconej litery „Y”. Z zewnątrz można zobaczyć lub poczuć tylko sam czubek pojedynczej, pionowej gałęzi tego wahaczy. Pozostała część tej gałęzi sięga do wewnątrz, ostatecznie zakotwiczając się w kości łonowej.  Obie odnogi łączą się nieco poniżej i do przodu od spojenia łonowego. Poniżej leżą dwie wydłużone masy bardziej wzwiedzionej tkanki zwanej ciałami przedsionkowymi – struktury te sięgają w dół po obu stronach otworu pochwy.

Podniecenie łechtaczki

Czym jest tkanka erekcyjna? Tkanka ta jest odpowiedzialna za niektóre z doznań związanych z podnieceniem seksualnym i prawie wszystkie fizyczne efekty podniecenia. W przeciwieństwie do tego, co wielu ludzi myśli, widoczna (żołądź łechtaczki) część łechtaczki nie staje się w rzeczywistości twardsza lub bardziej wzwiedziona, gdy jest podniecona. Może ona jednak czuć się i wyglądać na większą dzięki całej tej wewnętrznej tkance erekcyjnej.

 Duża część struktury łechtaczki składa się z tkanki erekcyjnej lub jest przez nią otoczona. Podczas podniecenia, tkanki te stają się nabrzmiałe krwią, co pomaga wyzwolić lubrykację pochwy, zwiększa doznania i pomaga wypchnąć (delikatnie!) żołądź łechtaczki na zewnątrz, aby łatwiej było ją zobaczyć i poczuć. Dzięki, tkanki erekcyjne!

JAK ZNALEŹĆ SWOJĄ ŁECHTACZKĘ

sklep erotyczny eroprezent.pl blog SEX ZABAWKI DLA TWOJEJ NOWO ZLOKALIZOWANEJ ŁECHTACZKI

Dobra, wystarczy już tej nauki, prawda? Chcesz wiedzieć, jak znaleźć łechtaczkę swoją lub swojej partnerki. Jeśli jesteś na solowej misji poszukiwania faktów (ok, szukania łechtaczki), lub nie jesteś jeszcze zaznajomiona z krajobrazem swojego sromu, polecamy wyciągnąć ręczne lusterko i dobrze się przyjrzeć. Poznajcie swoje okolice podbrzusza!

Pamiętasz, jak wspomnieliśmy, że podniecenie może ułatwić znalezienie łechtaczki? Naprawdę może. Przygotuj scenerię, nie spiesz się, zrób się gorąca i spięta. Niech twój partner pomoże, jeśli oboje jesteście zaangażowani.

Kiedy będziesz zrelaksowana i gotowa, delikatnie obejmij palcem okolicę. Celuj w obszar, gdzie stykają się Twoje wewnętrzne wargi sromowe. Lekkim dotykiem zrób małe kółka lub linie nad i wokół twojej łechtaczki. Zwykle będziesz wiedziała, kiedy znalazłaś ten punkt, ponieważ jest on bardzo wrażliwy. Możesz poczuć nagły wstrząs przyjemności, lub może nawet stać się niewygodnie wrażliwy. Jeśli tak jest, zmniejsz nacisk, zrób przerwę lub niech twój partner przejmie kontrolę, może nawet z językiem!

Jeśli eksplorujesz łechtaczkę ze swoim partnerem, upewnij się, że jesteś z nim w kontakcie. Zwracaj baczną uwagę na jego reakcję, gdy porusza się wokół łechtaczki. Jak już powiedzieliśmy, obszar ten jest niezwykle wrażliwy dla większości kobiet. Zbyt duży entuzjazm, presja, a nawet nagłe ruchy mogą wytrącić cię z kursu, a to może negatywnie wpłynąć na Twoje poczucie przyjemności. Dlatego tak ważne jest, aby naprawdę zrozumieć, jak masować clitoris lub jak używać wibratora łechtaczki prawidłowo.  

SEX ZABAWKI DLA TWOJEJ NOWO ZLOKALIZOWANEJ ŁECHTACZKI

 Wiesz wszystko o wewnętrznych i zewnętrznych strukturach łechtaczki, wiesz, gdzie znajduje się najbardziej wrażliwy obszar łechtaczki i wiesz, jak stymulować swoją łechtaczkę. Jeśli chcesz nadal to rozwijać, być może stymulatory i wibratorki, specjalnie zaprojektowane, aby zadowolić Twoją łechtaczkę , będą Ci w tym pomocne. 

eroprezent.pl

Dodaj komentarz