Opublikowano Dodaj komentarz

Sex BDSM dla początkujących. Na czym polega i jak zacząć przygodę z BDSM?

W ostatnich latach da się zaobserwować coraz większą popularność tematyką tajemniczego BDSM. Choć skrót ten dla wielu osób nadal jest zagadką, to poznanie jego znaczenia może sprawić, że wątek ten wyda im się całkiem znajomy. Dlaczego? Nie tak dawno sporym zainteresowaniem cieszyła się trylogia „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Tematyka tej angielskiej powieści erotycznej oraz jej słynna ekranizacja obracają się właśnie wokół sexu BDSM.

Dla jednych materiały te są jedynie fajną rozrywką, dla innych natomiast stały się inspiracją i zachętą do wypróbowania nowych, fascynujących doświadczeń erotycznych oraz zasięgnięcia dodatkowych informacji na temat dominacji i uległości w sypialni. Prawdą jest, że ile par, tyle pomysłów i scenariuszy na udany i satysfakcjonujący seks. Jeśli pragniesz postawić swoje pierwsze kroki w tajemniczym, ekscytującym i nieznanym dotąd świecie BDSM, ten krótki poradnik jest właśnie dla Ciebie. Mroczne zakamarki życia erotycznego skrywają sporo ciekawych i fascynujących rozwiązań.

Co to jest BDSM?

Być może się zastanawiasz, co to właściwie jest BDSM? To praktyki seksualne, których fundamentem są postawy kochanków określane jako dominacja i uległość. To także rozkosz osiągana w wyniku przekraczania własnych granic. Koncepcją owych praktyk jest jeszcze lepsze poznanie własnego ciała i zidentyfikowanie pewnych specyficznych doznań, które wywołują w nas uczucie ekscytacji i podniecenia. Skrót BDSM to forma powstała w wyniku zestawienia pierwszych liter sześciu angielskich słów:

Co to jest BDSM

B&D – Bondage & Discipline – czyli związanie i dyscyplina. Podczas sesji BDSM mogą one przybierać formę krępacji fizycznej bądź psychicznej. Do praktykowania pierwszej formy pary wykorzystują takie akcesoria jak kajdanki, obroże, liny, sznury, taśmy, dyby czy uprzęże erotyczne. Krępacja psychiczna może natomiast polegać chociażby na przymusowym utrzymywaniu określonej pozycji BDSM przez dany czas czy też zakazie odzywania się przez osobę uległą.

D&S – Domination & Submission – czyli dominacja oraz uległość w trakcie współżycia. Podział owych ról w sesji BDSM odbywa się za porozumieniem i zgodą obojga partnerów seksualnych. Dominacja w seksie BDSM jest silnie związana z poczuciem posiadania danej osoby, uległość natomiast z poczuciem przynależenia do kogoś. Osoba dominującą przejmuje kontrolę nad rozwojem wydarzeń w trakcie wykonywanego aktu i decyduje, jakie polecenia ma wykonywać osoba uległa.

S&M – Sadism & Masochism – czyli sadyzm i masochizm. Niektórzy określają je jako mocniejszą wersję D&S, opierającą się na czerpaniu przyjemności z zadawania bądź zaznawania bólu i cierpienia. Terminy te kryją w sobie takie techniki BDSM jak klapsy, biczowanie, szczypanie, parzenie, a w zaawansowanych przypadkach nacinanie ciała a nawet elektrostymulację. Uległość jednego z partnerów oznacza zgodę na bycie poniżanym, bitym czy karanym w jakikolwiek inny, ustalony wcześniej sposób.

Być może się zastanawiasz, czy zamiłowanie do zabawy BDSM nie jest przypadkiem przejawem świadczącym o zaburzeniach natury psychicznej. Znane są opinie, iż do praktyk BDSM uciekają się osoby mające w swoim życiorysie różne traumatyczne przeżycia, takie jak molestowanie czy gwałt. Jednak nic bardziej mylnego. Osoby gustujące w tego typu współżyciu niejednokrotnie radzą sobie w życiu codziennym dużo lepiej aniżeli kochankowie uprawiający zachowawczy i delikatny seks.

Udowodniono także, iż są one zdecydowanie bardziej otwarte, pewne siebie oraz usatysfakcjonowane z relacji w swoim związku. Jeżeli dotychczasowe informacje dotyczące seksu BDSM sprawiły, iż pojawiła się w Tobie ciekawość i przyjemny dreszczyk emocji, warto zapoznać się z dalszymi radami dla stawiających pierwsze kroki w tym wyjątkowym rodzaju miłości.

Na czym polega BDSM?

BDSM to dla wielu osób dosyć kontrowersyjny temat, którego nie śmialiby się poruszyć, a co dopiero spróbować. Dla innych stanowi ciekawą odskocznię od codziennego, tradycyjnego seksu. No bo kto nie lubi od czasu do czasu trochę poeksperymentować i spróbować czegoś całkiem nowego, szczególnie jeśli chodzi o sprawy łóżkowe? Są także i tacy, dla których sex dominacja czy też uległość to wręcz sposób na życie. Jest sporo rodzajów BDSM, od tych subtelnych, opierających się na technikach bondage BDSM (np. krępowanie rąk czy nóg) aż do wyjątkowo odważnych sesji opartych na takich zachowaniach jak podduszanie, przypalanie czy nacinanie.

BIELIZNA BDSM LEATHER THIGH HIGH L XL 172E370 2

Częstym ustaleniem uczestników danej sesji jest także specyficzny system karania i nagradzania osoby uległej za jej postawę i posłuszeństwo lub jego brak. Jak widać, nie ma złotego scenariusza na dobry sex BDSM, gdyż upodobania każdego z nas są inne. To, co kogoś podnieca i sprawia przyjemność, dla drugiej osoby może być czymś niedopuszczalnym, zbyt brutalnymi a niekiedy nawet odrażającym.

Kluczem do sukcesu jest zatem wypracowanie świadomej relacji obojga kochanków, opartej na uzgodnionych wcześniej regułach. Jest ona niezbędnym warunkiem czerpania rozkoszy i przyjemności z podjętego współżycia. Partnerzy seksualni przed każdym aktem ustalają jego scenariusz oraz obowiązujące w jego trakcie zasady, których bezwzględnie należy się trzymać, aż do zakończenia odbywanej sesji.

BDSM – jak zacząć?

Na wstępie rozważań dotyczących stawiania pierwszych kroków w świecie BDSM należy zaznaczyć, iż nie istnieje jeden uniwersalny protokół zachowań. Kontakty tego typu będą wyglądały tak, jak życzysz sobie tego Ty oraz Twój partner. Na samym początku każdej przygody z BDSM kochankowie ustalają role, w które mają się wcielić: dominującą zwaną także „top” i uległą określaną jako „bottom„. Role te zazwyczaj przypisane są na stałe do danych osób, choć za zgodą obojga partnerów mogą też ulec odwróceniu. Zasady seksu BDSM przybierają rozmaitą postać i kształtują się na fundamencie szczerej i otwartej rozmowy partnerów.

Dialog taki powinien zawierać wyrażenie swoich upodobań, preferencji a także obaw i praktyk na które kategorycznie nie wyrażamy zgody. Warto podzielić się swoimi fantazjami oraz opisać praktyki, których chciałoby się spróbować. Dobrym pomysłem jest opowiedzenie o swoich uczuciach i o tym dlaczego dane zachowanie wydaje się atrakcyjne a inne nie. Szczegółowe nakreślenie jasnych granic pozwoli uniknąć kłopotliwych sytuacji w trakcie odbywanej sesji BDSM.

Z biegiem czasu usatysfakcjonowani i nieco bardziej doświadczeni kochankowie mogą jednogłośnie i zgodnie przesunąć ustalone wcześniej granice i zamiast praktykować tak zwany soft BDSM posunąć się jeszcze dalej w głąb praktyk sadomasochistycznych. Należy jednak mieć na uwadze dobro i komfort swojego partnera, w przypadku urządzanych sesji nie ma bowiem mowy o żadnym przymusie do określonych scenariuszy czy zachowań BDSM ani o odreagowywaniu swoich frustracji na drugiej osobie.

BDSM – akcesoria i przykładowe scenariusze

Rynek gadżetów erotycznych to prężnie działający sektor gospodarki. W sieci możemy znaleźć szeroki wachlarz „ciężkiego sprzętu”, ale również mnóstwo gadżetów do soft BDSM, przeznaczonych dla wielbicieli delikatniejszej zabawy. Wybór odpowiednich akcesoriów BDSM zależy od upodobań i stopnia zaawansowania poszczególnych osób. Do tak zwanego „ciężkiego sprzętu” możemy zaliczyć: skórzane lub metalowe obroże i kajdanki, uprzęże, skórzane bicze, pejcze, smycze czy korki analne. Jeśli początkowo zakup powyższego sprzętu przekracza Twoje możliwości, możesz się zdecydować na piórka do pieszczot, delikatne packi, satynowe kajdanki, jedwabne opaski, akcesoria z miękką wyściółką czy też tajemnicze, koronkowe maski na twarz.

Tak jak wspomnieliśmy, w temacie BDSM nie istnieją uniwersalne scenariusze skierowane do wszystkich wielbicieli tego typu gry. Fakt, że pragniesz spróbować czegoś nowego nie oznacza, że musisz godzić się na wszystko, co utożsamia się z określonym stylem życia. Chcąc poczuć dreszczyk emocji w sypialni, możesz razem z partnerem wypróbować delikatne formy praktyk sadomasochistycznych i ustalić, co leży w kręgu Waszych zainteresowań i jak daleko chcecie się posunąć.

ZESTAW BDSM Chains of Love Bondage Kit 176E548 3

Polecanym sposobem na rozpoczęcie seksu BDSM jest metoda małych kroków. Nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę i próbować wszystkiego, o czym tylko przeczytamy w internecie. Jeśli nie chcesz się zniechęcić ani odnieść poważnych obrażeń, zacznij swoją drogę stopniowo, powoli i rozważnie.

Jeśli macie za sobą szczerą i otwartą rozmowę na temat swoich oczekiwań i wyobrażeń co do planowanego aktu, wówczas można przejść do skonstruowania początkowego scenariusza. Dobrym pomysłem może być wcześniejsze sporządzenie listy dopuszczalnych zachowań i praktyk oraz akceptowanych w trakcie stosunku gadżetów. Postarajcie się umieścić na liście jak najwięcej pozycji i przy każdej z nich umieścić komentarz „tak”, „nie” lub „być może…”. Taka dokładna komunikacja uchroni Was przed niejasnymi sytuacjami w trakcie dalszej zabawy. Teraz czas na to, by scenariusze pojawiające się dotąd w Waszych fantazjach przenieść do rzeczywistego życia. Jakie najpopularniejsze scenariusze BDSM warto wypróbować?

Krępowanie

Scenariusz zakładający skrępowanie osoby uległej. Opcja ta wymusza na nas zaopatrzenie się w specjalne kajdanki lub liny i sznurki przeznaczone do przywiązywania kochanka do krzesła, stołu czy łóżka bądź też krępowania w stylu shibari czyli japońskiej sztuki wiązania erotycznego. Pomocniczymi gadżetami, mogącymi dodatkowo rozgrzać atmosferę, mogą być kneble czy też zaciski na sutki, które mają możliwość regulacji w zależności od tolerancji na bodźce bólowe. Warto także wypróbować kulki gejszy, wibratory czy inne zabawki erotyczne.

Odgrywanie ról

Jednym z wykorzystywanych scenariuszy jest przyjęcie przez osoby współżyjące roli posłusznego pieska i jego pana. Do realizacji powyższej koncepcji mogą się przydać takie akcesoria jak obroże, smycze, kneble, baty czy packi. Satysfakcja czerpana z podporządkowania psa-niewolnika swojemu despotycznemu panu niejedną osobę przyprawia o podniecenie i dreszczyk emocji. Upokorzenie jest bowiem jedną z technik stosowanych przez dominanta w trakcie seksu BDSM. Innym popularnym podziałem ról jest kreacja niewolnika i jego pana, seksownej uczennicy i nauczyciela czy też gwałciciela i ofiary.

Uderzenia

Mnóstwo osób czerpie prawdziwą rozkosz z otrzymywania klapsów oraz mocniejszych uderzeń. Tego typu bicie może być wykonywane za pomocą dłoni lub specjalnie przeznaczonych do tego przyrządów, takich jak baty, pejcze czy packi. Niezależnie od wybranego sposobu warto rozważnie dozować częstość i moc zadawanych uderzeń. Początkowe głaskanie przerywane delikatnym klepnięciem to świetna recepta na łagodny start.

Wraz z rosnącym podnieceniem można także zwiększyć intensywność oraz siłę zadawanych uderzeń przy jednoczesnej kontroli reakcji partnera. Niektóre osoby preferują klapsy przy pełnym pęcherzu, co daje wzmożony nacisk na punkt G u pań oraz na mięsień zwieraczy u panów. Równie ciekawy efekt może spowodować umieszczenie w pochwie kulek gejszy, które przy okazji kolejnych klapsów wywołują przyjemne dla kobiet drgania.

Kostki lodu lub gorący wosk

Niektóre osoby odbierają nagłą zmianę temperatury na ciele jako niezwykle erotyczne doznanie. Na początek warto wypróbować zabawę z kostkami lodu, szczególnie przy zasłoniętych opaską oczach i związanych rękach. Dużą rolę odgrywa w tym miejscu element oczekiwania oraz nagłego zaskoczenia partnera. Kolejny stopień wtajemniczenia to zabawa gorącym woskiem. Aby efekt był podniecający i przyjemny, najlepiej wcześniej wypróbuj wosk na swojej skórze, aby nie spowodować groźnych dla zdrowia oparzeń.

Zadbaj o chwile relaksu

Po każdej sesji BDSM warto poświęcić czas na szczerą rozmowę. Jak patrzycie na to, co właśnie miało miejsce w Waszej sypialni? Co myślicie o zastosowanych praktykach? Co Wam przyniosło najwięcej przyjemności a czego nie chcielibyście więcej powtórzyć? Zapamiętajcie swoje wnioski, aby kolejna sesja przyniosła Wam jeszcze więcej rozkoszy. Drugi element to stworzenie miłej, intymnej atmosfery. Po zakończeniu aktu warto się przytulić, zaproponować osobie uległej coś do picia czy opatrzyć i nasmarować obolałe miejsca. Taka postawa będzie już ostatecznym sygnałem do zakończenia zabawy i powrotu do codzienności.

Bezpieczeństwo podczas seksu BDSM

Podstawą bezpieczeństwa w seksie BDSM jest uprawianie go z godnym zaufania partnerem. Seks BDSM nie polega na wyżywaniu się nad swoim kochankiem, gdy ten tego nie akceptuje, nawet jeżeli osobie dominującej miałoby to sprawiać przyjemność. Szanowanie i przestrzeganie wcześniej ustalonych reguł to niepodważalny warunek takiej relacji. Sadomasochistyczne zabawy z partnerem, do którego nie mamy pełnego zaufania, mogą okazać się bardzo ryzykowne i opłakane w skutkach. W temacie BDSM dominacja bynajmniej nie oznacza wyżywania się na osobie uległej czy zmuszania jej do praktyk przez nią nieakceptowanych.

Hasło bezpieczeństwa

Mając pewność, iż wybrany przez nas uczestnik zaplanowanej sesji to osoba poczytalna i godna zaufania, warto zadbać o kilka podstawowych kwestii. Choć nie ma żadnych podstaw prawnych do sporządzania umowy przed wkroczeniem na grunt relacji BDSM, to warto zadbać o ustalenie indywidualnych granic w owym temacie. Bezdyskusyjnym obowiązkiem jest ustalenie osobistego hasła bezpieczeństwa. Nawyk posiadania owego hasła dobrze wyrobić sobie już na początku swojej przygody z ostrzejszą zabawą. Hasło to powinno być dobrze przemyślaną frazą, której osoba uległa nie wypowie automatycznie, jako odruch bezwarunkowy (na przykład „ała” lub „nie”).

Hasło musi być jednoznacznie odebrane jako alarm do natychmiastowej pauzy w zabawie. Wielbiciele knebli czy taśm powinni mieć także przygotowany gest (na przykład pokazanie dwóch palcy lewej ręki czy skierowanie na dół kciuka), który także będzie jasnym i czytelnym sygnałem do zatrzymania trwającej akcji. Częstym pomysłem na jasne i łatwe w zapamiętaniu hasło jest wskazanie jednego z kolorów sygnalizacji świetlnej. Zielony może stanowić sygnał, że coś się nam podoba i chcemy kontynuować, żółty mógłby oznaczać prośbę o zmniejszenie intensywności i mocy działań, natomiast czerwony to natychmiastowe zatrzymanie zabawy.

Kodeks bezpieczeństwa w seksie BDSM

Kolejnym elementem bezpiecznych kontaktów BDSM jest pozostawienie odgrywanych w trakcie stosunku ról w zaciszu sypialni i nie przenoszenie ich do życia codziennego. Fakt, że Twoja ukochana lubi być poniżana i uległa w łóżku, nie oznacza że pragnie tego w relacjach na co dzień. Podział ról w trakcie stosunku nie wyklucza bowiem wzajemnego szacunku i partnerstwa w związku. Dzięki temu, że sex BDSM posiada swój własny kodeks w postaci zbioru zasad (RACK), jest on zupełnie czymś innym niż gwałt czy przemoc domowa.

Owy rodzaj współżycia powinien być praktykowany „za zgodą obu stron i przy zdrowych zmysłach”. Osoba uległa jest w pełni świadoma i pogodzona z tym, że partner dominujący może jej zadać ból bądź też ją upokorzyć. Należy także mieć na uwadze, iż wiele gadżetów erotycznych wykorzystywanych przy seksie może sprawić poważne rany i uszkodzenia na ciele, dlatego tak ważna jest bieżąca kontrola siły uderzeń oraz reakcji partnera na zadawane razy. Podczas wykorzystania niektórych zabawek służących do penetracji w trakcie ostrzejszych igraszek warto zadbać o odpowiednie nawilżenie okolic intymnych za pomocą specjalnie stworzonych w tym celu lubrykantów.

Dodaj komentarz