Większość mężczyzn stając przed zakupem prezerwatyw sięga po te pierwsze z brzegu. Niewielu panów ma świadomość tego, jak wiele można zyskać wybierając prezerwatywy dobrane do osobistych preferencjioraz rozmiaru penisa.

Rozmiar prezerwatywy – dlaczego ważny?

Producenci kondomów prześcigają się w urozmaicaniu swojej oferty oraz dopasowaniu poszczególnych produktów do indywidualnych potrzeb klientów. Na rynku możemy znaleźć gumki charakteryzujące się oryginalnymi kolorami, smakami, zapachami, dodatkowymi właściwościami a nawet niestandardowymi rozmiarami. Rozmiar gumki ma kolosalne znaczenie w przypadku odbycia satysfakcjonującego i bezpiecznego seksu. Idealnie dobrany kondom to jeszcze silniejsze doznania obojga partnerów, skuteczniejsza ochrona antykoncepcyjna oraz efektywne zabezpieczenie przed groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywa niewystarczających rozmiarów będzie powodować dyskomfort w postaci nieprzyjemnego ucisku członka, a w trakcie stosunku może nawet ulec pęknięciu. Zbyt duża gumka będą się natomiast zsuwać, w wyniku czego utraci swoje cenne właściwości ochronne.

Prezerwatywy i ich rozmiary

Jak dobrać właściwy rozmiar prezerwatywy?

Uniwersalne kondomy, dostępne na półkach sklepowych, charakteryzują się standardowym rozmiarem o średnicy 53 – 56 mm. Jeśli członek nieco odbiega od tych wymiarów, warto zapoznać się z ofertą nietypowych prezerwatyw. Kluczową sprawą w kwestii wyboru odpowiedniego rozmiaru jest zmierzenie obwodu penisa w trakcie wzwodu. Otrzymany wynik może świadczyć o potrzebie użycia gumki o niestandardowych cechach. Poniżej dany obwód członka został przyporządkowany konkretnemu rozmiarowi prezerwatyw.

Dobrze dobrane zabezpieczenie pomoże czerpać jeszcze więcej satysfakcji z życia intymnego. Zbyt ciasna czy też zsuwająca się prezerwatywa okaże się tylko wspomnieniem, a zbliżenie będzie pozbawione dyskomfortu oraz stresu przed niechcianą ciążą. Informacje o rozmiarze prezerwatyw można znaleźć na odwrocie opakowania bądź na oficjalnej stronie internetowej danego producenta.

Jak urozmaicić seks przy pomocy prezerwatyw?

Współczesne kondomy różnią się od siebie nie tylko rozmiarem ale także właściwościami. Niektóre modele ułatwiają walkę z uciążliwymi problemami intymnymi, takimi jak przedwczesny wytrysk czy suchość pochwy. Kolejne wzmagają doznania obojga partnerów, a jeszcze inne zapewniają nieco urozmaicenia w łóżku. Życie intymne nie musi być nudne, a każdy seks może wyglądać inaczej. Jakie produkty warto wziąć więc pod lupę przed wyborem konkretnych kondomów?

Czy rozmiar prezerwatywy jest ważny

Prezerwatywy i ich rodzaje

Prezerwatywy bez wątpienia stanowią najczęściej wybieraną metodę antykoncepcji. Powodem jest ich niska cena, łatwa dostępność oraz skuteczna ochrona przed groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Na korzyść owej metody przemawia także ogromny wybór różnego rodzaju prezerwatyw, które różnią się od siebie materiałem, kolorem, zapachem i smakiem czy innymi właściwościami. Podstawowym kryterium podziału kondomów jest tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Ze względu na materiał wykonania dzielimy je na:

Prezerwatywy „extra safe”

Dla osób o słabych nerwach stworzono prezerwatywy zaopatrzone w grubsze ścianki bądź dodatkowy środek plemnikobójczy. W niejednym przypadku komfort psychiczny może odgrywać kluczową rolę udanego współżycia. Strach przed niechcianą ciążą z pewnością nie jest sprzymierzeńcem udanego seksu.

Prezerwatywy ultra cienkie

Produkt zapewniający wyjątkowo realistyczne doznania. Idealne przyleganie i dodatkowe wyprofilowanie pomagają zapomnieć o obecności jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Jak zakładać prezerwatywy

Prezerwatywy z wypustkami

Prążki i wypustki zdobiące te kondomy to ukłon w stronę kobiet. Urozmaicona powierzchnia owych prezerwatyw umożliwia płci pięknej jeszcze większe doznania w trakcie seksu. Ciekawą propozycją są modele posiadające wypustki u samej podstawy, gdyż zapewniają dodatkową stymulację kobiecej łechtaczki.

Prezerwatywy przedłużające stosunek

Produkt stanowiący panaceum na problemy z przedwczesnym wytryskiem. Gumki te od wewnętrznej strony zostały nasączone benzokainą. Ten lekko znieczulający preparat ma za zadanie zmniejszyć doznania płynące z seksu, a tym samym opóźnić męski finisz.

Prezerwatywy nawilżane

Prezerwatywy nawilżane to nieoceniona pomoc dla par, które zmagają się z suchością pochwy partnerki. Są one pokryte dodatkową warstwą lubrykantu od wewnętrznej i zewnętrznej strony, dzięki czemu stosunek jest łatwiejszy i bardziej komfortowy dla obu stron.

Prezerwatywy z żelem chłodzącym lub rozgrzewającym

Pary, dla których wrogiem jest rutyna i nuda w sypialni, mogą z powodzeniem wypróbować prezerwatywy z żelem zapewniającym efekt chłodzenia lub rozgrzania. To produkty stworzone z myślą o zintensyfikowaniu doznań partnerów.

Prezerwatywy smakowe i zapachowe

Chcielibyście urozmaicić swoją grę wstępną? A może marzy Wam się wyjątkowa miłość francuska? W obu przypadkach przydatne mogą się okazać smakowe oraz zapachowe kondomy. Zapewnią nie tylko bezpieczny ale także atrakcyjny i nietuzinkowy seks pełen dodatkowych wrażeń.

Prezerwatywy w fantazyjnych kolorach

Oryginalnie barwione kondomy to świetny pomysł na zwalczenie pojawiającej się w sypialni nudy. Dodaj zbliżeniu element oryginalności i zaskocz drugą połówkę czarną, złotą, czerwoną bądź świecącą w ciemności prezerwatywą!

Jak poprawnie założyć prezerwatywę?

Aby prezerwatywa spełniła swoją rolę, musi zostać nałożona dopiero po osiągnięciu pełnego wzwodu. Na samym początku warto pamiętać o bezpiecznym otwieraniu – absolutnie bez użycia zębów! Mogłoby to uszkodzić kondom jeszcze przed jego wyjęciem z opakowania. Zrolowaną prezerwatywę rozwijamy dopiero w momencie wsuwania na członka. Końcówkę gumki należy ścisnąć palcami jednej ręki tak, by usunąć z niej powietrze, po czym przyłożyć kondom do żołędzi. Następnie drugą ręką trzeba rozwinąć prezerwatywę wzdłuż członka. Po udanym zbliżeniu, podczas wyjmowania penisa z pochwy, należy przytrzymać kondom na prąciu tak, by przez cały czas pozostał na swoim miejscu, a nasienie nie wydostało się poza jego wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *