Popularne na WPISY

muzea erotyczne świata

10 muzeów erotycznych na świecie

Jeśli chcecie swoim wyjazdom dodać nieco pikanterii możemy Wam zaproponować erotyczne muza i atrakcje o erotycznym charakterze z całego świata. A wśród nich jedna znajduje się w Polsce. Wszystko przygotowane wyłącznie dla dorosłych. Muzeum erotyczne w Berlinie Muzeum erotyczne Beate Uhse w Berlinie znajduje się

ZOBACZ WPIS >
bondage eroprezent

BONDAGE i BDSM – ŻEBY WYBRAĆ, TRZEBA WIEDZIEĆ

Temat w obecnych trendach filmowych, książkowych i w ogóle w samym centrum zainteresowań zarówno tych co lubią BDSM i bondage jak i tych co się oburzają i potępiają w czambuł. Ale żeby mieć własne zdanie na temat jakikolwiek, trzeba przecież mieć choćby minimalną wiedzę. Zaczniemy

ZOBACZ WPIS >
Seks analny jak się przygotować

Seks analny – jak się przygotować?

Seks analny jest taką formą aktywności seksualnej, która wielu osobom daje przyjemność. Jak pokazują nam prowadzone badania w ramach seksualności Polaków takie doświadczenie ma za sobą co szósta osoba. Jednak seks analny jest to jednocześnie najbardziej ryzykowna forma zachowania jeśli chodzi o potencjalne zarażenie HIV. Warto wiedzieć jak do tej formy bliskości się przygotować, by dawała ona satysfakcję i była bezpieczna.

Seks analny coraz chętnie uprawiany jest przez osoby heteroseksualne. Dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Na pewno znaczenie ma tutaj fakt, że na gusta mężczyzn i kobiet działa pornografia i pojawia się chęć przeniesienia scen z filmów do rzeczywistości. Z punktu widzenia mężczyzn seks analny wydaje się atrakcyjny bo szczelina odbytu jest węższa i mogą liczyć na to, że stosunek da lepsze doznania. Jednak trzeba także pamiętać że seks analny wymaga również odpowiedniej higieny a także przygotowania do penetracji odbytu inaczej bowiem ten stosunek może się mało przyjemnie zakończyć.

Seks analny – na czym polega?

Seks analny to forma stosunku płciowego, który polega na tym, że stymuluje się odbyt drugiej osoby. Ta stymulacja może mieć miejsce za pośrednictwem placów, języka, gadżetów erotycznych czy członka. Doznania odczuwane są tutaj indywidualną sprawą. Są osoby, które uważają, że taka forma bliskości daje im więcej przyjemności niż tradycyjny stosunek. Jednak jest te spora grupa osób, które uważają, że seks analny powoduje ból i niezależnie od tego jakie stosują przygotowania. Dlatego nie trzeba się tym martwić czy mieć poczucia winy. Odbyt nie jest bowiem biologicznie przygotowany do stosunków płciowych, śluzówka jest wrażliwa i nie produkuje śluzu, który będzie nawilżał jak przy tradycyjnym stosunku.

Seks analny najlepsze pozycje

Seks analny – jak się przygotować?

Zanim rozpocznie się seks analny trzeba zastosować kilka kroków i się do tego przygotować.

1. Higiena

Fizjologicznie odbytnica jest pusta, dlatego wykonanie lewatywy nie będzie konieczne. Można jednak poprawić sobie komfort psychiczny wykonując ją i usuwając nieliczne grudki, które mogą tam zalegać. Jednak nadal to miejsce będzie miało florę bakteryjną, dlatego aby unikać chorób trzeba stosować się do jednej zasady, że jeśli członek był wprowadzony do odbytu nie umieszczamy go potem w pochwie bez zmiany prezerwatywy bądź dokładnego mycia.

2. Lubrykant i prezerwatywa

Mimo, że może się wydawać inaczej to wytrysk w czasie seksu analnego może prowadzić do ciąży. Sperma wypłynie i dostanie się w okolice dróg rodnych i wtedy stanie się to możliwe. Lepiej więc tutaj również stosować prezerwatywę. Jednak nawet nie to będzie kluczowe dla jej stosowania. Warto ją zakładać, ponieważ okolice odbytu są szczególnie narażone na działanie drobnoustrojów i dlatego trzeba będzie szczególnie tutaj chronić się przed potencjalnymi chorobami.

3. Delikatne pieszczoty z zewnątrz

Jeśli seks analny ma przynosić satysfakcję to partnerzy musza być rozluźnieni i podnieceni. Z punktu widzenia praktycznego najlepiej zrobić to tak, że zacznie się od stosunku pochwowego i potem można w pewnym momencie przerwać,  by przejść do pieszczot analnych. Na początek jednak bez udziału penisa. Partnerka musi się przygotować na dotyk w tym delikatnym miejscu. Dlatego najlepiej rozpoczynać od delikatnych pieszczot z zewnątrz, które ułatwią istotnie rozluźnienie mięśnia.

4. Pieszczoty wewnątrz palcem

Dopiero potem można przystępować do kolejnej fazy seksu analnego. Będą to pieszczoty wewnątrz dokonywane palcem. W ten sposób przygotowujemy to miejsce na przyjęcie penisa. Przy odpowiednim nawilżeniu oraz wyczuciu będzie można odpowiednio to miejsce stymulować i przygotować na ewentualne dalsze doznania jakie będą się miały pojawiać. Do tej formy kontaktów na pewno trzeba się stopniowo przyzwyczajać.

5. Próba penetracji

W kolejnym etapie będzie można już wprowadzać członek do odbytu. Oczywiście jeśli tylko partnerka poczuje ból to będzie znak, by przerwać i wtedy ewentualnie wracać do tego za jakiś czas. Jeśli ktoś nie będzie chciał od razu przechodzić do penetracji to można wykorzystać opcję pośrednią i zdecydować się na wykorzystywanie korków analnych o różnych średnicach. W ten sposób również korkami o różnej średnicy będzie można przyzwyczaić odbyt do stosunku.

Seks analny – skutki uboczne

Inaczej niż pochwa odbyt nie jest biologicznie przygotowany do penetracji. Ma on nam służyć jedynie do wypróżniania. Silny mięsień odbytu pod wpływem działania bodźców zewnętrznych jak przy wkładaniu palca czy penisa może się odruchowo zaciskać i dlatego właśnie pierwsze kontakty mogą powodować ból u partnerki. Dlatego ważne będzie stosowanie lubrykantów, a wprowadzenia członka powinno być powolne, stopniowe. Przy zachowaniu higieny i traktowaniu seksu nie jako zamiennika dla stosunku waginalnego jest to rodzaj życia intymnego, które będzie urozmaicone będzie można po kilku pierwszych stosunkach zauważyć, że skutki uboczne są rzadkie. Oczywiście mogą się pojawić, oprócz otarcia naskórka mogą pojawić się wypryski.

Seks analny a higiena

Seks analny a hemoroidy

Większość lekarzy uważa, że seks analny zwiększać będzie ryzyko wystąpienia hemoroidów w przyszłości. Oczywiście nie jest to bezpośrednia przyczyna tego schorzenia, ponieważ także wiele innych czynników może mieć na to wpływ. Jednak mamy badania naukowe, które dowodzą, że seks analny to właściwie trening dla naczyń w okolicach odbytu i będzie tak naprawdę przeciwdziałać hemoroidom. Mamy sporo kobiet u których po kilku latach stwierdzono mniej przypadków hemoroidów niż u kobiet, które klasycznie uprawiają seks. Jednak seks analny jest odradzany jeśli ktoś już ma hemoroidy.

Seks analny a rozluźnienie zwieracza odbytu

Bezpieczny seks analny nie ma złego wpływu również na trzymanie stolca. Mięśnie odbytu są przygotowane do kurczenia i rozluźniania. Po seksie analnym odbyt jest jeszcze chwilę otwarty, mięsień jest rozluźniony, ale dość szybko będzie wracał do stanu napięcia. Ćwiczenie w ciągu dnia napinania i rozluźniania mięśni odbytu pozwala dodatkowo dbać o jego prawidłowy stan. Napinając mięśnie ćwiczymy także mięśnie dna miednicy co ma znaczenie dla jakości stosunku seksualnych. Jednocześnie chroni przed nietrzymania moczu. Pozytywnie wpływa także na to jak przebiegać będzie poród.

Inne skutki uboczne

W niektórych przypadkach seks analny może powodować także inne skutki uboczne takie jak: perforacja jelita, wypadania odbytnicy, zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, wirusowym zapaleniem wątroby typu A, wirusowym zapaleniem wątroby typu C, bakteriami E. coli (Escherichia coli), zakażenia wirusem HIV czy innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Seks analny – najlepsze pozycje

Warto sprawdzić jakie pozycje ułatwią taki stosunek i sprawią, że doznania będą lepsze.

Seks analny: pozycja od tyłu

Partnerka staje na czworaka tyłem do partnera, który klęka za nią, przyciska mocno do siebie jej pośladki. W tym układzie aby ułatwić mężczyźnie wniknięcie do odbytu partnerka powinna położyć piersi na łóżku i zadbać o maksymalne wypięcie pośladków w górę. Można także złączyć nogi, co sprawi, że lepiej poczuje partnera w sobie i doznania będą większe.

Seks analny: pchnięcie słonia

Kobieta kładzie się na brzuchu i wyciąga ciało jak kotka. Rozchyla wyprostowane nogi i czeka aż partner przykryje ją ciałem. Zbliża się wolno od tyłu i kładzie na niej. Opiera ręce po obu stronach działa na wysokości parków i wprowadzają odchyla się do tyłu. Kobieta nie ma dużej swobody ruchu jednak może doznawać przyjemność, gdy będzie ściskać i rozluźniać nogi. Jeśli otworzy je szeroko pozwala na głęboką penetrację.

Jeśli zewrze i napnie mięśnie ud uwięzi członka w środki i tym samym każdy ruch będzie lepiej czuła. Pochylając głowę do przodu pozwala całowania i kąsania szyi. Trudność będzie tutaj zależna od tego w jakiej kondycji jest partner, których musi się cały czas w trakcie penetracji opierać na rękach. Jeśli sił mu braknie może położyć się na partnerce. Jednak trzeba pamiętać, że to ograniczy ruchy.

Seks analny: pozycja bogini Indrani

Kamasutra uznaje, że ta pozycja to wyższy stopień wtajemniczenia gdy chodzi o sztukę miłości fizycznej. Nazwa pochodzi od bogini Indrani, żony boga wojny i burzy Indry. Pozycja pozwala na bardzo głęboką penetrację a także ręczną stymulację łechtaczki. Kobieta kładzie się na plecach, przyciąga kolana do klatki oraz opiera stopy o piersi partnera. Partner klęczy przed nią i wspiera się na rękach, które opiera o jej uda. Mężczyzna pozornie odgrywa rolę dominującą w czasie zbliżenia, ponieważ ugięte nogi kobiety są tutaj jak amortyzator i to ona będzie decydować o tym jaki jest rytm i głębokość wejścia.

Seks analny: taczka

Mężczyzna na ugiętych nieco nogach, kobieta na czworaka przed nim. Partner chwyta ją za uda i unosi wysoko, ona opiera się na prostych rękach na ziemi. Układ przypomina ogrodnika, który pcha taczkę i dlatego taka nazwa. Partner może głęboko penetrować i to on będzie tutaj dominujący w trakcie stosunku. Trudnością będzie to, że utrzymuje ciężar partnerki, której tułów jest w powietrzu więc mężczyzna musi mieć nieco siły by ta pozycję wytrzymać.

0

Sklep erotyczny eroprezent.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji najlepszych usług i zgodnie z polityką prywatności. Masz kontrolę i sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies, zrobisz to w Twojej przeglądarce.