Co to jest BDSM i czemu nie należy go mylić z aktami przemocy?

Każdy sklep erotyczny online posiada kategorię BDSM, pełną różnych najdziwaczniejszych nieraz gadżetów erotycznych. Większość ludzi wyraża albo naturalną ciekawość albo wręcz strach przeglądając gadżety BDSM. Często jednak klienci sklepów erotycznych nie wiedzą nawet dokładnie co kryje się pod pojęciem BDSM.

Subkultura BDSM i podstawowe definicje

BDSM jest uznawane za jedno z najczęstszych odchyleń seksualnych (parafilii). Niektóre z praktyk BDSM występują także w zwykłym seksie: klepanie pośladków, gryzienie sutków, trzymanie się za ręce. Jednak niektórzy ludzie chcą czegoś więcej niż tylko „zabawki” i są podekscytowani mocą, poniżeniem, bólem. To dla nich powstała subkultura BDSM, która wyraźnie oddzieliła sadomasochizm od aktów przemocy, przekształciła dewiację seksualną w grę fabularną w dominację i poddanie. W rzeczywistości jest to gra sadomasochizmu zgodnie z pewnymi zasadami określonymi przez samych uczestników. A wszystkie przedmioty dostępne w sklepach erotycznych w kategoriach BDSM, są niczym innym niż rekwizytami w tej grze.

Najprostsza definicja BDSM

BDSM ma ogromną liczbę dziedzin i praktyk, ale ich istota jest taka sama: jeden z partnerów dominuje, a drugi poddaje się, a jednocześnie uzyskuje satysfakcję seksualną i psychofizjologiczną. Zgodnie z orientacją uczestników BDSM, zwyczajowo dzieli się działania na dominujących, a także tych, którzy łączą chęć podporządkowania się i posłuszeństwa. „Zwykłe” relacje, które nie zawierają żadnego z tych elementów, są powszechnie nazywane w społeczności „wanilią”.

BDSM Niewola i dyscyplina

„Niewola” jest tutaj nie tylko ograniczeniem mobilności, ale także niewolą, podporządkowaniem, poddaniem się, ograniczeniem wolności, poniżeniem, działaniami dyscyplinarnymi. Przeniesienie praw na osobę dominującą na czas trwania jest tymczasowe – w tym sensie, że w relacjach ogólnie partnerzy są równi. Ktoś chce tymczasowo zrezygnować ze zwykłej roli osoby, uzyskać możliwość uwolnienia się, być w sytuacji, w której nic od niego nie zależy.

bdsm-sklep-erotyczny-porady

BDSM Dominacja i uległość

Uległa jest ta osoba, która stara się przenieść kontrolę nad niektórymi dziedzinami swojego życia na inną, ponieważ boi się podejmować decyzje, nie jest pewna siebie i swoich mocnych stron. Aby osiągnąć pewne wyżyny, potrzebuje wsparcia i wskazówek ze strony autorytatywnej osobowości, którą widzi w swojej dominacji. Z drugiej strony dominujący czuje się swobodnie, kiedy prowadzi, gdy ma do tego wystarczający naturalne umiejętności.

Są to praktyki związane wyłącznie z przyjemnością powodowania lub odczuwania bólu fizycznego. Jeden partner nie dominuje nad drugim, są równi. Przyjemność w tym przypadku wiąże się z osobą zbliżającą się do ekstremalnych warunków. Jest to stan transu osiągnięty w wyniku gwałtownego uwolnienia dużej ilości adrenaliny

BDSM Sadyzm i masochizm

Preferencje BDSM mogą zarówno zmienić się w styl życia, jak i stać się dużą częścią relacji rodzinnych, lub zakończyć się poza sypialnią. Wszystko zależy od życzeń, potrzeb i zgody uczestników.

BDSM różni się od przemocy w taki sam sposób jak seks od gwałtu. Ostatecznym celem spowodowania bólu, manifestacji mocy, upokorzenia nie jest samo upokorzenie i sam ból, ale przyjemność otrzymana w trakcie tych praktyk i duchowy komfort osiągnięty w rezultacie. Praktyka BDSM jest bardzo emocjonalnym procesem i opiera się na absolutnej uczciwości i absolutnym zaufaniu.

Takie relacje oparte są na ścisłym przestrzeganiu przez uczestników ram SSC (od angielskiego bezpiecznego, zdrowego, zgodnego) – zasad bezpieczeństwa, dobrowolności i racjonalności. To implikuje pewną świadomość, brak chęci wyrządzenia krzywdy, zdrowie psychiczne obojga partnerów, świadomość i zgodę. Wszystkie działania odbywają się z woli obu stron i można je w dowolnym momencie zatrzymać po wymowie słowa stop. Słowo stop jest znakiem warunkowym, po którym w tym samym momencie musisz przerwać praktykę.

BDSM sklep erotyczny dla początkujących

Najważniejsze tabu w BDSM

Ponadto w BDSM istnieje koncepcja „tabu” – czynności, których w żadnym wypadku nie można wykonać. Ramy interakcji są negocjowane przez uczestników z wyprzedzeniem, a następnie ściśle brane pod uwagę. Na przykład, osoby uległe mogą chcieć chłostę, ale bez długoterminowych śladów, a „złoty deszcz” jest dla nich nieprzyjemny. Osoba dominująca powinna zapytać o wszystkie życzenia i przed rozpoczęciem relacji w formacie BDSM lub bezpośrednio przed akcją.

Jak BDSM postrzega społeczeństwo

Kiedy niewtajemniczona osoba słyszy BDSM, w jego głowie rysują się zdjęcia z pornografii: z kazamatami i zamaskowanymi obojętnymi sadystami dręczącymi nieszczęśliwe wrzeszczące ofiary. Ani jedno, ani drugie, nie pokazuje prawdziwego stanu rzeczy, a swoim przerostem odstrasza ludzi od eksperymentów w życiu intymnym. I często – z badania ich seksualności.
Aby dołączyć do BDSM, nie trzeba mieć „czerwonego pokoju” i satynowych prześcieradeł. Możesz angażować się w takie praktyki we własnej sypialni, nawet jeśli jesteś w długim małżeństwie, nawet jeśli dzieci śpią w pokoju obok. Zasadniczo nawet bicz nie jest konieczny. Wystarcza chęć realizacji fantazji i chęć eksperymentowania.

Jak powiedzieć partnerowi o swoim pragnieniu spróbowania BDSM?

Dlaczego ludzie boją się wyznać intymnym partnerom fantazje, które mogą być dalekie od powiedzmy, tradycyjnego seksu? Kiedy istnieje potrzeba, by partner cię dominował czujesz, że jest to zawstydzające, brudne. A co najważniejsze – strasznie jest być źle rozumianym i nieakceptowanym przez innych, szczególnie bliskich. Pamiętajmy jednak, że ogólnie rzecz biorąc, wszelkie warianty intymności występujące między ludźmi w wyniku wzajemnego pragnienia i zgody są normalne.

Musisz wiedzieć czego pragniesz

Gdzie kończy się pojęcie normalności i zaczyna się pojęcie „perwersji”? Co jest uważane za normalne? Seks pod przykryciem, z wyłączonymi światłami i na pozycji misjonarskiej? A jeśli włączysz światło? A jeśli zrzucisz koc? A jeśli zmienisz pozę na pieska? Nie ma tu żadnych zasad, ram, granic, póki dwoje ludzi zgadza się na to, co robi i nie jest to zakazane przez prawo. Przede wszystkim musisz ustalić, co dokładnie chcesz, jaki aspekt BDSM Cię pociąga.

Klapsy? Wiązanie? Słowne upokorzenie? Ludzie, nawet bardzo bliscy, nie są telepatyczni i nie potrafią czytać w myślach. Wskazówki mogą być źle interpretowane. Dlatego jedynym sposobem, aby podzielić się swoimi pragnieniami z partnerem, jest po prostu rozmowa.

Sklep erotyczny BDSM jak powiedzieć partnerowi

Wyjaśnij swoje potrzeby partnerowi

Wyjaśnij, że praktyki BDSM nie są agresją, przemocą, ale dobrowolnym i kontrolowanym procesem, który odbywa się dla przyjemności obu. Możesz wysłać ulubiony tekst na temat, ekscytujące zdjęcia lub filmy. Warto zacząć od zdjęć, które wydają się ekscytujące, nawet całkowicie „waniliowych” ludzi: na przykład wizerunek dziewczyny w uprzęży i maski stojącej na kolanach. Wasze fantazje muszą się ze sobą korelować.

Nie rzucaj się na głęboką wodę od razu

Na początku wszystko to może wydawać się dziwne i mało ekscytujące. Ale dopóki nie wczujesz się w sytuację, spróbujesz – nie będziesz tego pewien. Maksimum, które warto podjąć w takiej sytuacji, to zaproponowanie wspólnego zbadania problemu i eksperymentowania. Jeśli partner jest kategorycznie przeciwny, pozostaje tylko zrozumieć i wybaczyć. Nie chcieć BDSM jest tak samo normalne, jak chcieć. I powinieneś o tym zapomnieć lub poszukać wygodnego sposobu na zaspokojenie ich potrzeb.

Jeśli otrzymałeś od partnera pożądane „Tak”, powstaje pytanie, jakich narzędzi użyć. Do pierwszego eksperymentu wystarczą improwizowane przedmioty: dłoń, pasek, szalik z zasłoniętymi oczami. Kiedy stanie się mniej więcej jasne, że eksperyment się powiódł, możesz zdobyć specjalne urządzenia – przedmioty przeznaczone do fizycznego oddziaływania na partnera, chłosty i naprawy.

Sklep erotyczny zakupy BDSM

Po pierwszych próbach pora na sklep erotyczny

Kiedy już oboje wiecie co działa a co nie, pora sprawdzić co Wasz ulubiony sklep erotyczny oferuje w kategorii BDSM. Na początku ogrom różnych gadżetów erotycznych dostępnych w sklepie erotycznym może wydawać się przerażający. Nie przejmuj się jednak, skup się na przedmiotach, które najlepiej wpisują się w Wasze dotychczasowe doznania i przyjemności. Jeśli spodobały Wam się klapsy – poszukaj w sklepie erotycznym czegoś co ma szansę wzmocnić właśnie ten aspekt Waszej zabawy.

Wybór odpowiednich produktów w sklepie erotycznym

Które kupić najpierw? Urządzenia pierwszego wyboru powinny być solidne, ale niedrogie, a co najważniejsze – łatwe w zarządzaniu, aby siła uderzenia była łatwa do kontrolowania nawet dla niedoświadczonego ganku. Przyda się laska pleciona skórą z klapką na końcu. Bat o długości około pół metra z wieloma „ogonami” wykonanymi z pasków miękkiej skóry, a także skórzane bransoletki na rękach i nogach z karabińczykami, które pozwalają przymocować dół w różnych pozach.

Zwróć uwagę na niezawodność elementów złącznych i miękkość powierzchni od wewnątrz. Możesz także spojrzeć na zaciski na sutki, knebel, kołnierze, maski, uprzęże. Przy wyborze nie ma specjalnych kryteriów – jest to kwestia gustu i możliwości portfela. Ważny jest także aby wybrać odpowiedni sklep erotyczny. Reszta zależy już tylko od waszej wyobraźni oraz potrzeb seksualnych obojga osób. Pamiętajcie jedynie, aby przestrzegać zasad, na które umówiliście się przed sesją. Brak samokontroli najczęściej kończy się fatalnie i jedna z osób bardzo łatwo i szybko może zniechęcić się do dalszego eksperymentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *