Masaż grecki: co to?

Masaże są pobudzające i pomagają podnieść jakość naszego życia. Są różne rodzaje masażu, niektóre dość oczywiste wykonywane dłońmi lub specjalnie do tego tworzonymi narzędziami. Inne są trochę bardziej zaskakujące jak masaż tajski, wykonywany bosymi stopami. Co jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników delikatnych kobiecych stópek. Co takiego wyjątkowego jest w masażu greckim, że dorobił się własnej nazwy.

To, że dobrze wykonany masaż nie tylko uprzyjemni nasze życie, ale ma też spore szanse na poprawienie naszego zdrowia seksualnego. Masaż grecki to odpowiednie wykonane masowanie prostaty. Masaż grecki można robić za pomocą wprawnych palcy lub dając się wykazać gadżetom erotycznym ze sklepu erotycznego. Zabawki erotyczne do masażu greckiego mogą być albo zasilane elektrycznie, albo napędzane siłą mięśni.

Kiedy zdecydujemy się na masaż prostaty, to możemy poprosić o wykonanie masażu greckiego swoją partnerkę lub partnera. Możemy też wziąć sprawy we własne ręce i popracować z przyjemnością nad swoim zdrowiem. Bo trzeba wiedzieć, że masaż grecki ma szansę poprawić w znacznym stopniu jakość naszego pożycia seksualnego o tym, w jaki sposób się to dzieje, możecie przeczytać w dalszej części artykułu.

Co to jest masaż grecki — podstawy budowy ciała męskiego?

Żeby dobrze masować, trzeba wiedzieć co i gdzie masować! Dlatego, zanim przejdziemy do zadań praktycznych. Czas powiedzieć trochę o tym, gdzie znajduje się “gruczoł krokowy” inaczej prostata. Położenie gruczołu krokowego nie jest tajemnicą. Możesz łatwo go odnaleźć, znajduje się pomiędzy odbytem a kością łonową, trochę poniżej pęcherza moczowego. Prostata ma wielkość orzecha włoskiego albo sporej wielkości pestki z awokado. Można powiedzieć, że gruczoł krokowy obrasta cewkę moczową.

Wielkość prostaty może zmieniać się w czasie i istnieje silne powiązanie pomiędzy wiekiem mężczyzny a wielkością prostaty. Najczęściej z wiekiem prostata przyrasta nawet o kilka milimetrów. Dlatego też mężczyźni w wieku mocno dojrzałym mogą mieć problemy z oddawaniem moczu. Ich prostata wymknęła się spod kontroli i nadmiernie urosła. Postaramy się temu zaradzić.

Masaż prostaty

Dobrze działająca prostata ma za zadanie wytworzyć wydzielinę o charakterystycznym białym kolorze. Jest ona szczególnie ważna, jeżeli chodzi o zdrowie i płodność plemników. Substancja ta ma za zadanie zapewnić plemnikom glukozę i substancje potrzebne do syntezy DNA. Chyba się zagalopowałem z opowiadaniem o tej części prostaty. Przecież miało być o masażu greckim i o tym, jak go wykonać. Teraz wiemy już co masować, można się brać do roboty.

Zanim przejdziemy do masowania komunikat społeczny: Panowie po 40 roku życia koniecznie zróbcie badanie prostaty! No i masujemy!

Co zrobić przed rozpoczęciem masażu greckiego?

Przed rozpoczęciem masażu greckiego koniecznie udaj się do toalety. Należy dobrze się wypróżnić. Jest to ważne, dobre wypróżnienie to gwarancja czystości podczas zabawy. Można do tego użyć gruszki analnej lub lewatywy. Nie jest to konieczne, ale może ułatwić sprawę oczyszczenia końcowego odcinka układu pokarmowego. Odczekaj 10-20 minut i możesz zacząć zabawę. Odczekanie kilkunastu minut jest dobrą praktyką pozwala uspokoić się odbytowi.

