Feromony, zarówno feromony męskie jak i feromony dla kobiet, są specjalnymi substancjami chemicznymi, które wpływają na ludzkie zmysły i bodźce. Ważne jest również to, że feromony mają także ogromny wpływ na relacje pomiędzy zwierzętami. W ten sposób mogą się między sobą zdecydowanie lepiej komunikować. Feromony mają spore znacznie w przypadku powstawania pożądania płciowego. Składają się z kilku różnych substancji, jednak posiadają jeden dominujący element, który je zdecydowanie wyróżnia. Nie da się ukryć, że wpływają na ludzkie emocje, dlatego są przedmiotem zainteresowań wśród wielu różnych fachowców.

Obecność feromonów w powietrzu sprawia, że na osobę, która jest w pobliżu patrzy się przychylniejszym okiem zwłaszcza, gdy chce się z nią nawiązać jakieś bliższe relacje, niż np. znajomość koleżeńska. Za stwierdzenie obecności feromonów w powietrzu odpowiada tzw. narząd lemieszowo-nosowy, który został odkryty w XVIII wieku. Najpierw stwierdzono, że narząd ten występuje u zwierząt, ale później odnotowano jego obecność również w przypadku ludzi.

Feromony – jak podchodzą do tego naukowcy?

Po dzień dzisiejszy trwają różnorodne badania naukowców, których przedmiotem są feromony. Bada się istnienie narządu lemieszowo-nosowego wśród ludzi. Istnieją na ten temat różne teorie. Okazało się jednak, że niektóre osoby mają taki narząd, a inne niestety go nie posiadają. Wyniki ukazały się światu już w 1985 roku i są ogólnodostępne. Co istotniejsze, badania zostały przeprowadzone na zwłokach, a dużo czasu poświęcono na zbadanie przegrody nosowej. Obecność takiego narządu stwierdzono w tym przypadku u 37 procent osób.

Feromony dla kobiet

Badania są prowadzone na coraz to szerszą skalę, zarówno przez naukowców brytyjskich, włoskich, jak i polskich. Zajmuje się tym także Wojskowy Instytut Medyczny, który przebadał pod tym kątem kilkaset osób, było to w 2007 roku. Wspomniany narząd wykryto wtedy aż u 49 procent osób. Częściej stwierdzano jego obecność w przypadku mężczyzn. Za rozprzestrzenianie naturalnych feromonów według naukowców odpowiadają w dużej mierze włosy łonowe oraz włosy, które ludzie posiadają na głowie.

Czytaj również: Ranking TOP10 feromonów dla kobiet i mężczyzn >>

Wiele badań na temat feromonów zostało przeprowadzonych również na terenie Chin. Badano różne grupy społeczne. Ciekawe badania przeprowadzono również na terenie Niemiec, kiedy krzesła znajdujące się w sali spryskano feromonami męskimi oraz feromonami dla kobiet. Co istotniejsze, zaproszone osoby nie wiedziały nic o tym fakcie. Panie zajmowały miejsca, które były spryskane męskimi feromonami, natomiast panowie siadali tam, gdzie krzesła były spryskane feromonami dla kobiet.

Feromony – czy pachną i jak są odbierane przez ludzi?

Ważną informacją dla wszystkich zainteresowanych osób jest to, że feromony nie posiadają żadnego zapachu. Oczywiście może się to zmieniać wraz z ich stężeniem w powietrzu. Im większe stężenie konkretnych feromonów, tym łatwiej będzie je wyczuć, chociaż w tym przypadku trzeba mieć świadomość tego, że zapach będzie bardzo subtelny i delikatny. Feromony są odbierane przez ludzi dzięki wspomnianemu narządowi lemieszowo-nosowemu (VNO). Impulsy wysyłane przez ten narząd docierają bezpośrednio do mózgu, konkretnie do podwzgórza. Dzięki temu ludzie mogą zlokalizować dane feromony i uruchomić swoją wyobraźnię oraz pożądanie.

Feromony – jak działają?

Nazwa feromony powstała w 1959 roku. Warto w tym miejscu podkreślić, że miała ona oznaczać substancje, które wpływają na wzajemne oddziaływanie na siebie różnorodnych osobników, ale nie wliczając w to ludzi. Potem się jednak okazało, że feromony mają także potężny wpływ na ludzkość. Feromony pozostają jednak owiane pewnymi tajemnicami, ponieważ nikt nie rozgryzł ich zagadki w stu procentach. Nie ma konkretnego mechanizmu, który mógłby być przypisany do działania feromonów.

Najpopularniejsze feromony męskie to androstadienon, natomiast wśród feromonów dla kobiet jest to estratetraenol. Ich działanie nie jest jednak w stu procentach znane, więc nie można podać w tym miejscu żadnych solidnych konkretów. Oczywiście zostały one poddane wielu różnym eksperymentom. Wśród ludzi dobieranie partnerów nie jest jednak prostym procesem, inaczej niż u zwierząt. U ludzi dużą rolę oprócz chemii odgrywają także własne uczucia, ale też posiadany intelekt.

Feromony męskie

Działanie feromonów jest dokładnie przebadane wśród owadów. W tym przypadku zauważono obecność wielu różnych feromonów, w tym agregacyjne czy też rozpraszające i terytorialne. W przypadku ssaków badania nie są jednak tak łatwe, tyczy się to zwłaszcza ludzi, chociaż przeprowadzono wiele specjalistycznych badań, w tym te, które zostały wykonane w 1971 roku w Chicago, w kobiecym więzieniu. Z tych badań zaczęło wynikać, że feromony dla kobiet mają bardzo duży wpływ na proces cyklów menstruacyjnych wśród kobiet, które przebywają ze sobą w zamkniętych pomieszczeniach przez długi czas.

Badania wykazały także, że istnieją specjalne feromony, które odpowiadają za przywiązanie dziecka do jego rodziców, a nawet te, które rozpoznają płeć rodziców. Martha McClintock udowodniła, że feromony męskie znajdują się m.in. w oddechu oraz pocie. To właśnie one silnie oddziałują na kobiety. Według tych badań feromony męskie, które znajdują się w moczu lub też pocie najbardziej oddziałują na ludzką podświadomość, nie używając do tego intelektu.

Produkcja sztucznych feromonów – jak przebiega? Ich skład oraz działanie

Obecnie odnotowuje się istnieje feromonów naturalnych, ale też sztucznych. Te drugie produkowane są w specjalnych laboratoriach. Wydzielane są z innych substancji, a destylacja, która jest tam przeprowadzana odbywa się przy pomocy parowych pojemników. Na samym początku realizowania takiego procesu oddziela się substancję rozpuszczającą, później przystępuje się do oddzielania alkoholu. Alkohol jest potem skraplany, a następnie ponownie destylowany, dorzucając do tego jeszcze proces krystalizacji. Na samym końcu wykonuje się profesjonalną filtrację, dzięki czemu poszczególne feromony zdecydowanie zwiększają swoją skuteczność działania.

Sztuczne feromony

Zasada działania sztucznych feromonów jest prosta. Mają wpłynąć na ludzką podświadomość sprawiając, że druga osoba stanie się w oczach ludzi bardzo pociągająca. Ma to wpływ na dobór partnerów seksualnych. W sztucznych feromonach można zauważyć następujące substancje:

  • androstenol – feromony męskie przeznaczone dla dojrzałych mężczyzn, którzy mogą je wykorzystywać jako złoty środek na przyciąganie kobiet, które im się podobają. Ta substancja obecna jest w męskim pocie oraz moczu. Kobiety również go produkują, choć w zdecydowanie mniejszych ilościach. Panowie, którzy korzystają z takiej substancji stają się dla kobiet lepszymi partnerami i mają większe szanse na to, że zbudują ze swoimi wybrankami bliższe relacje,
  • androstenon – feromony męskie o bardzo silnym działaniu. Często kojarzony z agresją, dlatego największe stężenie występuje wśród mężczyzn, którzy zamknięci są w więzieniach. Androstenon można napotkać w pocie, moczu oraz ślinie. Odpowiada za przyciąganie atrakcyjnych pań, chociaż działa również na panów. Ciekawostką jest fakt, że tą substancją spryskuje się nieciekawe miejsca w kinie, które dzięki temu są chętniej wybierane przez kobiety oraz gejów,
  • androsteron – feromony męskie odpowiadające za sygnalizowanie tzw. zwycięzców i przywódców. Spryskanie się nimi sprawia, że pozostałe feromony mają jeszcze silniejsze działanie.
  • androstadienon – feromony męskie jak i feromony dla kobiet równocześnie, ponieważ produkowany jest zarówno w organizmach kobiecych, jak i męskich. Substancja ta występuje w moczu, pocie, we włosach znajdujących się pod pachami czy też w męskim nasieniu. Feromon wpływa na ludzkie emocje, odpowiada za zwiększenie tętna, ale też za zwiększoną częstotliwość oddechu. Działa pomiędzy kobietami i mężczyznami, a nie wśród przedstawicieli tej samej płci,
  • estratetraenol – feromony dla kobiet, występują przede wszystkim w okresie ciąży. Dzięki temu panie wydają się dużo bardziej zmysłowe oraz seksowne w oczach swoich wybranków. Nic dziwnego, że kobiety tak chętnie korzystają z tych sztucznych feromonów skoro mogą poprawić własną samoocenę i samopoczucie. Substancja odpowiada też za zwiększone pobudzenie seksualne, większy poziom energii oraz niwelowanie zmęczenia,
  • kopuliny – feromony dla kobiet, znajdują się przede wszystkim w wydzielinie, która pochodzi z żeńskiej pochwy. Mają bardzo silne działanie, ponieważ spryskanie się tą substancją doprowadza do tego, że panowie wprost zakochują się na nowo w swoich kobietach. Poziom testosteronu rośnie wśród panów nawet kilkukrotnie.

Jak widać wyraźnie substancji wchodzących w skład sztucznych feromonów jest bardzo dużo. Jednymi spryskują się panie, a innymi panowie, zależne jest to od tego, jakie konkretnie efekty działań chce się osiągnąć.

Feromony – czy cechują się dużą skutecznością?

Większość feromonów wykazuje się bardzo dużą skutecznością, chociaż spory wpływ na to ma oczywiście to, na jakie konkretnie substancje zdecydują się poszczególni użytkownicy. Tyczy się to głównie naturalnych feromonów, które mają znaczący wpływ na zwiększony poziom atrakcyjności oraz pobudzenie seksualne i poziom energii. Opinie na temat sztucznych feromonów są dość zróżnicowane, więc warto sięgnąć po nie samemu i wypowiedzieć się w tym zakresie.

Najczęściej korzysta się z feromonów, które mają za zadanie uwodzić inne osoby, np. te, w których ktoś kocha się od dawna, ale do tej pory dla tej osoby nie było się nikim szczególnym. Feromony doprowadzają do tego, że ludzie stają się pewni siebie i odważni. Pojawiają się ukradkowe spojrzenia, seksowne aluzje, a nawet bliższe kontakty seksualne. Feromony mają niebagatelny wpływ na międzyludzkie relacje seksualne. Osoba, która się nimi spryska jest bardzo uważnie słuchana przez innego osobnika.

Feromony – ile powinny kosztować?

Osoby zainteresowane zakupem feromonów muszą mieć na uwadze to, że wcale nie muszą okazać się tanie. Często są droższe niż zwykłe perfumy, choć ich cena zależy od rodzaju oraz miejsca, w którym się je zakupi. Mililitrowe próbki feromonów potrafią kosztować nawet 50 złotych. Jeśli ktoś chce kupić opakowanie 15 ml musi przygotować 150 złotych. Gdy w grę wchodzi pojemność 40 ml trzeba wydać już 400 złotych. Co najważniejsze, jak chodzi o feromony męskie czy feromony dla kobiet, ich ceny nie będą się różnić znacząco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *