Popularne na WPISY

Nakładki na penisa

O nakładkach na penisa słów kilka

Wyobraź sobie to: jesteś ciekawski przeglądając sex zabawki online i natknąłeś się na stronę wypełnioną wieloma różnymi rękawami penisa i przedłużaczy penisa. Zostajesz z wieloma pytaniami, w tym najważniejszym: co to jest rękaw na penisa? Dla niewtajemniczonych, termin „rękaw na penisa” lub „przedłużacz penisa” może

ZOBACZ WPIS >
Gadżety erotyczne na święta

Gadżety erotyczne pod choinkę. Sprawdź nasze propozycje!

Zaskocz ukochaną osobę nietypowym prezentem ofiarując jej gadżety erotyczne. Nie chcesz, by Twój podarunek dla drugiej połówki był przewidywalny czy sztampowy i szukasz oryginalnych inspiracji prezentowych? Nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie! Szukasz idealnego prezentu? Podaruj gadżet erotyczny! Okres okołoświąteczny to czas intensywnego poszukiwania idealnych

ZOBACZ WPIS >
Jak przechowywać zabawki erotyczne

Jak bezpiecznie przechowywać swoje gadżety erotyczne

Gadżety erotyczne kupione w eroprezent.pl, traktuj dobrze a zrobią Ci dobrze! Czytasz regularnie bloga sklepu eroprezent.pl? Więc dowiedziałaś się, jak dyskretnie kupić seks zabawki. Świetnie. Możemy prawdopodobnie iść do przodu i założyć, że głównym powodem, dla którego masz, używasz i kochasz swoje zabawki erotyczne dla

ZOBACZ WPIS >
Feromony męskie feromony dla kobiet fakt czy mit

Feromony mit czy fakt naukowy?

Feromony, zarówno feromony męskie jak i feromony dla kobiet, są specjalnymi substancjami chemicznymi, które wpływają na ludzkie zmysły i bodźce. Ważne jest również to, że feromony mają także ogromny wpływ na relacje pomiędzy zwierzętami. W ten sposób mogą się między sobą zdecydowanie lepiej komunikować. Feromony

ZOBACZ WPIS >
Orgazm pochwowy a łechtaczkowy

Orgazm pochwowy a łechtaczkowy

Dla wielu z nas orgazm to orgazm. Kiedy będziesz się rozkoszować jego blaskiem, większość (nie wszystkie!) osób nie zwróci się do partnera, ewentualnie z wibratorem łechtaczkowym, i nie powie: „No dobrze, było dobrze, ale jestem gotowa na orgazm łechtaczkowy zamiast kolejnego pochwowego„. Z drugiej strony, może doświadczyłaś obu odmian orgazmów i pragniesz jednego, konkretnego typu.

Nasuwa się więc pytanie: czy faktycznie istnieje różnica między orgazmem pochwowym a łechtaczkowym? A może to jedno i to samo, tylko wywołane w różny sposób?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się o tajniki orgazmu pochwowego vs łechtaczkowego , jesteśmy po to, aby wyjaśnić wątpliwości.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY ORGAZMEM POCHWOWYM A ŁECHTACZKOWYM?

sklep erotyczny eroprezent.pl blog  JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY ORGAZMEM POCHWOWYM A ŁECHTACZKOWYM

Po pierwsze, niektórzy ludzie nie poczują wielkiej różnicy w swoich orgazmach, niezależnie od tego, skąd się one biorą. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, pojęcie, że istnieją „rodzaje” orgazmu, może nawet nie być prawdziwe. Niektóre badania zdają się sugerować, że istnieje tylko jeden rodzaj reakcji na orgazm u kobiet.

Z drugiej strony, niektóre kobiety twierdzą, że doświadczają orgazmów pochwowych i zauważają, że są one odczuwane inaczej niż orgazmy łechtaczkowe. Zdecydowanie nie zamierzamy dyskontować tych, które przeżywają orgazmy (każdy orgazm to dobry orgazm!), mówimy tylko, że orgazmy mogą być odczuwane inaczej przez każdego i nie ma rzeczywistego, prawdziwego sposobu, aby wiedzieć, jak odczuwa seksualny punkt kulminacyjny inna osoba. Trudno jest nawet opisać orgazm słowami! Spróbuj tego.

Chodzi nam o to, że jeśli stresujesz się, bo nie możesz osiągnąć orgazmu pochwowego, nie przejmuj się tym. Tak długo, jak twoje orgazmy czują się dobrze, jest super!

Lokalizacja i techniki stymulacji mają znaczenie

sklep erotyczny eroprezent.pl blog Lokalizacja i techniki stymulacji mają znaczenie

Niektóre kobiety mówią że ich orgazmy powodują odmienne uczucie  w zależności od tego, gdzie i jak są one stymulowane. Orgazm, które wynika z wnętrza pochwy, jest stymulowany przez masaż punktu g lub penetracji, więc można nazwać je orgazmami pochwowymi. Orgazmy, które zdarzają się podczas stymulowania łechtaczki  można nazwać orgazmami łechtaczkowymi.

Niektóre kobiety wydają się odczuwać swoje orgazmy głębiej w ciele, podczas gdy inne doświadczają szybkich, wznoszących się orgazmów, które stosunkowo szybko zanikają. Ponownie, tak długo jak czujesz się dobrze, jesteś na dobrej drodze. Teraz, jeśli zastanawiasz się, jak sprawić, by twoje orgazmy były bardziej intensywne lub wyjątkowe, jest wiele rzeczy, których możesz spróbować.

Zanim przejdziemy do orgazmów łechtaczkowych vs. orgazmów pochwowych, wrócimy do naszego punktu powyżej. Może nawet nie być żadnej różnicy! Dla naszych celów dzisiaj, będziemy mówić o orgazmach łechtaczkowych w kategoriach orgazmu, który wynika z zewnętrznej stymulacji łechtaczki. Orgazm pochwowy natomiast, to ten, którym będziesz cieszyć się podczas penetracji. Istnieje nawet trzecia opcja, zwana orgazmem mieszanym.

Powtórzymy to jeszcze raz – orgazmy powinny być przyjemne. Całkowicie. Spróbuj zapomnieć o tym, co myślisz, że orgazm „powinno się” czuć się jak lub jaki rodzaj orgazmu chcesz. Orgazmy, niezależnie od tego, czy jest to orgazm męski czy kobiecy, mogą pomóc zwiększyć satysfakcję seksualną, co może prowadzić do zwiększenia aktywności seksualnej, a nawet bardziej satysfakcjonującego życia seksualnego. Po prostu ciesz się przyjemnością!

eroprezent.pl

BLIŻSZE SPOJRZENIE NA ORGAZMY ŁECHTACZKOWE

sklep erotyczny eroprezent.pl blog BLIŻSZE SPOJRZENIE NA ORGAZMY ŁECHTACZKOWE

Czym więc jest orgazm łechtaczkowy? Jak już wspomnieliśmy, jest to orgazm, który jest wynikiem stymulacji zewnętrznej części łechtaczki palcami, używania wibratora łechtaczkowego lub zabawy z partnerem. Zabawny fakt: ponad 75% kobiet wymaga – a nie tylko preferuje – zewnętrznej stymulacji łechtaczki, aby osiągnąć orgazm. Można więc powiedzieć, że uczenie się, jak zadowolić łechtaczkę swoją lub partnerki, jest całkiem ważne!

Niektóre posiadaczki łechtaczki zgłaszają, że ich orgazmy łechtaczkowe są ostrzejsze (w dobry sposób) i bardziej „powierzchniowe” niż orgazmy, które łączą penetrację ze stymulacją zewnętrzną. 

Rozkład anatomii

W ramach szybkiego odświeżenia: zewnętrzna, najbardziej wrażliwa część łechtaczki znajduje się na szczycie sromu, gdzie spotykają się wargi sromowe mniejsze. Zazwyczaj jest ona przykryta lub częściowo przykryta kapturkiem łechtaczki, który chroni tę niezwykle wrażliwą skórę.  

Kiedy Ty lub Twoja partnerka jest podniecona, zwiększa się przepływ krwi do sromu i pochwy. To z kolei sprawia, że obszary tkanki erekcyjnej wewnątrz i wokół otworu pochwy stają się większe lub pęcznieją. Łechtaczka będzie czasami (ale nie zawsze) wydawać się i czuć większa i bardziej widoczna, gdy jest podniecona.

Należy pamiętać, że wiele osób nie potrzebuje, a nawet nie chce bezpośredniej stymulacji łechtaczki. Lekki masaż, pieszczoty palcami, seks-zabawkami lub języczkiem oraz delikatny nacisk wokół i nad łechtaczką to często więcej niż wystarczająco, aby doprowadzić do orgazmu.  

Jak mieć orgazm łechtaczkowy

Stymulacja! Ponieważ łechtaczka jest na ogół bardzo wrażliwa, może nie potrzeba wiele masażu, dotyku, lizania czy wibracji, by osiągnąć orgazm. Dla wielu ludzi orgazm to podróż. Nie oczekuj natychmiastowego orgazmu. Niektóre właścicielki łechtaczki lubią ruchy okrężne, pionowe lub poziome, a nawet tylko delikatny nacisk. Inne uwielbiają dużą intensywność i pragną silnych wibracji. Nie ma jednego uniwersalnego równania dla stymulacji pochwy, podniecenia seksualnego lub stosunku seksualnego.

Praca w kierunku orgazmu łechtaczkowego jest doskonałą grą erotyczną dla par, ale naprawdę dobry orgazm łechtaczki będzie zdecydowanie atrakcyjny przy grze solo. Czy grasz razem lub sam, zawsze możesz polegać na jakiejś wspaniałej seks zabawce! Jest wiele zabawek, które są specjalnie zaprojektowane do stymulacji łechtaczki, w tym wibratory duże i małe, subtelne narzędzia ssania, nawet klasyczne wibracje różdżki, dla tych, którzy pragną czegoś mocniejszego.  Możesz nauczyć się, jak używać wibratora łechtaczki, ale jednocześnie poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się łechtaczka, aby zbadać orgazm łechtaczkowy. Pomoże to stymulować zakończenia nerwowe zewnętrznej łechtaczki i zwiększyć przyjemność seksualną lub doprowadzić do orgazmu.

 Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać Twój  „guziczek przyjemności”, sprawdź nasz artykuł o tym, jak masować łechtaczkę.

WEWNĘTRZNA WIEDZA O ORGAZMACH POCHWOWYCH

sklep erotyczny eroprezent.pl blog WEWNĘTRZNA WIEDZA O ORGAZMACH POCHWOWYCH

Mówiąc najprościej, orgazm pochwowy jest orgazm, który zdarza się, gdy ty lub Twoja partnerka  jest penetrowana  palcami, penisem lub seks zabawką. Teraz trwa dyskusja na temat istnienia orgazmu pochwowego. Mamy zamiar wziąć słowo kobiet, które miały jeden i założyć, że tak.

Niektóre z debaty na temat istnienia orgazmu pochwowego wynika z przedmiotu jeszcze innej debaty – punkt G. Nie istnieje żadna rzeczywista, naukowo dostrzegalna struktura lub „punkt”, który mógłby wyjaśnić tak przyjemne doznanie, które dla niektórych kobiet wynika ze stymulacji górnej (przedniej) ściany pochwy.

Istnieje jednak niezbity dowód na to, że w stanie pobudzenia wewnętrzna część łechtaczki (duża część łechtaczki jest wewnętrzna!) pęcznieje, zbliżając wrażliwą tkankę erekcyjną do przedniej lub górnej ściany pochwy. Zgadnij, gdzie umiejscawiany przez panie jest punkt G? Tak. Górna ściana pochwy. Oznacza to, że intensywna przyjemność, którą odczuwacie podczas penetracji, może być najprawdopodobniej zasługą wewnętrznej części łechtaczki. Tajemnica rozwiązana? Może!

Szczerze mówiąc, dokładne fizjologiczne powody, dla których  możecie osiągnąć orgazm poprzez penetrację, nie są tak naprawdę ważne. Jeśli potrafisz, to świetnie!

Jak mieć orgazm pochwowy

Wspomnieliśmy powyżej, że tylko około trzydziestu procent  kobiet zgłasza, że jest w stanie osiągnąć szczytowanie przez samo-penetrację. To na pewno nie znaczy, że siedemdziesiąt procent (czyli większość) nie cieszy się seksem lub penetracją. To po prostu oznacza, że wiele kobiet nie może uzyskać wystarczająco dużo odpowiedniego rodzaju stymulacji do kulminacji. To powiedziawszy, jeśli tylko macie ochotę na to, można na pewno spróbować!

Najlepszym sposobem, aby spróbować drogi do orgazmu w penetracji, jest użycie palców na początku, a następnie zabawki erotycznej. Będą na pewno łatwiejsze do manewrowania niż penis (ogólnie rzecz biorąc), a Wy będziecie mieli większą kontrolę nad pozycją, głębokością i intensywnością stymulacji.

Używając dobrze nasmarowanych palców lub zabawki celującej w punkt szczytowy, delikatnie głaszcz górną ściankę pochwy. Palec i /lub zabawka erotyczna powinny być skierowane w stronę pępka. Spróbuj mniejszego lub większego nacisku, większej lub mniejszej głębokości i różnych ruchów, aby wskazać miejsce, które wydaje Ci się szczególnie przyjemne. Kiedy już je znajdziesz, nie przestawaj! Nie martw się, jeśli nie możesz osiągnąć orgazmu, po prostu skup się na swojej przyjemności i nowych doznaniach, które odczuwasz. Zawsze możesz dodać trochę zewnętrznej stymulacji łechtaczki, jeśli chcesz!

ORGAZMY MIESZANE

sklep erotyczny eroprezent.pl blog ORGAZMY MIESZANE

Mówiąc o dodaniu stymulacji łechtaczki do penetracji, to prowadzi nas do trzeciego typu orgazmu – orgazmu mieszanego. Jeśli jesteś już w stanie osiągnąć orgazm poprzez penetrację, dodanie do tego zewnętrznej stymulacji łechtaczki może potencjalnie spotęgować ten orgazm. Jeśli, tak jak większość kobiet, nie jesteś w stanie osiągnąć orgazmu w wyniku samej penetracji, możesz spróbować osiągnąć orgazm łechtaczkowy podczas penetracji.

Jak mieć mieszany orgazm

Podczas uprawiania seksu, albo zabawy z dildo lub wibratorem, użyj palców, zabawki lub niech Twój partner użyje języka, aby jednocześnie stymulować twoją łechtaczkę. Jeśli nigdy wcześniej tego nie próbowałaś, bądź cierpliwa! Czasami potrzeba kilku (lub wielu) prób, aby przyzwyczaić się do nowych doznań i jest to zupełnie normalne.

Dla niektórych kobiet mieszane mogą być o wiele bardziej intensywne i głęboko odczuwalne niż same orgazmy łechtaczkowe lub pochwowe. Z drugiej strony, orgazm mieszany może być po prostu bardzo, bardzo, bardzo przyjemny. I jest to wszystko, co naprawdę ma znaczenie.

CZEGO WIĘC DOWIEDZIELIŚMY SIĘ O ORGAZMACH?

Bez względu na to, czy masz szczęście doświadczyć orgazmu pochwowego inspirowanego penetracją, naprawdę wspaniałego orgazmu łechtaczkowego, czy orgazmu mieszanego o podwójnej przyjemności, wygrałaś! Orgazmy to niesamowite uczucie i to się liczy. Fantastyczny wybór seks-zabawek zaprojektowanych specjalnie, pomoże Ci osiągnąć wielkie O. Sprawdź wibratory łechtaczki! Z pewnością znajdziesz coś, co pokochasz!

eroprezent.pl
0

Sklep erotyczny eroprezent.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji najlepszych usług i zgodnie z polityką prywatności. Masz kontrolę i sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies, zrobisz to w Twojej przeglądarce.