Dobrą praktyką jest stosowanie prezerwatyw do masażu greckiego. Podobnie jak do innych zabaw analnych. Prezerwatywa pozwala zachować czystość i bezpieczeństwo zarówno Tobie, partnerowi, jak i sex zabawce. Dlatego dobrze jest myśleć przed i założyć gumkę. Dodatkowo prezerwatywa zmniejszy zagrożenie, jakim jest otarcie wejścia do zadićka oraz otarcia samej prostaty.

Jeżeli Twój anus nie jest przyzwyczajony do pieszczoty analnej, to możesz ułatwić sobie życie, stosując lubrykant lub żel analny. Poza poślizgiem żele analne zawierają środek znieczulający. Dzięki temu pierwszy kontakt z analnymi doznaniami będzie łatwiejszy do zniesienia. Później lubrykant też będzie potrzebny, bo jego przyjemna śliskość będzie jednoznacznie mobilizowała organizm do sex doznań.

W skrócie:

Jak wykonać masaż prostaty samodzielnie?

Wiesz już, co trzeba zrobić, przed rozpoczęciem masażu greckiego. Teraz czy coś powinieneś zrobić inaczej jeżeli będziesz masował się sam? Zasadniczo masaż grecki to dość intensywne doznanie jednak okupione bardzo intensywną pracą. Z racji tego, że ręka ma ograniczony zasięg, dobrze jest mieć masażer prostaty. Do masowania samodzielnego jest on wręcz niezbędny, bo ręczne samodzielne masowanie jest dla naprawdę wytrwałych.

Masażer prostaty

Masażer prostaty kupisz w sex shopie i to czy będzie to masażer z wibracjami, czy ręczny zależy od Ciebie. Miej jednak na uwadze to, że masaż może potrwać od 20 do nawet godziny. Praca ręcznym masażerem wymaga pewnego nakładu energii. Kiedy wykonujesz masaż grecki sam, dość dobrze wiesz co nacisnąć, aby działało mocniej a doznanie było intensywniejsze.

Masaż prostaty może jednak oddać się w ręce partnera?

Partnerka lub partner zaoferowali się wykonać masaż grecki. Jeżeli jest to pierwszy raz, to dobrze jest ustalić kilka zasad. Ręczna praca nad gruczołem krokowy to dość spory wysiłek i będzie potrzebna zmiana paluszka! Podczas wyjmowania palca może się zdarzyć, że będą jakieś nieczystości. Nawet pomimo zachowania wytycznych z punktu “Co zrobić przed rozpoczęciem masażu greckiego?”. Miejcie pod ręką chusteczki higieniczne i po wytarciu nie zrażajcie się do zadania.

Może też stać się tak, że masaż będzie wykonywany zbyt intensywnie lub zbyt silnie będzie naciskany gruczoł prostaty. Powiedzcie o tym waszej drugiej połówce. Przecież ona decydując się na masaż grecki, chce jak najlepiej dla was i chcę waszej przyjemności.

Jeżeli używacie gadżetu erotycznego, to starajcie się, aby nie był wykorzystywany z jednej dziurki do drugiej. Niezależnie jaka będzie ta druga dziurka! Możecie to zrobić dopiero po wyczyszczeniu zabawki lub po zmianie prezerwatywy na gadżecie erotycznym.

Mówcie na bieżąco, co wam się podoba i jaki typ ruchu jest dla was najbardziej pożądany. Partner będzie bardzo zadowolony robiąc ci dobrze.

Co zyskasz dzięki masażowi greckiemu?

Masaż grecki rzecz jasna to sex zabawa i jako taka niesie ze sobą przyjemność, jaka jest związana z doznaniami erotycznymi. Jednak ma też wpływ na inne aspekty życia. Badania dowodzą, że regularne (1-2 razy w tygodniu) masowanie prostaty pomogą zachować ja w lepszej formie. Biorąc pod uwagę tylko nasze zdrowie i to jak wiele mężczyzn rok rocznie umiera na raka prostaty. Powinna istnieć kampania medialna, rządowa uświadamiająca jak łatwo zaradzić sporej części problemów związanych z dolegliwościami gruczołu krokowego. Prosty masaż poprawia ukrwienie gruczołu i wydatnie wpływa na jego zdrowie.

Masaż  gruczołu krokowego

Zdrowie jest bardzo ważne. Jednak to nie wszystko, co możesz zyskać dzięki masażowi greckiemu. Mężczyźni regularnie wykonujący masaż mają mocniejszy wzwód więc ich partner lub parka może być mocniej i głębiej penetrowana. Korzystają obie strony. U części mężczyzn możliwe jest osiąganie wielokrotnego orgazmu, nawet kilka orgazmów z rzędu. Ci farciarze mają fajnie, ale i pozostała część odnosi korzyści, bo u znacznej większości mężczyzn notuje się możliwość kontrolowania momentu osiągnięcia orgazmu. Co finalnie pozwala na długi i przyjemny sex. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na masaż grecki ze względów zdrowotnych, czy przez wzgląd na chęć podniesienia jakości swojej sprawności łóżkowej wiedz, że masaż grecki jest dla ludzi i powinniśmy powoli zdejmować z niego odium wstydliwości.

W skrócie odpowiednio wykonany masaż grecki da Ci:

Masażer prostaty do zadań specjalnych.

Do masażu greckiego potrzebne są albo wprawne palce i wytrzymałość, albo sex zabawka do zadań specjalnych. Tak właśnie można i trzeba potraktować masażer prostaty. Niezależnie do tego, czy jest on zasilany ręcznie, czy z baterii ma on swoją dedykowaną funkcję. Ma dobrze masować gruczoł krokowy. Właśnie dlatego został zaprojektowany tak by działał efektywnie.

Masażer prostaty nie zastępuje palca. Masażer jest zdecydowanie czymś więcej! Daje nowe możliwości i zupełnie nowe doznania. Dlatego, jeżeli jesteś fanem masażu greckiego, wykonywanego za pomocą paluszka to nadal możesz uprawiać tą sex zabawę. Raz na czas sięgnąć po coś nowego i poznać możliwości masażera.

Masażer prostaty do masażu greckiego

Jak wygląda masażer prostaty? Najczęściej jest to cienka rączka oraz główka delikatnie zakrzywiona i przyjemnie pogrubiona. Główka może być prążkowana, z wypustkami lub gładka zależnie od tego, co kto lubi. Są też kształty odwzorowujące budowę ręki z wygiętym palcem. Wybór jest szeroki a ceny bardzo przystępne. Więc można posiadać kilka rodzajów masażerów. Na Pewno nie uszczupli to znacząco waszego portfela a przysporzy wam wiele przyjemności.

Wybierając masażer prostaty, trzeba skupić się na kilku ważnych cechach produktu. Czy masażer będzie miał własne zasilanie, czy będziesz sam go napędzał. Osobiście wolę te z silniczkiem, bo nawet kiedy silniczek już nie pracuje to masażer prostaty może być wykorzystywany tak jak klasyczny masażer prostaty.

Masażer prostaty w masażu greckim

Kolejna sprawa to tworzywo, z jakiego jest zrobiony masażer. Miłośnicy szkła i stali znajdą masażery gruczołu krokowego, ale są to modele droższe. Charakteryzują się pięknym wyglądem, ale pod względem funkcjonalnym są dokładnie takie same jak klasyczne masażery. Osobiście wybieram silikon lub ABS. W przeciwieństwie do szklanych i stalowych masażerów te wykonane z silikonu dają przyjemne odczucie ciepła pokojowego.

Wybierając modele zasilane elektrycznie, zwróć uwagę na to, czy produkt jest wodoodporny. Jednym z najmilszych masaży będzie zabawa pod prysznicem w strumieniach ciepłej wody. Posiadając masażer klasyczny, nie będziesz się tym martwił, jednak jeżeli liczysz na taką zabawę z masażerem z wibracjami, sprawdź, czy nadaje się do wodnych pieszczot.

Niezależnie od tego, jaki masażer wybierzesz, to kluczem do zadowolenia będzie to byś był z niego zadowolony. Właśnie wtedy będzie dostarczał Ci wielu przyjemności i będzie cieszył Twoje ciało i zmysły.

Higiena podczas masażu prostaty!

Niezależnie od tego, czy masaż prostaty będzie wykonywany przez Ciebie, czy przez Twoją partnerkę. Zachować trzeba odpowiedni poziom higieny! Dla własnego i bliskich bezpieczeństwa stosuj odpowiednie środki czyszczące dedykowane do zabawy analnej. Dobrą praktyką będzie też stosowanie prezerwatyw, zapewniają one odpowiedni poziom higieny i znacząco wpływają na komfort zabawy. Przecież chodzi o to, by bawić się w dobrze i bezpiecznie!

Pamiętajcie o tym, by posprzątać po sobie. Jeżeli stosujecie prezerwatywy, co zalecamy, to będzie łatwiej zadbać o czystość. Jednak jeżeli z jakiegoś powodu z prezerwatywami nie jest wam po drodze to dobrze mieć żel do czyszczenia zabawek analnych. Niewielka porcja żelu zapewni czystość Twoich sex zabawek oraz Twoich dłoni.

Higiena jest ważna!

Ciekawe pojęcia przy masażu greckim — dojenie prostaty

Dojenie prostaty brzmi bardzo poetycko i budzi wyobraźnię. Pod tym pojęciem możecie spotkać dwa wyjaśnienia.

  1. Dojenie prostaty to wyciek substancji wchodzącej w skład ejakulatu wprost z cewki moczowej. Substancja ta to wcześniej wspomniana odżywka dla plemników i jest zgromadzona w gruczole krokowym. Wyciek następuje po stymulacji prostaty.
  2. Dojenie prostaty to wytrysk nasienia będący skutkiem masowania gruczołu krokowego. Bez stymulacji przyrodzenia. Jednak z zachowaniem bardzo intensywnego orgazmu.

Cokolwiek by nie było, to dojenie prostaty jest korzystne dla zdrowia i niesie za sobą sporo przyjemnych doznań.

Czy są przeciwwskazania do wykonania masażu greckiego?

Oczywiście istnieją takie sytuacje, kiedy należy powstrzymać się od masażu prostaty. Prowadząc sklep erotyczny czujemy się w obowiązku uczciwie informować naszych klientów o tym kiedy powinni korzystać z sex zabawek a kiedy jest to niewskazane.

Kiedy powstrzymać się od masażu greckiego? Jest kilka sytuacji, kiedy powinno się powiedzieć stop. Kiedy masz stan zapalny gruczołu krokowego, idź do lekarza, a nie szukaj przyjemności w masażu greckim. W takim stanie możesz napytać się biedy. Inne dolegliwości zdrowotne, jakie niosą za sobą przesłanie do zaniechania masażu greckiego to zapalenie cewki moczowej, stan zapalny okolic ujścia odbytu, zmiany nowotworowe, hemoroidy inaczej guzki krwawnicze odbytu i inne zmiany patologiczne gruczołu krokowego.

Ważne jest też, byś czuł się komfortowo z masażem greckim, jeżeli spróbowałeś raz i czujesz się z tym niekomfortowo, to zwyczajnie zaniechaj. Masaż prostaty powinien sprawiać Ci przyjemność i być miłym urozmaiceniem doznań seksualnych. Pamiętajcie nic na siłę ale z odwagą próbujcie nowych zabaw erotycznych.

Pierwszy masaż grecki wykonywany przez partnerkę lub partnera?

Warto przekazać cenne uwagi i powiedzieć o doznaniach. Wszystko jest istotne i w przyszłości ułatwi tą sex zabawę. Kiedy szczerze powiemy, co nam się podobało, ułatwimy naszemu partnerowi zadanie w przyszłości. Będzie nam za to wdzięczny i odpłaci się nam, wykorzystując porady. Jeżeli masaż grecki wykonywałeś samodzielnie, to możesz przemyśleć, co Ci się podobało, a co mogłoby ulec poprawie. Może nie palec a masażer prostaty? Może nawet taki napędzany bateriami! Ważne byś czuł się z tym komfortowo.

Miłej zabawy życzy sklep erotyczny eroprezent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *